Görüş Bildir
Haberler
Tütün Mamulleri ve İçeceklerde ÖTV Uygulaması Değişikliği

Tütün Mamulleri ve İçeceklerde ÖTV Uygulaması Değişikliği

Batuhan
27.05.2021 - 10:17

Tütün mamulleri ile alkollü ve alkolsüz içeceklerin komisyoncu veya konsinyi işletmeye tesliminde özel tüketim vergisi (ÖTV) doğacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının Özel Tüketim Vergisi (III) Sayılı Liste Uygulama Genel Tebliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ'i Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, (III) Sayılı Liste kapsamındaki tütün mamulleri, alkollü ve alkolsüz içecek gibi ürünlerin komisyoncular vasıtasıyla veya konsinyasyon suretiyle satışında vergiyi doğuran olay, bu malların komisyoncular veya konsinyi işletmelere teslimi anında meydana gelecek.

Mükelleflerin, komisyoncular vasıtasıyla veya konsinyasyon suretiyle mal satışında, bu malların komisyoncular veya konsinyi işletmelere tesliminde vergiyi doğuran olay gerçekleştiğinden, söz konusu teslime ilişkin hesaplanan ÖTV ve KDV, fatura veya benzeri belgelerde ayrıca gösterilecek.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
13
2
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sıradan Biri

Sıkı durun sigara ve alkole zam pardon güncelleme geliyor. Amk çocukları ayık kafa da çekilmiyor ne yapacak kokoin falan mı çeksek. Hazır güzergahta buradan ... Devamını Gör

cinnet is coming

bizim anlayacağımız dille anlatın, sonuç ne? vergi artışı=zam?