Görüş Bildir

Türkiye'nin İlk Canlı Alışveriş Platformu Vidyodan! Görmeden Alma, Vidyodan Al... Peki Vidyodan Güvenilir mi?

Anasayfa > Güncel

Türkiye’de “canlı yayında online satış” uygulamasının ilk temsilcisi olan Vidyodan, 18 Ağustos Çarşamba günü çevrimiçi olarak düzenlenen lansmanla tanıtıldı. Kullanıcıların canlı yayınlar aracılığıyla satıcılarla direkt iletişim kurduğu ve böylelikle ürünleri yakından inceleyebildiği bir online alışveriş platformu olan Vidyodan; satıcıları, influencerları ve tüketicileri bir araya getiren sistemiyle standart online alışveriş uygulamalarından ayrılıyor.  Peki, Vidyodan güvenilir mi? Vidyodan uygulaması var mı? İşte detaylar...

Online alışverişi canlı yayın sistemiyle yeniden yorumlayan Vidyodan uygulamasının lansmanı 18 Ağustos, Çarşamba günü Vidyodan CEO’su Yusuf Mert Yılmaz ve Vidyodan’ın ana yatırımcısı olan Onedio Kurucusu ve CEO’su Kaan Kayabalı’nın katılımıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Vidyodan kullanıcıları; kıyafetten gıdaya, kişisel bakım ve spor & outdoor ürünlerinden elektronik eşyaya kadar geniş bir yelpazede sunulan ürünleri canlı yayında inceleyerek satıcıya soru sorabiliyor. An itibariyle Unilever, La RochePosay, Henkel, Evyap, Avon, Kiğılı, Samsung, Monster, Tefal, Fakir, Electrolux gibi global markaların yanı sıra 300 butik ve yerel markaya ev sahipliği yapan Vidyodan uygulaması sayesinde kullanıcılar satıcıyla direkt temas kurarak ürünün özelliklerini daha yakından görme fırsatını yakalıyor ve alışverişini uygulama üzerinde, yayından ayrılmadan anında gerçekleştirebiliyor. İnternette sadece ürün yorumu ve fotoğrafı inceleyerek karar vermek zorunda kalmadan, “görerek satın al” dönemi, Vidyodan ile başlıyor.

"Görerek Satın Al" Dönemi

"Görerek Satın Al" Dönemi

Vidyodan CEO’su Yusuf Mert Yılmaz: “Vidyodan ile daha eğlenceli ve interaktif bir alışveriş deneyimi sağlıyoruz. Canlı yayından alışveriş sayesinde fiziksel mağazada yaşanan deneyim ile e-ticaret deneyimini birleştiren güvenilir bir ortam yarattık. Üstelik sadece canlı yayından satışlarla sınırlı kalmayıp, on binlerce ürünün deneyimlenerek detaylarının anlatıldığı kısa videolarla da kullanıcılarımıza faydalı oluyoruz. Mayıs ayından beri yaşadığımız test süreci gösteriyor ki; Canlı yayınlar ve videolu satışlar sayesinde satışa dönüşme oranlarında Türkiye ortalamasının 10 katına kadar çıkabiliyoruz. Henüz gelişme sürecinin başında olan Vidyodan uygulamasıyla Türkiye’deki global, yerel dev markalara da butik üretim yapan satıcılara da ve hatta el emeğiyle ürettiği ürünleri geniş kullanıcı kitlesine ulaştırmak isteyen emekçilere de yepyeni bir satış kanalı sunuyoruz. Vidyodan platformundaki hayallerimizden biri de sivil toplum kuruluşlarının da ürünlerini satarak ekstra gelir elde etmelerine katkı sağlamak. Çok yakın zamanda başlayacak ve Vidyodan’ın hiçbir gelir beklemeden yapacağı canlı yayınlarda STK’larımız için değer yaratmak arzusundayız” dedi.

“2 Yıl İçerisinde 20 Milyon Dolarlık Yatırım”

“2 Yıl İçerisinde 20 Milyon Dolarlık Yatırım”

Vidyodan yatırımcısı ve Onedio CEO’su Kaan Kayabalı, “Vidyodan olarak ile canlı yayında satılabilecek her şeyin platformu olmak istiyoruz. Herkes kendi canlı yayınını başlatıp ister mağazasındaki ürünleri ister ikinci el ürünlerini satabilir. Çok yakında ikinci el ürünlerin canlı yayından satışı için güvenli ödemeli platformumuzu yayına alacağız. Sonrasında ise canlı yayından hizmet satışları başlayacak. Özel dersler, istek parça, tarot falı… Hangi hizmetlerin satışına aracılık edebileceğimizi düşünmek hepimizi heyecanlandırıyor. Vidyodan, ana yatırımcısı Onedio, teknoloji ortağı VNGRS ve çok değerli diğer yatırımcılarıyla birlikte 1 milyon dolarlık ön tohum aşamasını tamamladı. İki sene içerisinde 20 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Vidyodan Güvenilir mi?

Vidyodan Güvenilir mi?

Lansman sonrasında yaptığı açıklamada Türkiye’yi “canlı yayında satış” deneyimiyle tanıştıran marka olmanın heyecanını taşıdıklarını ifade eden Vidyodan CEO’su Yusuf Mert Yılmaz, Türkiye’nin bu alanda büyük bir potansiyel taşıdığına inandığını dile getirdi. Yılmaz, “Vidyodan ile daha eğlenceli ve interaktif bir alışveriş deneyimi sağlıyoruz. Canlı yayından alışveriş sayesinde fiziksel mağazada yaşanan deneyim ile e-ticaret deneyimini birleştiren güvenilir bir ortam yarattık. Üstelik sadece canlı yayından satışlarla sınırlı kalmayıp, on binlerce ürünün deneyimlenerek detaylarının anlatıldığı kısa videolarla da kullanıcılarımıza faydalı oluyoruz. Mayıs ayından beri yaşadığımız test süreci gösteriyor ki; Canlı yayınlar ve videolu satışlar sayesinde satışa dönüşme oranlarında Türkiye ortalamasının 10 katına kadar çıkabiliyoruz. Henüz gelişme sürecinin başında olan Vidyodan uygulamasıyla Türkiye’deki global, yerel dev markalara da butik üretim yapan satıcılara da ve hatta el emeğiyle ürettiği ürünleri geniş kullanıcı kitlesine ulaştırmak isteyen emekçilere de yepyeni bir satış kanalı sunuyoruz. Vidyodan platformundaki hayallerimizden biri de sivil toplum kuruluşlarının da ürünlerini satarak ekstra gelir elde etmelerine katkı sağlamak. Çok yakın zamanda başlayacak ve Vidyodan’ın hiçbir gelir beklemeden yapacağı canlı yayınlarda STK’larımız için değer yaratmak arzusundayız” dedi.

Türkiye'nin İlk Canlı Alışveriş Platformu Vidyodan ile Tanışın

Vidyodan, Mağaza Deneyimi ile E-Ticaret Deneyimini Birleştiriyor

Vidyodan, Mağaza Deneyimi ile E-Ticaret Deneyimini Birleştiriyor

E-ticarette satın aldığın ürünleri kimden aldığını da göremiyorsun. V-ticarette direkt satıcıları, mekanlarını, mağazalarını görebilir, kimden satın aldığın konusunda emin olabilirsin.

Satın almadan önce aklındaki bütün soruları sorabilir, aldığın ürünün tüm detaylarını öğrenerek kafandaki soru işaretlerinden kurtulabilirsin. Evindeyken sanki mağazadaymış gibi!

Ayrıca Vidyodan üzerindeki ürünlerde, internet üzerinde bulunabilecek en uygun fiyatları bulacaksın!

Tüm Markaların Başvurularına Açık

Tüm Markaların Başvurularına Açık

Vidyodan, Türkiye’nin ilk canlı yayından alışveriş deneyimi sunan pazar yeri uygulaması. Herkes kendi canlı yayınını başlatıp ister mağazasındaki ürünleri ister ikinci el ürünlerini satabilir. Arzu eden herkes, Vidyodan satış ağına katılmak için başvuru yapabiliyor. Prosedürleri tamamlayan markalar, yerli ve yabancı yüzlerce markanın bir arada yer alacağı Vidyodan dünyasında kendi ödeme altyapısı hazır bir şekilde canlı yayınlarını yaparak ürünlerini anında tanıtma ve güven içerisinde dilediği zaman dilediği yerden satış yapma şansını yakalıyor.

Vidyodan, Alışveriş Alışkanlığını Nasıl Değiştirecek?

Sen Hala İndirmedin mi?

Sen Hala İndirmedin mi?

V- Ticaret ile sen de canlı alışverişin keyfini çıkart. Mağaza gezmek zorunda kalmadan güvenli alışverişe başla!

App ile huzurlarınıza çıkan Vidyodan, sonrasında web üzerinden de yayın izleme ve satın alma özelliklerini getirecek.

Görmeden alma, Vidyodan al...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
4
2
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Emre Ata

Sizinle ortak çalışan bir uygulama bu kadar vasat olabilir. -Uygulamadan aldığınız dijital kod otomatik teslim edilmiyor 0-3 saat içerisinde e-posta adresini... Devamını Gör