Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türkiye'de Yata Yata Para Kazanan 15 Meslek Erbabı

 > 
1.2bPAYLAŞIM

Başlığın kinayeli olduğunu belirtmek zorumuza gidiyor ama maalesef anlamayanlar olabiliyor. Ekşi Sözlük'te son günlerde bazı meslek erbaplarının yattığı yerden para kazandığı iddiaları alıp yürüyünce böyle bir galeri hazırlamamız zorunlu oldu. İşte size yattığı yerden para kazanan 15 meslek dalı.

1. Öğretmenler

Türkiye'de yata yata para kazandığı iddia edilen mesleklerin başında öğretmenlik gelir. Yılda 3 ay yaz tatili, 15 gün sömestr tatili, her hafta sonu, resmi tatiller tatil, maaş tıkır tıkır yatıyor, oh mis!

Sanki biraz kıskanıldığı için böyle düşünülüyor. Ama 3 aylık tatilde (seminerleri saymazsan 2 ay) herkesin gözü var.

2. Mühendisler

Bir başka yatıcı tim. Teknik elemanlar, işçiler, ustalar çalışsın, ohh sen bir imza at maaşı kap. Ne güzel ya!?

3. Noterler

Noter ücreti olarak aldıkları paranın hepsi onlara mı kalıyor? Bu gizem bir çözülse daha iyi saldırılacak ama sanki o paranın hepsi onlara kalmıyor diye pek göze batmıyor noterler. 

Ama başkatip çalışsın, sen paraları ye yani...

4. Müfettişler / Denetmenler

Harcırah falan derken deve yüküyle para alıyorlar, gittikleri yerde hizmet, ikram, itibar on numara, iş çıkarsa git, çıkmazsa yatış... Kebap

5. Doktorlar

İki tık tık, bir şık şık ver 200 lira. günde 10 hasta baksan, 2000 lira, ayda 20 günden 40.000 temiz para. günde 3 saat çalışsan yeter... ooooh!

6. E-Ticaret uzmanı

Ne tatlı para ya, evinde bir bilgisayarın olsun yeter. Ondan al ona sat ver bakalım bin yuro komisyon. Yeme de yanında yat.

7. Genel Müdür

Bu kadar tatlı para, hem de ona buna ne yapacağını söyleyerek. Valla ne diyelim dostlar başına.

8. İK'cılar

İnsanla görüşme üzerine iş valla. Ben de konuşurum sabah akşam. Herkesin kaderi senin elinde, parası iyi, keyfi süper. Mis!

9. Devlet memurları

Resmen KPSS ekonomisinin oluşmasına sebep olan kebap işlerden biri daha. Kimse senden hesap soramaz, maaşım yattı mı derdi yok, önünde neyle uğraştığını gören yok, sıra numarasını yakmadın mı gelip niye diyen yok...

10. Avukatlar

Bir dilekçe yazdın... Ne yaptın?

11. Reklamcılar

Arada bir brain storming'de yapmasalar yaşadıklarından bile haberimiz olmayacak. Ama milyon dolarlık bütçelerle oynamada bir numaralar.

12. Araştırma Görevlileri

Bu resme aldanmayın, CERN fotosu bu. Normalde yatış büyük.

13. Muhtarlar

Seçimden seçime biraz çalışacaksın, sonra muhtarlığa iki eleman al gerisine karışma, misler gibi.

14. Mimarlar

Belki şurada küçük bir peyzaj vardır...

15. Tercümanlar

Ara sıra ardıl, ara sıra simültane, büyük oranda yatış, dev para...

Bonus: Askerler

Askerlik yan gelip yatma yeri değil, ama gel de bunu askerlere anlat.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fatih-ucar1

www.sendeparakazan.com da ilginizi çekecek iş fikirleri ve ilginç tüyolar var.

murat-nergiz

PARA KAZANMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR VİDEOYU İZLEYİN 50 Dolara Token Satın al, aldığın her token başına 600 günde 300 Dolar kazanç sağla, Ekip yapmak isterseniz 1 ve 2 ekip arkadaşlarınızdan %12 şer Dolar kazanç sağla, Her ay farklı bonuslar ile hedef 1000 Tokene ulaşıp ayda 7,500 Dolar'lık bir kazanca sahip olabilirsiniz.İş Detayları için Özelden Yazabilirsiniz. Ekibimize katılmak isterseniz linkten bizlerle çalışmaya başlayabilirsiniz. VİDEOYU İZLEYİNİZ:

ecem-uluay

asgarı ucret az tamam da okuyanında hakkı verılmelı kusura bakmayın hazırlıkla beraber 16 sene okumaya vermıs ınsanı 800 lıra neyıne yetsın zaten okumanın hedefıde bu degıl mı belkı sızde bı baltaya sap olabılseydınz de memur olabılseydnz bu asgarı ucrte az demenız nıye okusaydınz da sızde 3 bın 10 bın kazansaydınız o zaman okuyanlar enayı mı olcaktı ? yapmayınAllah askına

djarumcherrry

gençler benim annem noter o dediğinizden yok paraların %60ı falan direk gidiyo devlete şeyapmayın yani

bayernfan

Tercümanlık zor meslektir. Kesinlikle yata yata para kazanılmaz.

Görüş Bildir