Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Türkeş: 'İstifa Etmedim, Onlar da Beni Atamaz'

Anasayfa > Gündem

Davutoğlu'nun bakanlık teklifini kabul etmesinin ardından MHP'nin ihraç talebiyle Disiplin Kurulu'na sevk ettiği Tuğrul Türkeş “Ben MHP’deyim. İstifa etmedim. Etmem. Anayasal bir görev üstleneceğim. Onlar da beni atamaz” dedi.

1 Kasım'daki erken seçim öncesi kurulacak geçici hükümette yer almayı kabul eden Tuğrul Türkeş, Vatan Gazetesi'nden Murat Çelik'e açıklama yaptı.

MHP'nin kararına rağmen bakanlık teklifini kabul eden Türkeş, kendisine gelen eleştirilere cevabını atandıktan sonra vereceğini açıkladı.

Tuğrul Türkeş partiden ihraç edilmesine yönelik disiplin soruşturması ve istifa edip etmeyeceğiyle ilgili olarak ise “Hayır. Ben MHP’deyim. İstifa etmedim, etmem. Anayasal bir görev üstleneceğim. Onlar da beni atamaz' ifadelerini kullandı.

Başbakan Davutoğlu, geçici seçim hükümetinde bakanlık teklifini kabul eden Tuğrul Türkeş ile Başbakanlık Resmi Konutu'nda bir araya geldi.

Karar için iki ay

Türkeş ‘tedbirli olarak kesin çıkarma cezasıyla cezalandırılması’ için Merkez Disiplin Kurulu’na (MDK) sevk edilmişti. MHP tüzüğüne göre MDK, en geç 15 gün içinde takibat başlatacak ve en geç iki ay içinde görüşerek karara bağlayacak. Aksi halde konu, Türkeş’in lehinde kesinleşmiş sayılacak. MDK, partiden kesin çıkarma kararları için üye tam sayısının çoğunluğu ile karar almak zorunda. Türkeş, 15 gün içinde MDK’da yazılı ya da sözlü savunma yapacak. Türkeş, MDK kararına 10 gün içinde itiraz edebilecek.

Kaynak: Vatan

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Timur Rıza

Şu andan itibaren ocak dışı

Dersu Uzala

Bahçeli'nin tavrını doğru bulmayabilirsin ve buna tepki olarak teklifi kabul ettiğini söyleyebilirsin; ancak parti olarak bir karar alındıysa buna uymak ahla... Devamını Gör

funi avat

nedir şimdi bu hem erdoğanı ak partiyi diktatörlükle suçlayacaksın hem bakanlık teklifini kabul edeni ihraç edeceksin. ak parti eğer hiç teklif götürmeseydi ... Devamını Gör

Memduh Tandoğan

Teklif götürmeme gibi bi lüksü yoktu. Dikdatör kısmına gelirsek parti bir karar almış ve Tuğrul Türkeş bu kararı delmiş parti etiğine aykırı bir hareket yapm... Devamını Gör