Türk İş Adamından Dünyayı Aydınlatacak Bir Müze: Dünyanın 5. Maden ve Değerli Taşlar Müzesi

-

İnsanların maden ve değerli taşlar hakkında pek bilgisi olmadığını düşünen Türk iş adamı Bozdemir'in kurduğu dünyanın 5'inci Maden ve Değerli Taşlar Müzesi'ne gelin birlikte bakalım!

5. Maden Müzesi, müzeler zinciri fikrini uygulamaya sokan Türk iş adamı Doç. Dr. Bilal Semih Bozdemir tarafından Gürcistan'ın Batum şehrinde açıldı.

İnsanların maden ve değerli taşlar hakkında yeteri kadar bilgileri olmadığını düşünen Bozdemir, müzeyi Kiev'de de açmayı düşünüyor.

Bozdemir: “Maden ile ilgili bir rüya görülse, o rüya ancak kurduğumuz müzedeki dekorasyon, içeriği olan madenler ve değerli taşlar olabilir”.

Yapay olmaktan daha çok doğal bir maden ve jeoloji müzesi, dünyanın her yerinden, Brezilya’dan tutun da Güney Afrika’dan, Toros’un dağlarından, Tibet yaylarından gelen taşlar ve değerli madenler müzemizde sergilenmektedir.” diye belirten Maden ve Değerli Taşlar Müzesi Yönetim Kurulu Başkanı Bozdemir, Türkiye’nin kültür hizmeti olan yatırımlarının ve çalışmalarının süreceğini ekledi.

Türkiye ve Gürcistan’da kurulmuş olan bu müzeler, yine başkanının ismini taşımakta.

Dünyanın tek maden ve değerli taşlar müzeleri fikri, uygulayıcısı ve sahibi olan PressGrup; yıl sonuna kadar birkaç ülkede daha bu zincire yeni halkalar eklemeyi düşünüyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emrekalemdar

kaçakçı olsam tam da böyle birşey yapardım. kimseyi zan altında bırakmıyim ama aklıma gelen ilk şey bu oldu

motoki

İşiniz gücünüz rast gelsin Semih Bey, inşallah bir gün bu müzelerden birine giderim. Değerli taş getireniniz çok olsun :D

Görüş Bildir