Tunceli Belediyesi’nde İşçi Maaşlarına Haciz Geldi: 'Kanuna Aykırı Hakaret Edildi'

 > 
27PAYLAŞIM

Tunceli Belediyesi'ne SGK prim borçlarını ödeyemediği için haciz geldi. Maaş, vergi, resim ve harç hesaplarına haciz konulmasına tepki gösteren TKP'li Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu, "Kanuna aykırı hareket edilmiştir" diyerek tepki gösterdi.

31 Mart 2019 seçimlerinde Türkiye Komünist Partisi‘nden Belediye Başkanı seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu, belediyenin maaş, vergi, resim ve harç hesaplarına haciz konulduğunu açıkladı.

Maçoğlu haciz haberini sosyal medyadan paylaştı👇

Basın açıklamasıyla tepki gösterdi

Alınan haciz kararı ardından bir basın toplantısı düzenleyen Maçoğlu, "Belediyemizin, Tunceli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne 31 Aralık 2019 tarihi itibariyle 5.453.303,30 SGK prim borcu bulunmaktadır. Belediye şirketimizin, Tunceli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne 31.12.2019 tarihi itibariyle 4.761.424,20 TL SGK prim borcu bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

"Mayıs 2018 tarihinden itibaren SGK prim tutarları ödenmemektedir" 🎥

Belediyenin SGK'ya olan prim borçlarının kendisinden önce de ödenmediğini söyleyen Maçoğlu haciz kararının kanuna aykırı olduğunu dile getirerek şöyle konuştu:

"Belediyemiz Mayıs 2018 tarihinden itibaren SGK prim tutarları ödenmemektedir. Bu ödeme biz yönetime gelmeden önce de yapılmamaktaydı. Yönetime geldiğimizde kamuoyuyla da paylaştığımız gibi devrolan borçlardan kaynaklı SGK ödemesini gerçekleştirememekteyiz. Belediye Kanunu’nun 15. maddesine göre, ‘belediyelerin vergi, resim harç ve iller bankası payına haciz konulamayacağı’ açık bir şekilde belirtilmiştir. Buna rağmen kanuna aykırı hareket edilerek belediyemizin vergi, resim harç ve iller bankası payına haciz konulduğu için belediyemiz personelinin maaşları ödenememiştir."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir