Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tüm Türkiye'nin Kitlendiği ve Merak Ettiği O Çok Önemli Soru: Berberler ve Kuaförler Ne Zaman Açılacak?

198PAYLAŞIM

Ülkemizde Mart aynının ilk haftası ile birlikte koronavirüs salgın süreci tedirgin bir şekilde başladı, merak edildi ve evlerde karantina altında kendimizi izole etmeye başladık. Daha sonra resmi ve özel tüm kurumlar da pandemi sürecinden olumsuz etkilendi. 

Bu süreçte ülke olarak kitlendiğimiz ve merak ettiğimiz en büyük soru da "Berberler ve kuaförler ne zaman açılacak?".

Bilim Kurulu'nun tavsiyeler ve koronavirüs salgını ile ilgili alınan tedbirler gereğince berber ve kuaförler de geçici olarak kapatıldı.

Bu durumun getirdiği sıkıntıları da yaşamaya devam ediyoruz. Evde bakım, saç tıraşı ve sakal düzeltme konusunda ustalaşmaya başladık. Bu durumdan erkeği, kadını, çocuğu hepimiz etkilendik.

Hal böyle olunca berber ve kuaförlerin ne zaman açılacağı büyük bir merak konusu oldu.

Bu konuyla ilgili sendika ve meslek birliklerinin bakanlık ile iletişim halinde olduğu konuşuluyor. Bilim Kurulu'nun berber ve kuaförlerin açılmasına yönelik önerileri merakla bekleniyor.

Şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmadı ancak Mayıs ayında berber ve kuaförlerin açılması bekleniyor. Aynı zamanda çeşitli haber kanallarında da bu durumla ilgili yeni bir genelgenin bu hafta gündeme alınacağı da konuşulan konular arasında yer alıyor.

Belirsizlik ortamı devam ederken konu tabii ki sosyal medyanın da gündeminde.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ufukdiyoki

Berberin tıraş ettiği bir müşteri virüslü ise berber maddi sebeplerden bunu göze alıp çalışır tamam ama sonraki bütün müşterilerin ne suçu var. 1 kişi hasta ise 20 kişiyi hasta eder.

beyaz-gece-yusuf

Berberler iyi iş yapacak anlaşılan kapalı kaldıkları süre kadar 2 katı kazanç sağlayacaklar ee bu durumda ek kazanç vergisi getirilsin berberlere yğzde60 gibi

minister-of-magic

Ya hala neyin derdindesiniz. Sabredin amk altı üstü saç sanki Rapunzel saçına döndü saçlarınız. Açılsa iyi mi olcak özellikle erkek berberinde adam saçını yıkarken elini senin ağzına kadar sokuyor. Korona kapmak için birebir.

balyoz

yalnız herkes kıçını başını düşünürken o berber kuaförler de şuan işsiz bilmem farkında mısınız? bir çok hizmet sektörü, hadi patronları geç birikimleri vs vardır elbet ama orada çalışanlara yazık.

lateral-malleol

Amma tatava yaptınız birkaç ay idare ediverin işte.

Görüş Bildir