Görüş Bildir
Haberler
TV
True Detective'in 2. Sezon Konusu ve Karakterleri Belirlendi

True Detective'in 2. Sezon Konusu ve Karakterleri Belirlendi

Ulaş
06.08.2014 - 01:18

Son günlerde “True Detective” hakkındaki haberler ardı arkasını kesmiyor. HBO’nun favori dizileri arasına girmeyi başaran True Detective için şimdiye dek o kadar şey söylendi ki, yapımcılardan da herhangi bir açıklama gelmeyince, hangisinin doğru hangisinin yanlış olduğunu kimse bilmiyor. Dizinin yaratıcısı Nic Pizzolatto‘dan da ses seda çıkmayınca, söylentiler aldı başını gitti. İlk iddialar Brad Pitt’ın yeni sezonun başrolünü üstleneceği yönündeydi. Bir aralar Ryan Gosling’in bile dizide yer alacağı ile ilgili haberler yapılsa da, hiçbir oyuncudan cevap gelmedi. Pizzolatto verdiği röportajlarda sadece yeni sezonun Kaliforniya’da geçeceği ve başrolde kadın dedektiflerin olacağını duyurmuştu. Her zaman yaptığı gibi Pizzolatto dizi için kimlerin seçildiğini söylememişti.

Ocak ayından beri devam eden spekülasyonların sonunda elimizde sadece üç isim var, belki de dört-beş-altı… Haber sitelerine bakacak olursanız sanırsınız ki ikinci sezonda bütün herkes başrolde oynayacak.. Hangisi doğru bilinmiyor fakat bu kafa karıştırıcı söylentilere dün bir yenisi daha eklendi. Başta “şaka mı yapılıyor?” diye düşünmeden edemediğimiz bu haber karşısında insanın sadece ağzı açık kalıyor denebilir zira kırk yıl fikir yürütseniz aklınıza gelmeyecek olan bir oyuncunun True Detective’in ikinci sezonunda başrolü oynayacağı açıklandı.. Colin Farrell, Jessica Chastain ve Taylor Kitsch‘in dizide oynamasına kesin gözüyle bakılıyorken, kimsenin ihtimal bile vermediği Vince Vaughn‘un HBO ile görüşmelere başlandığı söylendi.

Bugünkü haberlere bakacak olursak, dünkü iddialardan ziyade daha iyimser olunabilecek gelişmeler yaşandı. Tabii eğer “Mad Men” hayranıysanız dünyalar sizin zira söylenenlere göre Elizabeth Moss dizinin kadın başrollerinden biri seçildi. Beş kez Emmy’e aday gösterilen nadir kaliteli dizi oyuncularından biri olan Moss’un dedektif işlerine yabancı olmadığını biliyoruz. “Top of the Lake” ile Yeni Zelenda kasabasında kaybolan bir genç kızı araştıran Robin Griffin’i canlandırmıştı. True Detective’de de Moss’tan aynı performansı görürsek dizinin favori oyuncusu olabilir.

Bir yerde True Detective’in kadrosunun nasıl olacağı ikinci sezonun konusundan önemli bir hale geldi. Çoğu sitede yeni sezonun konusundan ziyade kimlerin oyuncu kadrosunda yer alacağı haberleri daha ön plana çıktı. Her ne kadar herkes de “oyuncuların iyi olması yeter” mantığı olsa da, dizinin konusu dandik olursa kim oynarsa oynasın o diziden hayır gelmez. Ancak HBO’nun dizisinden bahsediyorsak, beklenmedik oyuncu seçimleri yapılsa da, kalitesini her zaman koruyor zira The Wrap’in sızdırdığı True Detective’in yeni sezon bilgilerine göre, heyecan tam gaz devam ediyor;

“True Detective’in ikinci sezonu Ben Caspar’ın ölümünü ele alacak. Kurgusal Kaliforniya kentinin yozlaşmış yöneticisi olan Caspar, devlet otoyol çıkmazını sonsuza dek değiştirebilecek, çığır açan bir ulaşım anlaşmasının ortasında vahşice öldürülür. Farklı şehirlerden ve farklı hükümet şubelerinden üç memur katili bulmak için görevlendirilir. Memurlar bir süre sonra soruşturmalarının sandıklarından daha derin ve karanlık olduğunu keşfederler.

Caspar’ın cesedi Big Sur yakınlarındaki Pasifik Sahili Otobanı’nda bulunur. Cesedin göğsüne kazınmış satanist sembolleri vardır. Casper’ın kaba sekse bağımlı olduğu ve mistik bir olaya karıştığı ortaya çıkar.”

Şimdilik söylenenlere göre Vaughn, Frank Seymon adındaki bir karakteri canlandıracak. Seymon, önceden haydut iken daha sonradan bir işadamına dönüşen, belediye başkanıyla çalışan, hızlı tren sisteminin yapımına öncülük eden bir karakter olarak dizide yer alacak.

Moss’un canlandıracağı Ani Bezzerides ise çetin ceviz ama aynı zamanda mantıklı kararlar vermeyen, ailevi sorunları nedeniyle kumar ve alkol bağımlısı olan Monterey Şerifi.

Colin Farrell ise Ray Velcoro karakteriyle True Detective’de görünebilir. Velcoro yıllardır kişisel ve profesyonel yaşamında sıkıntı çeken bir karakter.

Kitsch’in canlandırması beklenen Paul Woodrugh, savaşlardaki vahşeti yaşamış olan 28 yaşındaki asker gazisi.

Nic Pizzolatto’nun henüz hiçbir şeyi onaylamadığını belirtelim fakat birçok haber kaynağına göre ikinci sezonunda göreceğimiz oyuncular bunlar olacak.

  • Süper Karga
Kaynak: http://superkarga.com/true-detectivei...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
2
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın