Görüş Bildir
Haberler
Trabzonspor Şike Davası İçin CAS'a Gidiyor

Trabzonspor Şike Davası İçin CAS'a Gidiyor

Enver K.
10.12.2015 - 18:20

Trabzonspor, UEFA'nın yerel ligde ceza vermeme konusundaki kararını CAS'a taşıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Trabzonspor şike sürecinde yeni bir gelişmeye imza attı.

Bordo-Mavili ekip, 2013 yılında Fenerbahçe'nin şike yaptığının UEFA ve CAS tarafından kesinleştiğini ancak UEFA'nın yerel ligde ceza vermeme konusundaki kararını CAS'a taşıyacağını açıkladı.

İşte Trabzonspor'dan yapılan resmi açıklama:

'2010-2011 sezonunda şike yapıldığı, 2013 senesindeki UEFA ve CAS kararlarıyla kesinleşmiştir. Kulübümüz, hukuka aykırı şekilde mahrum bırakıldığı haklarını almak için, 2014 senesinde UEFA ve FIFA'ya başvurmuştur. UEFA, konuyla ilgili soruşturma başlatmıştır.

Bu soruşturmada; UEFA Disiplin Kurulu ve Temyiz Kurulu, UEFA'nın şike nedeniyle UEFA turnuvalarından ihraç cezası verdiğini, fakat yerel ligde ceza verme konusunda UEFA'nın yetkisiz olduğunu belirtmişlerdir. Bu hafta Kulübümüze ulaşan UEFA Temyiz Kurulu gerekçeli kararına karşı, gerekli süre içinde İsviçre'de bulunan Spor Tahkim Mahkemesi'ne itirazda bulunmak üzere gerekli görevlendirmeler yapılmış ve süreç başlatılmıştır.

Kulübümüz, 2010-2011 sezonuna ilişkin hukuki takibi, tüm yetkili merciiler önünde ve haklarının teslimine kadar sürdürecektir.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
6
3
2
2
0
0