Görüş Bildir
Haberler
Tokat'ta 5.1 Büyüklüğünde Deprem

Tokat'ta 5.1 Büyüklüğünde Deprem

İçeriğin Devamı Aşağıda

Tokat'ın Erbaa ilçesinde 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Tokat’ın Erbaa ilçesinin Yoldere köyü mevkiinde saat 17.39’de yerin 5 kilometre altında 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntının çevre il ve ilçelerden de hissedildiği bildiriliyor. 

'Can ve mal kaybı yok'

Tokat Valisi Cevdet Can depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı olmadığını açıkladı.

İkinci deprem

AFAD verilerine göre, saat 19.11'de Erbaa'da 4 büyüklüğünde ikinci bir deprem daha kaydedildi. Depremin 21,15 kilometre  derinlikte meydana geldiği bildirildi.

'O fay üzerinde kırılmayan bir hat var'

Posta'ya konuşan Deprem Uzmanı Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, Erbaa'daki depremle ilgili şu değerlendirmeleri yaptı:

Kuzey Anadolu fay zonunun kolu o bölgeden geçiyor. Biz oraya özel bir inceleme tabii tuttuk. Erzincan depremi de orada etkili oldu. O hat üzerinde kırılmayan bir hat var. O fayın hareket etmesi muhtemel bir şey. Oradaki binalar çok eski. 5.1 büyüklüğündeki depremler bölgede hasarlar oluşturabilir. Özellikle Niksar'ın binaları çok kötü. Tarihi binalar ama ne yazık ki bu tarz depremlerde ciddi hasarlar görebiliyorlar...

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Lordtr Typeous

Samsundada etkisi oldu en azından bi yıkıntı falan yok.

Ahmet Ali Emici

99 depremini yaşamayan liselilerin aklını almış. Bu yaşadığınızın 2 katı gücünde ve 4 katı uzunluğunda süren bir deprem düşünün bakalım.

Çükübik

5 i bırak 2 de 1 de olsa o binalar sallanacak arkadaş.Bu kadar boktan binalarda yaşamak bunu gerektirir çünkü.Daha büyüklerinden korusun allahınız sizi