Görüş Bildir

TikTok'ta 'Evimizi Basıyorlar' Diye Yardım İstemişti: Valilik Açıklama Yaptı

Haberler
> TikTok'ta 'Evimizi Basıyorlar' Diye Yardım İstemişti: Valilik Açıklama Yaptı

Kütahya'da komşusu tarafından tehdit edildiğini iddia eden 36 yaşında N.A. ağladığı bir video paylaşarak 'Artık dayanamıyorum kurtarın, evimizi basıyorlar. Devlet beni koruyamıyor' demişti.Kütahya Valiliği'nden konuya ilişkin açıklama geldi. Yapılan açıklamada herhangi bir tehdit ve ev basma gibi bir durumun söz konusu olmadığı belirtildi.

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde oturan N.A., komşusuyla yaşadığı bir tartışmanın ardından çektiği bir videoyu sosyal paylaşım sitesine yükledi. Ağlayarak konuştuğu videoda 'Artık dayanamıyorum, kurtarın ne olur? Evimizi basıyorlar, ne olur yalvarıyorum kurtarın artık. Devlet beni koruyamıyor. Nerede yasa, nerde kanun? Ölünce mi kurtaracak bizi devlet? Köylerinde 19 yaşında fidan boyluyu vuranlar, şimdi de beni vuracaklar, öldürecekler. Yalvarıyorum, artık kurtarın beni' diyerek yardım istedi.

Genç kadının videosu kısa sürede yayıldı 📹

Valilik: 'Ev basma gibi bir durum söz konusu değil'

Valilik: 'Ev basma gibi bir durum söz konusu değil'

Kütahya Valiliği konuyla ilgili açıklamasında 'N.A. isimli şahıs, köpek kavgasını ayırmaya çalışan dayısının, komşuları Ş.A. isimli kadın tarafından cep telefonuyla kayda alındığını fark etmesi üzerine aralarında çıkan sözlü münakaşanın büyümesiyle, durum N.A. tarafından kolluk birimlerine bildirilmiş ve her iki tarafın da müşteki şüpheli olarak ifadeleri alınmıştır. Söz konusu şahıslar hakkında idari makamlarca karşılıklı olarak uzaklaştırma kararı verilmiştir' ifadesini kullandı.

Videoda iddia edildiği gibi bir ev basma olayının olmadığı vurgulanan açıklamada Valilik açıklaması şöyle devam etti:

'Yaşanan münakaşada herhangi bir tehdit ve ev basma gibi bir durum söz konusu olmamıştır. İki kadın arasında daha önceden de benzer karşılıklı suçlamaların olduğu, N.A.’nın bahse konu uygulama üzerinden benzeri paylaşımlarda bulunduğu tespit edilmiştir. Konu adli makamlar, kolluk birimleri, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü birimlerince yakından takip edilmektedir.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
32
13
8
5
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
oguz

kime inanacağımızı şaşırdık arkadaş devlet ne yapsın