Görüş Bildir
Haberler
TFF'den 200 Bin Euro Prim Açıklaması

TFF'den 200 Bin Euro Prim Açıklaması

Enver K.
03.10.2015 - 18:01
İçeriğin Devamı Aşağıda

Fenerbahçe Kulübü'nüm resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada geçen '200 bin Euro'luk prim' iddiasına TFF'den yanıt geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

'Bugün basın yayın organlarında yer alan haberlerde A Milli Takım futbolcularımızın maç başı 200.000 Euro prim aldıkları iddia edilmiştir. Bu gerçek dışı iddia karşısında A Milli Takımımızın prim sistemini kamuoyu ile paylaşmak isteriz. A Milli Takımımızın UEFA EURO 2016 elemeleri primleri toplam 10 milyon TL olarak bütçelenmiş, bu bütçe Faaliyet Raporu'nda yayınlanmış ve TFF Genel Kurulu tarafından kabul edilmiştir. Bu toplam primin yüzde otuzluk bölümü maç başı olarak TFF Yönetim Kurulu kararıyla dağıtılmaktadır. Kalan yüzde yetmişlik bölüm ise UEFA EURO 2016'ya katılım halinde A Milli Takımımıza dağıtılacaktır. Türkiye Futbol Federasyonu'nun seçilen Denetleme Kurulu ve bağımsız denetim şirketi tarafından denetlendiğini hatırlatır, yarın Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde kampa girecek A Milli Takımımıza Çek Cumhuriyeti ve İzlanda karşılaşmalarında başarılar dileriz.'

FENERBAHÇE NE DEMİŞTİ?

Fenerbahçe Kulübü, Aziz Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu'nun PFDK'ya sevkleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, 'TFF yönetimine bildiririz ki TFF'nin yegane faaliyeti, Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri'ne katılmayı her ne pahasına olursa olsun sağlamak için her bir futbolcu için maç başına 200 bin avro prim vermek ve bu paraya kaynak yaratmak için disiplin para cezalarından medet ummak değildir' ifadeleri yer almıştı.

HTSpor

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın