Görüş Bildir
Haberler
TFF'deki Bütün Kurulların Başkan ve Üyeleri 'İncelemelerin Selameti' İçin İstifa Etti

TFF'deki Bütün Kurulların Başkan ve Üyeleri 'İncelemelerin Selameti' İçin İstifa Etti

Enver K.
31.07.2016 - 14:29

TFF, Internet sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada FETÖ soruşturması kapsamında bütün kurulların istifa ettiğini açıkladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

TFF'den yapılan açıklama;

Bilindiği üzere 15 Temmuz'da milletimize ve demokrasimize yönelik darbe girişiminin ardından ülkemizde kamu sektörü ve özel sektörde yer alan tüm kurum ve kuruluşlarda çalışan personele Fettullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY) kapsamında güvenlik incelemeleri yapılmaktadır. Federasyonumuzun tüm çalışanları, Federasyonumuz bünyesinde görev alan tüm müsabaka görevlileri ve atanan kurulların başkan ve üyeleriyle ilgili bilgiler ilk iş olarak devletimizin ilgili kurumlarıyla tekrar paylaşılmıştır.

Bu olağanüstü dönemde, yürülmekte olan güvenlik incelemesinin selameti için Federasyonumuz tarafından atanan tüm kurulların (Tahkim Kurulu, PFDK, UÇK, Etik, Kulüp Lisans, MHK, Temsilciler Kurulu, Sağlık Kurulu, Dopingle Mücadele Kurulu, Engelliler Koordinasyon Kurulu ve Dış İlişkiler İcra Kurulu) başkan ve üyeleri istifalarını Federasyonumuza sunmuştur.

TFF'den istifalarla ilgili açıklama

TFF'den istifalarla ilgili açıklama

TFF Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklama şöyle;

'15 Temmuz'da milletimize ve demokrasimize yönelik darbe girişiminin ardından bugün tarafımızca atanan tüm kurullar güvenlik incelemesinin selameti için istifalarını vermişlerdir. Yapılacak güvenlik incelemesinin ardından hain terör örgütüyle bağlantılı olduğu tespit edilen üyelerin istifaları işleme konularak kabul edilecek, incelemeleri temiz çıkan üyelerin ise istifaları kabul edilmeyerek görevlerine devam edeceklerdir.

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla arz ederiz.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
5
4
1
1
1
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
KOVALA NEJDET

Federasyona çok fazla sızdıklarını sanmıyorum sızsalardı Fenerbahçe küme düşerdi zamanında, düşürmemek için baya direndiler haklı olarak, ama illa ki araları... Devamını Gör

Altan Akbulut

OFF ÇOK SİNİRLENDİM ÇABUK BU YORUMU BEĞENİN