Adım Adım Terminatör: Samsung Akıllı Lens İçin Patent Başvurusu Yaptı

 > -

Samsung’un artırılmış gerçekliği göz bebeğinizin hemen üzerinde görmenizi sağlayacak akıllı lensler için patent başvurusunda bulunduğu açıklandı. 2014’te Güney Kore Fikri Mülkiyet Ofisi'ne yapılan başvuruda kullanıcıların artırılmış gerçekliği akıllı lensler ile akıllı gözlüklerden daha doğal bir şekilde deneyimleyebilecekleri öne sürüldü.

Dünya Halleri'nde yer alan habere göre; patent metninde lensler içine yerleştirilen küçük bir anten ile akıllı telefonlara kablosuz bağlanabiliyor bilgisi yer alıyor. Yinelens içindeki hareket sensörü sayesinde kullanıcı göz hareketleri ile ya da göz kırparak gördüğü görüntüyü kontrol edebiliyor. Lenslerin içinde bir mikro kamera da bulunuyor. Kullanıcı yine göz hareketlerini kullanarak bu kameradan görüntü kaydedebiliyor.

Google da geçtiğimiz yıl vücuda dair veriler toplayan akıllı lens patenti almıştı

Samsung akıllı lensler üzerine çalışan tek teknoloji devi değil. Google geçtiğimiz dönemde güneş enerjisi ile çalışan ve kullanıcının göz yaşını analiz ederek vücuduna dair veriler toplayan bir akıllı lens patenti almıştı. Bu lens de yine kablosuz olarak akıllı telefona ya da bilgisayara bağlanabiliyordu.

Arttırılmış gerçekliğin lens ile birleşiminin nasıl olacağına dair bir simülasyonu terminatör filminde görmüştük.

Samsung’un patent başvurusu henüz onaylanmadı. Ancak teknoloji şirketlerinin bu hamleleri, artırılmış gerçekliğin gözlük boyutundan lens boyutuna geçeceğinin bir göstergesi gibi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DeepMindKoreSamsung
Görüş Bildir