Görüş Bildir

Tepkilerin Odağındaki Antrenör Konuştu: 'Allah Rızası İçin Bana Tokat At' Dedi

Anasayfa
 > Gündem

Diyarbakır’da antrenörü tarafından tokatlandığı iddia edilen sporcu İrem Pala ve antrenörü Orhan Baytekin olanları anlattı. Baytekin, sporcusunun şoka girdiğini söyleyerek 'Allah rızası için tokat at' dedi. Ben de tokat attım.' dedi.

Diyarbakır'da, Türkiye Gençler Tekvando İl Seçmeleri'nde antrenörü Orhan Baytekin'in kendisine attığı tokatla gündeme gelen İrem Pala (17), olayın büyük bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını belirterek, 'Şok etkisindeydim, maçı vermiştim. Zaten bu büyük bir komplo. Maçın hepsini değil de son 10-15 saniyesini atmışlar. Ben hiçbir şekilde antrenörümün bana şiddet gösterdiğini kabul etmiyorum. Bir tokat ki onu atmasını da ben istedim. Hür irademle bunu istedim. Bu durumdan benim ailem de şikayetçi değil. Ben de şikayetçi değilim, antrenörümün arkasındayım. Zaten suçsuz da çıkacaktır. Hiçbir şekilde antrenörümün yargılanmasını istemiyorum. Sosyal medyada büyük tepkiler gördü. Hepsi bir yanlış anlaşılma. Maçımın tamamını izlemediniz, sadece 15 saniyesini izlediniz ve gerideyken kesilen bir videoydu. Tamamını izlemeden lütfen bir şey söylemeyin” dedi.

'Ben hiçbir sporcumu dövmedim'

'Ben hiçbir sporcumu dövmedim'

İrem Pala’ya tokat atan antrenörü Orhan Baytekin de sporcusunun maçta şoka girdiğini ve tokat atmasını kendisinin istediğini ifade ederek, “Maç bitince karşı tarafın sporcusunu tebrik ettim. Ondan sonra benim sporcum geldi. Elimi ensesine attım, ‘kızım bir şeyin var mı?’ dedim. 'Yok' dedi, 'hocam Allah rızası için tokat at' dedi. Ben de tokat attım. Yavaş mı değil mi bilmiyorum. Ben de o stresteydim, ben gülerek dışarıya çıktım. Onun da arkamdan geldiğini gördüm. Beraberce dışarıya çıktık. Bu karalama politikasına girdik. Ben şu ana kadar yüzlerce sporcu yetiştirdim. 3-4 senedir takım şampiyonluğunu da kimseye bırakmadık. Miniklerde, yıldızlarda ve gençlerdeki kategoride sürekli 7-8 madalya aldık. Dün 3 madalyamız da garantiydi final oynuyorduk. Ben hiçbir sporcumu dövmedim, hiç zarar da vermedim. Aileler de her zaman benim yanımda oldu. Bu karalama politikasından dolayı mağdur durumdayım. İşime son verildi, salona girip çıkma şansım yok. Sporcularım mağdur durumda. Şampiyon sporcu yetiştirecek bir düzeydeyim. Ben olmasam dahi sporcularım inşallah şampiyon olacaktır” diye konuştu.

Olayın görüntüleri 🎥

Ne yaşanmıştı? 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
78
61
22
8
6
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Kzlt

Kendi isteğiyle bunu söylediğini hiç sanmıyorum çok basit bir senaryo olmuş. Tokat attıktan sonra oradan uzaklaşmasını nasıl açıklayacaksın. Şok içindeydim t... Devamını Gör

pelda pelda

Bu tür antrenörler genelde sporcusuna senin spor hayatını bitiririm,başkasıyla çalışmana izin vermem gibi tehditlerde bulunuyor,emeklerin çöp olmasından kork... Devamını Gör

pelda pelda

Biz sporcunun zeki,cevik... neyse gurur olsun biraz,ikiniz de özürlüsünüz.

K4dir

internetin kadir şeker'i olduk aq. kimseyi savunmaya gelmiyor