Televizyonumuzun Ciğerini Bilmemize Olanak Sağlayacak 10 Bilgi

-
Abone ol

21 Kasım Dünya televizyon gününde en yakın arkadaşımızı biraz daha tanımanın tam vakti!

1. 20 ülkede yapılan bir araştırmaya göre CSI: Miami dünyanın en popüler programı.

2. Çocukken siyah-beyaz televizyon izleyenler, renkli televizyonla büyüyenlere nazaran daha sık siyah-beyaz rüya görüyorlar.

3. UNESCO'nu araştırması gösteriyor ki; Türkiye ABD’den sonra en çok televizyon izlenen ikinci ülke.

4. Televizyonu icad eden İskoç mucit; ilk televizyonunu parası olmadığı için lavabo ve çay tenekesi kullanarak yapmıştır.

5. İlk televizyon satılmaya başladığında fiyatı o dönemki arabalardan daha fazlaydı.

6. İstanbul Teknik Üniversitesi Başkanı Mustafa Santur; 2. Dünya Savaşı'nın ardından Avrupa gezisine çıktığında televizyonu yakından tanıma imkanı bulmuştur. Döndüğünde ise ilk Türk yayının başlaması için çalışmalara başlar.

Üniversite'nin Taşkışla binasının çatı katında bulunan üç oda, çekim stüdyosu olarak tahsis edilir. Bu sayede ilk Türk yayınları başlamış olur.

7. 1926 yılında siyah beyaz televizyonlar çok revaçtaydı, 2 sene sonrasında renkli televizyonlar ortaya çıktığında bile yıllarca kimse yüzüne bakmadı.

8. 1954 yılında NBC kanalında yayın hayatına başlayan ve halen devam eden "The Tonight Show", dünyanın en uzun süre devam eden talk show programıdır.

9. Televizyon neden karıncalanır diye merak edenler için; Antensiz bir televizyonda gördüğümüz karıncalanmalar ise 13.8 milyar yıl önce yaşanan evrenimizin oluşmasına olanak sağlayan Büyük Patlama'nın bir kalıntısıdır.

Televizyonlarımızda tanık olduğumuz bu karıncalanmalar aslında bu patlamadan kalan radyasyon kalıntılarıdır.

Televizyon izlemek için klasik bir televizyona ihtiyacınız yoktur! Turkcell Tv Plus ile bir an önce tanışın.

Zamana ve mekana bağlı olmayan televizyon Turkcell Tv+ ile yüzlerce film ve diziyi dilediğiniz yerden kolayca izleyebilirsiniz. Canlı yayını geri alma, yayını dilediğinizde durdurma ve bir çok super özelliği ile Turkcell Tv+ dünya televizyon gününüzü kutlar!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Dio Banner
Görüş Bildir