Görüş Bildir
Haberler
Telefonların Pil Ömrünü Uzatan Akıllı Şarj Aleti

Telefonların Pil Ömrünü Uzatan Akıllı Şarj Aleti

Onedio Medya
30.10.2015 - 20:02
İçeriğin Devamı Aşağıda

UsBidi şarj aleti, akıllı telefonları hızlı şarj etmenin yanı sıra batarya dolduğunda enerjiyi otomatik olarak kesiyor.

Akıllı telefonlar hem donanım ve yazılım olarak hem de harici cihazlar yardımıyla yenilikçi özellikler kazanıyor. Her biriyle farklı ve cazip çehrelerle sunulsalar dahi hepsinin ortak ve değişmeyen tek sorunu, pil ömrü ve şarj mekanikleri. Taşınabilir şarj cihazı gibi eklentilerle soruna geçici çözümler üretilse de sistemin kendisini değiştiren bir ürün piyasa alışkanlıkları arasına girmemişti.

Bigumigu'dan Mert Serim'in haberine göre UsBidi, kendini akıllı şarj aleti olarak tanımlayan bir girişim. Kickstarter üzerinde fonlanan ürün, hızlı şarj veya veri senkronize etme iki farklı modu bulunuyor. Bu iki özelliği cihazın iki kullanım modunu temsil ederken üzerine eklenen minik detaylar UsBidi'yi daha da cazip hale getiriyor.

Akıllı olmasının en büyük özelliği, telefonun şarjı %100'u gördüğünde otomatik olarak akımı keserek telefonun içinde fazladan elektrik akışının olmasını engelliyor. Bu da temelde hem enerji tasarrufu hem de batarya ömründe artış yaratıyor. Ayrıca masa, bilgisayar, araç içi gibi noktalarda belirli bir noktaya sabitlenip yerlerde sürünmemesi için üzerine mıknatıs yerleştirilmiş.

Kampanyanın tamamlanmasına 35 gün bulunurken %690 oranında fonlanan UsBidi, Şubat 2016'da üretimi tamamlayarak kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor.

Mert Serim / Bigumigu

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
179
25
12
10
4
4
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Aylin Kayhan

Bunu almam lazım hemen...

Cihangir Atalay

Alıp göndereyim sana = )

Pasif Kullanıcı

tutmaz bu

Joker

Daha Çok Androidler için Apple zaten Kendini Kapatarak Pil Ömrünü uzun Tutuyor.