Tecrübe Konuşuyor: Mutlu Bir Aşk Hayatı İçin Ünlü Erkeklerden 15 Değerli Tavsiye

704PAYLAŞIM

Tecrübe, insanların hatalarına verdiği isimdir; demişler. Ünlü erkekler, yeteneklerinin ve hızlı hayatlarının verdiği avantaj ile aşk konusunda pek çok tecrübe elde ediyorlar. 

Bir büyük sözü dinleyelim dedik!

1. Aşk tavsiyelerini Barney Stinson yerine, uzun süredir mutlu bir beraberlik yaşayan Neil Patrick Harris'ten almak daha mantıklı!

"Bal ayı dönemi her ilişkide bitecektir. Biter, bitmeli. Biz insanlar da hayvanız; hayatımızdaki insanlara sonsuza dek romantik davranamayız. İşte ilişkilerin zorlukları da burada başlar: Romantizm giderse ilişkiyi nasıl ayakta tutabiliriz? Eğer karşındaki insana daha çok bağlanmak ve ilişkinin heyecanı bittiğinde yeniden başlatmak istiyorsanız, çalışmalısınız. Ben şahsen çocuk sahibi olmayı tercih ettim. Çocuk sahibi olduktan sonra sevgilim de, ben de farklı insanlara dönüştük. Birbirimizi yeniden tanımaya başladık. Tanıdıkça birbirimize yeniden aşık olduk."

2. Alexander Skarsgård'ın aşk konusunda verdiği tavsiyenin çıkış hikayesi çok şirin!

"İki erkek, bir de küçük kız olmak üzere, evde üç çocuk olarak büyüdük. Bir gün üçümüz de kavga ediyorduk. Henüz 2 yaşında olan küçük kız kardeşim Eija ise sesini yükseltmedi, babama gitti ve bir kağıt uzatarak, istediği şeyi yazmasını söyledi. Kendisi henüz okuma yazma bilmiyordu. Babam kağıda, Eija'nın istediği şeyi yazdı: 'Kızlar her zaman haklıdır.' Babam bu kağıdı duvara astı.

O kağıt hala evimizin duvarında asılı duruyor. İlişkiler konusunda da, kız kardeşimin henüz 2 yaşındayken söylediği bu cümleyi esas alıyorum. İşe yarıyor."

3. Will Smith, karşımızdakini sorgulamaktan önce, kendimizi sorgulamamız gerektiğini düşünenlerden...

"Önce kendi derdinin ne olduğunu çözmelisin. Eğer sevgilin işten çıktıktan sonra eve 20 dakika geç geldi diye kavga çıkarıyorsan; hata geç kalan sevgilinde değil, güvensizliklerinden kurtulamayan sendedir. Belki daha önceki sevgililerinden biri eve geç kaldığı ve seni aldattığı için hala kalbin ve egon kırıktır. Bu sorumluluk sana aittir; önce kendi içindeki problemleri çözmelisin."

4. Andy Samberg'in tavsiyesi açık ve net!

"Tek bir tavsiyem var. Bu tavsiyeyi de bir başkasından almıştım. Liseye başladığımda ablam bana tek bir şey söyledi: 'Aldatmamalısın!' Ben bu tavsiye ışığında ilişkilerimi yaşıyorum."

5. Aaron Paul diyor ki; konuşmaktan korkmayın.

"Sorunları konuşmak, tartışmak demek değildir! İnsanlar kavga ediyorlar çünkü karşılarındaki insan duymak istemedikleri şeyler söylediğinde bunu hakaret olarak algılıyorlar. Sonuç olarak kavga ediyorlar! İletişim mutlu ilişkinin anahtarıdır. Dürüstçe her şeyi konuşmak gerekir. Biz eşimle sorunlarımızı sürekli konuşuruz fakat şimdiye kadar hiç kavga etmedik."

6. Jon Hamm'in aşk tavsiyesi yaşanabilecek tüm sıkıntıları baştan önleyici nitelikte...

"Eğer birisi ilk başta sizinle ilgilenmiyorsa, ilişkiye girmek istemiyorsa; ısrar etmeyin. Kendinizi sevdirmeye çalışmayın. Sonu her zaman kötü olacaktır. Dışarıda herkese göre biri var."

7. Mario Lopez diyor ki...

"Bir kadına, bir erkeğin annenize nasıl davranmasını istiyorsanız; öyle davranın!"

8. Drake, ilişkide biraz tartışmanın iyi olduğunu düşünüyor.

"Eğer her dediğini onaylayan, her fikrine katılan birini bulursan, yaptığınız her şey sıkıcı olacaktır. Bir süre sonra içinden dersin ki; 'keşke şu kanepede yalnız olsaydım ve True Blood'ı tek başıma izleseydim.'"

9. Usher evlendi, boşandı... Bu işleri iyi biliyor!

"Ayrılık dünyanın sonu değil, aksine bir ilişkinin doğal evrimidir. Herkesin hayat yolunda istekleri ve arzuları değişecektir. Kendisi de değişecektir. Bu değişim, hayatınızdaki insanla aynı yönde ilerlemiyorsa, ayrılmak iki taraf için de en iyisidir."

10. Victoria's Secret mankenleriyle sevgili olması ve en sonunda içlerinden biriyle evlenmesi bizce Adam Levine'i ilişkiler konusunda otorite yapıyor!

"Şimdi hemen diyeceksiniz ki; 'vaaay! Bir Victoria's Secret mankeni!!!' Oysa bu işler böyle değil. Podyumdaki, sahnedeki ya da kameralar önündeki telaşe bittikten sonra isimlerimizin önündeki tüm sıfatlar siliniyor ve sonuçta gerçek hallerimizle baş başa kalıyoruz. Bir insanı gerçekten sevmek için onu çok iyi tanımak gerekir."

11. Ben Affleck yaptığı hatalardan bu dersleri çıkarmış...

"Sadece kaçtım. Arkama bile bakmadım. Georgia'daki evime gittim. Ben gittiğimde beni bekleyeceğini, döndüğümde her şeyin koyduğum yerde olacağını sanıyordum. Bu uzaklaşma sürecinde kendi kendime düşündüm. Kafamda çözümler buldum ve sorunları çözmek için geri döndüğümde, artık her şey için çok geçti."

12. Bon Jovi yıllardır evli, çocuklu ve çok mutlu! Bakın ne diyor...

"Dünyayı kadınlar yönetir. Buna karşı çıkmaya ya da ezmeye çalışmak da faydasızdır. Çünkü emin olun kadınlar bizlerden çok daha zekiler ve ne yaptıklarını çok iyi biliyorlar. Gidin tüm yazarlara, düşünürlere sorun. Hazreti Adem'e sorun... Kadınları küçümseyen her erkek mahvolacaktır."

13. Russell Brand çareyi ayrılıkta buldu. Bu da ona ders oldu!

"Çok zor bir durumdu. Gerçekten çok çok çok aşıktım fakat çalışma tempomuzdan dolayı birbirimizi göremiyorduk bile. Beraberken çok mutluyduk, uzaktayken ise perişandık. Tek çözümün ayrılık olduğunu düşündüm. Ayrıldık. Şimdi o çok mutlu, ben de o mutlu olduğu için mutluyum." (Katy Perry'den bahsediyor.)

14. Konuş be Bob Marley!

"O'nun ilk aşkı olmayabilirsin, son aşkı da; hatta bir tanesi de, daha önce aşık oldu, tekrar olabilir.... Ama şu an seni seviyorsa daha ne olabilir ki? Tıpkı senin gibi, o da mükemmel değil ve ikiniz birlikte asla mükemmel olamayabilirsiniz. Ama şayet o seni güldürebiliyorsa, iki kez düşündürebiliyorsa -kabul edersin ki; insanlar hata yaparlar- onu seninle tutmaya çalış ve ona verebileceğin her şeyi ver. seni günün her anında düşünmüyor olabilir ama sana kırabileceğini bildiği bir parçasını verecektir -kalbini. yaralama onu, değiştirmeye çalışma, çözümlemeye kalkma ve verebileceğinden fazlasını bekleme. seni mutlu ettiğinde gülümse, kızdırdığında fark etmesini sağla ve yokken özlediğini bil..."

15. Son raconu ise edebiyatın huysuzu Mark Twain kesiyor.

"Sana bir seçenek gibi davranan insanı asla önceliğin haline getirme."

Onedio Yaşam'ı Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
oyoy

şu kadınlar her zaman haklıdır saçmalığından çok sıkıldım. biz sevgilimle ilişkimizde kim haksızsa o kendini haksız kabul edip özür diliyor böylece birbirimizi suçlamıyoruz. birbirimizin kötü niyetli olduğunu düşünerek hareket etmiyoruz. bu yaptığın beni üzdü, kızdırdı, vs. diyoruz ve üzerine konuşuyoruz. hiç bağıra çağıra kavga etmedik çünkü gerek yok.

hazal-evans

Adam Levine <3

yori

"Dünyayı kadınlar yönetir. Buna karşı çıkmaya ya da ezmeye çalışmak da faydasızdır. Çünkü emin olun kadınlar bizlerden çok daha zekiler ve ne yaptıklarını çok iyi biliyorlar. Gidin tüm yazarlara, düşünürlere sorun. Hazreti Adem'e sorun... Kadınları küçümseyen her erkek mahvolacaktır." konu kapanmışdır

grape_fruit

#14 ve #15 başka söze gerek yok

umran_1988

Mark Twain son sözü sölemiş ötesi yok :)

Görüş Bildir