Tarz Yaratanlarda Bu Hafta! Genç Kadının Başörtüsüyle Yarattığı Müthiş Stiller

54PAYLAŞIM

Başörtüsüyle şık ve özgür ruhlu stiller yaratmayı seven 26 yaşındaki Naballah Chi'nin hikayesini sizler için Buzzfeed'den derledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/alisoncaporimo/...

Naballah Chi, 26 yaşında ve Trinidad & Tobago Adaları'nda yaşıyor.

Kendisi bir hastenede çalışıyor ve işe giderken baş örtüsüyle hem yaratıcı hem de göz alıcı bir tarz yakalamayı seviyor.

Kurumsal dünya için başörtüsünde farklı stiller yapmayı önemli bulduğunu söyleyen Naballah, işyeri için fazla abartılı olmayan daha basit ve şık şeyler tercih ettiğini ifade ediyor.

Sevdiği tarzlardan birisi de Türk başörtüsü bağlama şekli. Derli toplu ve basit olduğu için ona zaman da kazandırdığını söylüyor.

Naballah ayrıca giydiği kıyafetlerle zıt renklerde başörtüleri kullanmayı çok seviyor.

“Başörtüme enteresan bir detay eklemek istediğim zaman küçük broşlar, iğneler ya da kurdelalar kullanıyorum," diyor.

Genellikle dikdörtgen şeklindeki başörtülerini tercih ediyor çünkü bu örtülerle daha fazla düğüm atabilmeyi veya fiyonklar ekleyebilmeyi seviyor.

Naballah kullandığı kumaşın yapısına ve dokusuna da büyük önem veriyor. "Kumaşın yapısındaki esneklik başörtüsüne farklı dökümler verebiliyor", diyor.

Naballah Chi ayrıca bir moda blogger'ı ve kendine ait bir çok tasarımı da var.

“Başörtüsü hayatta hiçbir şeyi başarmanıza engel olmaz" diye açıklayan Naballah'ın İnstagram hesabına girebilir ve birbirinden güzel kombinlerini takip edebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gunesliler

Başörtüsü, sadece ama sadece bir kapanma "ARACIDIR". Ve kapanmak başörtüsünden başka araçlarla da yapılır. Bu yüzden turban = islam değildir. Bazılarının dediği gibi de başı açık kadınlarımız da kiralık ya da satılık değildir.! Aynı şekilde kapalı kadınlarımız da illaki müslüman(!) değildir.

yagmur-ilgaz

Göt baş açana karışmadığınız gibi kapalıyada karışmayın kapalıya karışmadığınız gibi göt baş açana da karışmayın. Tek derdiniz milletin ne giydiği olmasın ve artık lütfen şu ilkokul 3 seviyesindekini tartışmanızı kapatın.

korelelloo

İnsanların davranışlarına karışmayın.Sen gidip 1 karış etek giyince iç çamaşırı gibi şort giyince tesettürlü insanlar gelip size karışıyorum mu?Neden bu kadar çok dikkat çekiyorsun diye?-Hayır karışmıyorlar.Sadece artık yaşı 70-80 olan aklı başından gitmiş teyzeler karışıyor.Ama siz tesettürlü insanların gidip renkli kıyafet giymesine bile karışıyorsunuz.Yahu o kadın dikkat çekiyorsa sizene o belki böyle gösteriyor dini inancını.Günahı onun sevabı onun.Karışmayın artık insanların yaşam tarzına

eppursimuove

Kapanmak moda değildir evet. Bu arkadaş da moda diye kapanmamış zaten. BAKIN bakın lütfen bakın ve beyninizle anlayın. Senin sokağa çıkarken belli bir sınırın(kişisel) var değil mi? O sınırı aşmadan farklı farklı stillerde giyiniyorsun. Bu kızın sınırı da başörtüsü. Kollar, bacaklar kapalı olacak. Şimdi iyi oku: o da bu sınırı üzerinde giyebileceği tarzları deniyor. Bak, tesettür bu DEMİYORUZ. Diyoruz ki, o da SEN ben gibi NEFS taşıyan bir birey. BAK, yeni kapanmış değil. Hayatının bir parçası olmuş artık. Belki de farkında bile değil onun, o kadar onun bir parçası olmuş, nasıl senin saçlarının kahverengi olması senin parçan olması gibi. Anladın mı? Bu o. Yeter. Anla artık.

eppursimuove

Madem o kadar kolay, alın kara çarşafı siz giyin kardeşim. Burada ahkam kesen tüm kadınları kara çarşaf giymeye davet ediyorum madem o kadar kolay. Kimsenin hayatına karışmaya hakkınız yok.

eppursimuove

ben ne dersem diyim elbette karışıcaksınız :)

mrym_khrmn

Yine insanların hayatına burnunu sokmayı adet edinmiş insanlar topluluğu. Ya sizene, bizene. İsteyen istediği gibi giyinir. İnsanları bir hiç uğruna öldüren kişiler varken, kimseye zararı olmayan, sadece istediği gibi giyinen birini yargılamak ne kadar doğru?

Görüş Bildir