Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tartışma Son Buldu: 124 Yıllık Patent, Tuvalet Kağıdını Kullanmanın Doğru Yolunu Gösteriyor

 > -

Yıllardır, yaklaşık bir asırdır cevabı belli olan bir şeyi tartışıyormuşuz.

New Yorklu bir iş adamı olan Seth Wheeler'ın 1891 tarihli patentine göre, tuvalet kağıdı rulosunun sonu dışarıya bakmalı, üstte kalacak şekilde yani. (Altta kalması gerektiğini savunanlar not alsın, eve gidince çevirmek lazım.)

Yazar Owen Williams bu keşfini pazartesi günü, Wheeler'ın tuvalet kağıdı rulosunun patentinin fotoğrafını paylaşarakTwitter'dan duyurdu.

Kaynak: http://www.huffingtonpost.com/2015/03/17...

Albany Perforeli (Delikli) Kaplama Kağıt Fabrikası'nın kurucusu Wheeler, aynı zamanda tuvalet kağıtlarını mükemmel bir şekilde koparabilmemiz için de çalışmış biri. Albany Perfore, 1871'de perforeli 'ambalaj kağıdı'nı (tuvalet kağıdının daha gösterişsiz ifade edilmiş hali) da patentlemiş.

"Bu buluşum ... bir rulo tuvalet kağıdı ile perforeyi birleştirmekten oluşuyor, kolayca koparılması için yeni bir üretim tarzı ile yaklaşıyoruz." yazıyor Wheeler'ın 1871 tarihli patentinde.

Bu da çözüldüğüne göre, artık acil olarak çözülmesi gereken diğer konulara geçebiliriz: Tek katlı mı çift katlı mı olmalı?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
desperatehousew

artık atomu parçalayabiliriz

tnsrdr

Az önce Seth Wheeler'ın "tuvalet kağıdı rulosunun sonu dışarıya bakmalı" patentine karşılık US 275454 patent numarası ile "tuvalet kağıdı rulosunun sonu içeriye bakmalı" patentini aldım. Bundan sonra rulonun sonu içeriye doğru takılı olan herkes bana tazminat ödemek zorunda ona göre.

hiseme

Öğrendiğimiz iyi oldu :D

ugur-celik

neticede yüzümüze sürmüyoruz yani mühim değil:)

wertigo

Hani bazı gazetelerde dünya bunu konuşuyor başlığı altında bi takım fotoğraflar yayımlanır.Bi hanım kızımızın memesi açılmıştır ve acar bi fotoğrafcı bu memeyi zumlayarak çekmiştir.Gazetelere servis ederek dünya bunu konuşuyor başlığı altına konulur o fotoğraf.Bi dünya insanda kendimeşrebince yorum yapar.Ertesi gün unutulur o haber.Sonra tekrar bu sefer bi başka hanım kızın donu gözükür arabadan falan inerken yine aynı teraneler.Oysa dünya gündemi bambaşkaymış.Bakın habere.Dünya dondan ne biliyim memeden başka şeyler hakkında da konuşuyomuş.Tuvalet kağıdı nasıl takılır?Ne güzel...:P

Görüş Bildir