Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tamamen Laboratuvar Ortamında Üretilen Avuç İçi Büyüklüğündeki Vajina: EVATAR

-

Bilim insanların bu dönemdeki amaçlarından biri, vücuttaki her sistemin minyatür halini üretmek. Vajina da onlardan biri.

Ispanaktan kalp hücresi üretilen bir dönemde, bir avuç büyüklüğünde vajina üretimi de ütopik kaçmıyor tabii.

EVATAR isimli proje başlığı altında üretilen vajina, vajinaya benzemiyor. Zaten benzemesi de gerekmiyor. Çünkü önemli olan işlevi.

Onun yerine, kadın üretim sistemindeki tüm unsurların bir simülasyonunu sunuyor. Temel olarak avuç büyüklüğündeki bir kartın üzerindeki minik plastik havuzlardan ibaret.

Peki ne işe yarıyor?

Tıbbi ilaçlar üretilirken, test safhaları genellikle eski moda usüllerle yürütülüyor (Hayvan deneyleri vs.) Bu testler daha çok genele hitap ediyor ve kişisel istisnalara cevap olamıyor.

EVATAR'ın imdada yetiştiği nokta, bireysel tıbbi vakaların test edilmesini sağlaması.

Üzerindeki her havuz, bir kadının bedeninden alınan hücrelerle dolduruluyor ve o böylece o bedene özgü testler yürütülmeye başlanıyor.

Bu testler de doğrudan insan bedenine yönelik olmadığı için son derece sağlıklı ve güvenli.

Projenin bir sonraki hedefi, bir insan bedenindeki tüm sistemleri kapsayacak çipler üretmek.

Tek bir organ yerine birbirine bağlantılı tüm organları ve sistemleri inceleyen EVATAR ile daha sağlıklı günlere yelken açacağız gibi görünüyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
semih-ozyigit

Şu anlaşılıyor ki 10 kişiden 8i haberi okumuyor. Ve okumadığı haberin üzerine yorum yapacak kadar cahil, haberi yapana küfredecek kadar da bozuk karakterli. Ülke bitmiş durumda.

zaman-hirsizi

Bunu okuyunca bile kalktı amk nasıl bir yokluktaysam

expecto

Zikebiliyoz mu hacı sen onu söyle :D

alp_er

bir avuç büyüklüğünde vajina üretimi, yuh bi de avuçlamışlar yani.

toreador

belki bu bizim toplumun yozlasmis zihin yapisina yardimci olur, eczaneden utanip alamayacaklari icin allahtan internet var olmadi secim yardimi olarak belki dagitilir bir gun temel ihtiyac diye

Görüş Bildir