Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tam Şu anda Sıradan Hayatlarınıza Bir Gökkuşağı Gibi Renk Getirecek 15 Gerçek

-

Bu gerçekleri duymaya ihtiyacınız var.

1. Bir domuz çiftliğinin ahırında çıkan yangında itfaiyeciler domuzları kurtarmış. Çiftlik sahibi 6 ay sonra itfaiyecilere teşekkür mahiyetinde bir koli domuz sosisi göndermiş.

2. Star Wars'un yeni üçlemesinde Poe Dameron'ı canlandıran Oscar Isaac, karakterinin Yavin IV gezegeninden olmasını rica etmiş...

Çünkü A New Hope'daki Yavin IV sahneleri, oyuncunun memleketi olan Guatemala'da çekilmiş.

3. ABD'li bir grup hırsız, bir depodan 18 bin dolar değerinde takip cihazı çaldı. Yarım saat içinde bulunup tutuklandılar.

4. İkinci Dünya Savaşı'nda Japonya, kolera bakterisine buladığı kara sinekler sayesinde 400 binden fazla Çinlinin ölümüne sebep oldu.

5. Geçmişte Lucy adındaki bir şempanze bir insandan farksız olarak yetiştirilmişti.

Sonuç olarak 250'den fazla işaret dili kelimesi kullanmayı öğrendi, Cin içme alışkanlığı edindi. Bazen de süpürge borusuyla mastürbasyon yapıyordu.

6. ABD, Illinois'daki bir evdeki hamamböceği istilası öyle büyük boyuttaydı ki, evin şehir konseyinin kararıyla yakılmasına karar verildi.

7. Malarya'nın bugüne kadar yaşamış insanların yarısının ölümüne sebep olduğu düşünülüyor. 50 milyar.

8. Japonya'da sağırlar için bir yangın alarmı geliştirildi.

Alarm ortama çok sert bir wasabi kokusu yayıyor. Keskin kokuyu alan işitme engelliler herkes gibi acil durumu fark edebiliyor.

9. Bir Amerikalının telefonunu şarj etme masrafı yıllık yaklaşık 1 dolar.

10. Çin, dünyanın dine en uzak ülkesi. Nüfusun %90'ı herhangi bir dine yakın hissetmediğini söylüyor.

11. 1961'de imzalanan Antarktika Antlaşması'na göre hiçbir ülke Antarktika'yı toprağı olarak benimseyemez, kıta toprakları üzerinde madencilik yapamaz ve para kazanamaz.

Yani Antarktika'da yalnızca bilimsel araştırmalar gerçekleştirebilirsiniz.

12. Çin 2007 yılında Gıda ve İlaç dairesinin başındaki yetkiliyi rüşvet alıp hazır olmayan ilaçları onaylaması gerekçesiyle idam etti.

13. Amerika keşfedilene kadar İtalyan mutfağında domates, Hint mutfağında biber bulunmuyordu.

14. Nike meşhur logosunu 1971 yılında 35 dolar karşılığında bir üniversite öğrencisine tasarlattı.

15. Paleontoloji bugünlerde altın çağını yaşıyor. Neredeyse her 10 günde bir yeni bir dinozor türü keşfediliyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nadide-gezgin

Nike amblemi öğrenciye yaptırılmamıştır Aydın şehrinde efes antik kentte zaten bir taş üzerine o zamanlar tasarım yapılmış oradan esinlenilmiştir

eluine

Tam Şu anda Sıradan Hayatlarınıza Bir Gökkuşağı Gibi Renk Getirecek 15 Gerçek; *İnsan gibi yetiştirilen dişi şempanze Cin, içmeye ve süpürge borusuyla mastürbasyon yapmaya başladı.

deryadrn

#8 enteresan geldi. Yani japon mutfağının vazgeçilmezi her an alabileceğiniz bir kokuyu alarm yapmak :/ Gerçi adamlar zeki ne yaptıklarının farkındadırlar.

eski_id

Büroda, metroda, kendi evinde.. yoğun vasabi kokusu garipsenecek bir durum

taner-yesilbas

çinde yaşamak isterdim dinlerden araplaşmış insanlardan uzakta 😌👍🏻

hakan-akkus

afedersin ama siktir git tutan mı var.

murat-gumus3

Çin de zaten hemen gelsinler de alayım diyordu tabii ki tutan var birader yaşamaya elini kolunu sallayarak mı gideceksin?

hakan-akkus

Çin'e bile kabul edebilmek için yeterli meziyetin yok, uzmanlaştığın mesleğin yok, akademik kariyerin yok ama bu ülkeyi beğenmiyorsun demektir. Bu daha kötü

hyuanglasha

vay amk japonlara bak sen

Görüş Bildir