Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tam Anlamıyla Bir Empat Olduğunuzun 17 Şaşmaz Kanıtı

931PAYLAŞIM

Empat, karşısındaki insanın duygu ve düşünce dünyasını olduğu gibi algılayıp hissedebilen ve bu sayede dillendirilmeyen duygu ve beklentileri de sezebilen kişilere verilen isimdir sevgili dostlar. Hepimizde elbette belirli bir ölçüde var olan bir özellik fakat bu durumu kuvvetli bir biçimde yaşayan insanların yaşamları bizimkinden biraz daha farklı. İşte onları farklı kılan 17 özellik:

1. Başkalarının yaşadığı üzücü olaylar sanki sizin başınıza gelmiş gibi hisseder, en az o insanlar kadar üzülür ve bu duyguları atlatmak konusunda güçlük çekersiniz.

2. Yaşadığınız yoğun duygular bazı fiziksel semptomların oluşmasına yol açabilir. Bu semptomlar genellikle baş ağrısı ya da karın ağrısıdır.

3. Diğer insanların enerjisinden çok kolay etkilenirsiniz. Bunun o insanları ne kadar sevdiğinizle bir ilgisi yoktur; etrafınızdakilerin duygu durumunu istemsizce kendi üzerinize çekersiniz.

4. Çoğu zaman etrafınızdakilerin duygu ve düşüncelerini birinci plana alır, kendi duygu ve düşüncelerinizi ikinci plana atarsınız.

5. Bu durum kimi zaman kendi isteklerinizi görmezden gelmenize hatta kendi isteklerinizden bihaber olmanıza sebep olabilir.

6. Etrafınızdaki insanların duygu ve düşüncelerini o kadar çok benimsersiniz ki bazen insanlar size medyum olup olmadığınızı sorabilir.

7. Kendinizi çoğu zaman yorgun hissedersiniz. Yaşadığınız duygu ve düşünce yoğunluğu enerjinizi tüketir ve stres yaratır.

8. Yeri geldiğinde kendi duygu ve düşüncelerinizi başkalarıyla paylaşmaktan kaçınmazsınız. Yaşadıkları konsunda oldukça dürüst davranan insanlardansınızdır.

9. Arabulucu ve yatıştırıcı bir kişiliğe sahipsinizdir. Arkadaş grubunuzda bir tatsızlık yaşandığında ortamı sakinleştiren genellikle siz olursunuz.

10. Yakınlarınızın sıkıntılarını anlatmak ve tavsiye almak için seçtikleri ilk insansınızdır. Karşınızdakini çok iyi anlıyor olmanız sizi iyi bir sırdaş ve akıl hocası yapar.

11. Hayat sizin için sıkıcı olmaya başladığında hayal kurarsınız. Etrafınızdakiler sıkça kafanızın içinde yaşadığınızı söylerler.

12. Çok canlı ve yaratıcı rüyalar görürsünüz. Bir gecede birkaç farklı rüya görebilir ve uyandığınızda hepsini tüm ayrıntılarıyla hatırlayabilirsiniz.

13. Sık sık sindirim problemleri yaşarsınız. Empatlarda en sık rastlanan fiziksel belirtilerden biri hassas bir midedir.

14. Kimi zaman herkesten uzaklaşıp bir süre yalnız olmaya ihtiyaç duyarsınız. İnsanlar sizin enerjinizi tüketmektedir ve bu yüzden kendinizi arada bir şarj etmeniz gerekir.

15. Özgür bir ruha sahipsinizdir. Paranın satın alamayacağı deneyimler için yaşarsınız ve statü peşinde koşmazsınız.

16. Doğrucu Davut'sunuzdur. Birinin size herhangi bir yalan söylemesi öyle geçiştirilebilecek bir şey değildir. Dürüstlüğe çok önem verirsiniz.

17. Çünkü siz dürüst bir insansınızdır. Rol yapmayı, sevmediğiniz bir şeyi sevmiş gibi davranmayı hem sevmez, hem de beceremezsiniz. Etrafınızdaki insanlar size sonsuz güven duyabilirler.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hande96

yine beni çok iyi anlatmışlar.

lisami

Yani ilk maddelerden anlıyorum ki empat olsam bile aslında olmuyorum.

corpse-bride

duygusuzum cogu konuda empatı yapmakta zorlanıyorum cogu zaman

edo

Götünüzden element uydurmayın yaw empat nedir,mutantmı ? hayatımızda yeterince içi boş kavram varken nedir bu densizlik,münasebetsizlik,kınıyorum sizi :D

aleyn

18. Bu galeriyi gördükten sonra ''Aynen beni anlatmış, empatım o zaman'' diye düşünüyorsanız empat değilsinizdir. Büyük ihtimal empati yeteneğiniz oldukça gelişmiştir veya internetten kendisine kanser teşhisi koyan insanlardansınızdır. Empat birisi kendisinde bir şeyler olduğunu oldukça erken yaşlarda farketmeye başlar, bir galeride görüp birden empat olduğunu öğrenmez. Empatlığın spiritüel bir yanı vardır ve empatiden çok daha fazlasıdır. Yinede sizde bir şeyler olduğunu düşünüyorsanız şu galeriye bakmanız daha mantıklı https://onedio.com/haber/bircoklarina-hayal-gibi-gelen-yeteneklere-sahip-bir-empat-olup-olmadiginizi-anlamanin-30-yolu-652706

Görüş Bildir