Takıntılı Bir Erkek Tarafından Vurulan Mutlu Kaya'nın Yaşadığı Zorluklar ve Mucizevi Kurtuluşu Sizi Gözyaşlarına Boğacak

2.9bPAYLAŞIM

Ödül gibi bir ceza!

Mutlu Kaya'yı 2015 yılında Fox TV'de yayınlanan "Sesi Çok Güzel" programıyla tanımıştık. Güzelliğiyle, sesiyle herkesi büyüleşmişti.

Mutlu'yu izlerken onun çok güzel ve başarılı bir müzik hayatı olacağını düşünmüştük. Hayallerinin peşinde emin adımlarla giderken bir erkek tarafından başından vuruldu. Bu ülkedeki birçok kadın gibi hayalleri yarım bırakıldı.

Katarsis koltuğuna da hayat hikayesini anlatmaya geldi Mutlu. Her şey yazılıp çizildi, şimdi de onun ağzından yaşananları, hayatına nasıl devam ettiğini ve hayallerini dinleyelim.

Mutlu'nun hayatındaki şanssızlıklar doğumundan itibaren başlamış. Kendisi de o şekilde anlatıyor zaten. Annesi onu doğururken kalp krizi geçirmiş ve babasının da maddi durumu kötüleşmiş.

O büyüdükçe kardeşleri evden teker teker gitmeye başlamış ve annesi rahatsız olduğu için evin işlerini çekip çeviren hep o olmuş. Beden eğitimi öğretmeni olmak her ne kadar hayalleri arasında yer alsa da erkek kardeşi okusun diye eğitimine devam edememiş.

Hem voleybol hem futbol oynamış ve bunun yanında müziğe de ilgisi varmış. Bir arkadaşının başvurmasıyla da kendisini müzik yarışmasında bulmuş.

"Annesine bir ev almak" ümidiyle yarışmaya gitmeyi kabul etmiş. Bir gün ablasının kantininde çalışırken karşısında Sibel Can ve yarışma ekibini görmüş ve soluğu ekiple birlikte çekimlerde almış.

Mutlu, kendisini vuran Veysi Ercan'la aslında lisede daha 14-15 yaşlarındayken karşılaşmaya başlamış. Şahıs, Mutlu küçük bir kız çocuğuyken Mutlu'yu takıntı haline getirmiş.

Veysi Ercan'ın kuzeni de Mutlu'nun arkadaşıymış ve bu arkadaş sürekli haber getiriyormuş Mutlu'ya. 

Mutlu, tekliflerini hep reddetmiş. Lise bittikten sonra da Mutlu'nun arkadaşı Veysi Ercan'a numarasını vermiş ve Mutlu'ya mesaj atmaya başlamış. Mutlu da nazik bir dille yine reddetmiş.

Reddedildikçe Veysi Ercan Mutlu'yu elde etmek için daha çok ısrar etmeye ve tehditler savurmaya başlamış. Mutlu'yu kendisiyle buluşması için hep zorluyormuş. Kabul etmediğinde de ailesini ve onu öldüreceğini söylüyormuş.

Mutlu da korktuğu için buluşmak zorunda kalmış.Birkaç kez de şiddet uygulayarak kaçırmış. Bu arada bunlar yaşanırken Mutlu 16-18 yaşlarında Veysi Ercan da 29-30 yaşlarındaymış. 

Sonunda şikayetçi olup uzaklaştırma kararı alsa da hiçbir şekilde çözüm olmamış. Kararı da tanımamış. Mutlu, Veysi Ercan'dan polis arkadaşlarının bile korktuğunu anlatıyor.

Mutlu'nun yarışmaya katıldığını televizyondan görünce de Fox'a gidip amcasının oğlu olduğunu söyleyerek Mutlu'yu yarışmadan çıkarmalarını söylemiş. Mutlu'ya olan ilgiyi de görünce daha çok çıldırmaya, kıskanmaya başlamış.

Bir türlü peşini bırakmayan Veysi Ercan'dan başka bir şehre gitse de kurtulamamış anlayacağınız. Yarışma devam ederken, ablasının evine gidip internetten bir şarkı sözüne bakmak için kardeşiyle evden çıktığında Veysi Ercan'ı kapısının önünde görmüş. Bütün gün Mutlu'yu takip etmiş.

Gece 3 civarında da Mutlu'ya "Çık dışarıya seni tek öldüreceğim yoksa gelir hepinizi öldürürüm" mesajı atmış. Mutlu her ne kadar sakinleştirmeye çalışsa da dışarı çıkması için zorlamış, Mutlu da kapının önüne çıkmak zorunda kalmış.

Mutlu dışarı çıktığında şiddet uygulayarak kaçırmaya çalışmış. Gitmeyince de yakın mesafeden başından vurmuş. Olay anında konuşma yetisini kaybetmiş. Ablası sırtına almış kardeşi de bir taksi bularak hastaneye götürmüşler. Ne yazık ki hastanede kalbi durmuş.

Uygulanan birçok tedavinin ve 58 günlük yoğun bakımın ardından Mutlu, %96 engelli bir şekilde hayata tutunuyor. Yaşaması bile mucize olan bu kadın konuşabiliyor. Doktorlar da buna inanamamış zaten.

Yoğun bakımdan çıktıktan sonra ellerini ve ayaklarını hissetmemiş. Ve bu süreçte de 46 kiloya kadar düşmüş. Uyandığında ölüden bir farkının olmadığını söylüyor. O an, sadece o caniden kurtulduğunu düşünmüş.

Tabii Mutlu en az 25 yıl yatacağını zannetse de Veysi Ercan sadece 9 yıl ceza aldı. Bir genç kadının başına kurşunlar sıkarak öldürmeye çalışmanın, hayatını elinden almanın bedeli Türkiye'de sadece 9 yıl...

Mutlu sonsuza kadar belki de birisine bağlı yaşamaya devam edecek. "Annem ölünce belki de beni yurda atacaklar" diyerek bu durumdan nasıl korktuğunu anlatıyor bizlere.

Veysi Ercan 3-4 yıl sonra aramızda olacak ve Mutlu yine korkarak yaşamaya devam edecek. Adalet onun sesini duymadı ve belki yine duymayacak.

Mutlu, sadece yaşamak, iyileşmek istiyor. Ona eski yaşamını nasıl vereceksiniz?

"Yürümeyi seviyordum ayaklarımı aldı. Şarkı söylüyordum sesimi aldı. Ellerimle saçlarımla oynamayı severdim. Taramayı severdim. Ellerimi aldı." sözleri hepimize dert olsun...

Mutlu'nun her zaman yanında olan onun için mücadele eden onu sırtında taşıyan ablası Dilek Kaya da bir erkek tarafından katledildi.

Mutlu Kaya'yı buradan da dinleyebilirsiniz;

Mutlu'nun bu güzel performansıyla da bitirelim...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erdem-gulden

Aklıma şu baklava çalan çocuklar geliyor. Alıntıladım . Gaziantep'te 10 Ağustos 1997 tarihinde gece işten çıktıktan sonra evlerine dönen Metin Subaşı, L.H., A.K. (Solda) ve A.A. (Sağda), Güllüoğlu Baklavaları isimli pastaneden baklava ve antepfıstığı çalmakla suçlandı. İşyeri sorumlusu Bayram Sarıbaş'ın şikayeti üzerine yakalanan ve 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan gençlere, 16 Aralık 1997'de 9'ar yıl hapis cezası verildi. Olay tarihinde yaşları 18'den küçük olan A.K., A.A. ve L.H.'nin cezası, daha sonra 6'şar yıla indirilmişti.

Gizli Kullanıcı

Çük savunucu ahsen ve ekibi birazdan gelip bu kızcağızı da gömerler. Yüce erkeklerin her şeyi yapmaya hakkı var çünkü onların gözünde.

akatsuki1971

Bir hayalim var dostlarım. Adaletsizliğin , ölümlere karşı olan bu umursamazlığın, katillere tecavüzcülere olan bu görmezden gelişlerin , kanı yerde kalanların ailelerini biraz olsun rahatlatacak bir hayalim. Adalet timi diye bir tim oluşturulacak bunlar özel harekatçılardan bordo berelilerden mit özel operasyon ajanlarından artık nerden olacaksa... bunlar böyle tecavüz edip edip salınan öldürüp öldürüp tutuklanmayan 500 tane sabıkası varken elini kolunu sallayarak dolaşanları sadece bu timin ve komutanının bildiği özel operasyonlarla alıp ortadan kaldıracaklar.Bunu yaparken zanlının %100 suçlu olduğu belli olacak bakacağız bir gün bu şiddet azalacak çünkü şiddeti yaratanlar birer birer eksilecek.

fbw36

Ne diyeceğimi bilemiyorum. Bu Veysi denen kişi kendi halinde yaşayan bir transeksüel olsa tepki verilip linç edilirdi, ama heteroseksüel ve kadına şiddet uygulayan, bir kadını sırf kendi takıntıları ve zorbalığı yüzünden sakat bırakan bir erkek olduğu için sadece 9 yıl cezayla toplum içine geri salınacak, belki de çıkar çıkmaz bu kadıncağızı gidip gene vuracak. Gerçekten bu adaletsizlikler yüzünden nefret ettirdiler bu ülkede yaşamaktan artık.

attila-alkan

Nasıl sövsem, kime küfretsem az ve bilinmez olmakla birlikte ne suçu vardı yani sana insan gibi ''istemiyorum'' dedi ne istedin ? O sevgi o sevgi değil işte neyini anlamadın ? Böyle mi sahip çıkacaktın ki herkesten güçlü bir kadının hayatına göz diktin !! Bir kaç yıl sonra çıkacaksın, sonra senin derini yüzmeyen insanın ruhuna ne diyim ... O kadar yalnızca anlatıyor ki mutlu bunları, nasıl bir kıvama getirdiniz de hala bu kadar üst düzey, içtenlikle, umutla hayata sarılmaya çalıştığını haykırırcasına gülücükler saçıyor? Allah belanızı versin, bazı kesim erkekleri yüzünden insan gibi dışarıda dolaşamıyoruz. Kime sallayacağız biz, kime güveneceğiz ? Nasıl eş olacağız, nasıl dünyanın koruyucusu olacağız ? bu kadar yakıp, yıkarken, katlederken ???

Görüş Bildir