Görüş Bildir

Suudi Prens'ten Akıllara Zarar Bağış: Servetinin 32 Milyar Dolarlık Kısmını Bağışlıyor

Haberler
> Suudi Prens'ten Akıllara Zarar Bağış: Servetinin 32 Milyar Dolarlık Kısmını Bağışlıyor

Suudi Arabistanlı işadamı Prens El Velid bin Talal, servetinin 32 milyar dolarlık kısmını, hayır kurumlarına bağışlama kararı aldı.

Kaynak: http://www.cnbc.com/id/102805063

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da basın toplantısı düzenleyen Bin Talal, herkesi dumura uğratan bir açıklamada bulundu.

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da basın toplantısı düzenleyen Bin Talal, herkesi dumura uğratan bir açıklamada bulundu.

'Gelecek yıllar içinde' kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olduğu Alwaleed Philanthropies isimli hayırseverlik kurumu üzerinden yardım kuruluşlarına 32 milyar dolar bağışlayacağını açıkladı.

60 yaşındaki Prens Talal, dünyanın en zenginleri listesinde 34. sırada yer alıyor.

60 yaşındaki Prens Talal, dünyanın en zenginleri listesinde 34. sırada yer alıyor.

Suudi hükümetinde resmi bir görevi olmayan Prens Talal, yatırım şirketi Kingdom Holding’in Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyor. Şirketin Four Seasons, Fairmont and Raffles' otelleriyle, News Corp, Citigroup, Twitter ve Apple'da hisseleri var.

Kişisel servetini bağışlayacağını söyleyen Bin Talal, kararının şirketi etkilemeyeceğini vurguladı.

Suudi Prens sosyal medyadan paylaştığı iletisinde, bu kararda Microsoft’un kurucusu Bill Gates ve eşi Melinda tarafından 1997’de kurulan Gates Vakfı’ndan esinlendiğini söyledi.

Gelişme üzerine açıklama yapan Bill Gates ise Sudi Prens’in kararını desteklerken, atılan adımın “Hayır projelerinde çalışan herkes için ilham kaynağı olduğunu” söyledi.

35 yılda 92 ülkede 3,5 milyar dolar bağış yapmış!

Prens Talal, yaptığı basın toplantısında şimdiye kadar yapmış olduğu bağışı da açıkladı.

Önce Suudi Arabistan, sonra Arap ve İslam alemi ile tüm dünya!

Önce Suudi Arabistan, sonra Arap ve İslam alemi ile tüm dünya!

Yardımlarda önceliğin Suudi Arabistan'da olduğunu, ancak sonra, Arap ve İslam alemi ile tüm dünyadan vakıflara bağışta bulunacağını dile getiren Bin Talal, mali yardımın sağlık, hastalıklarla mücadele, afet yardımı ve kadın hakları alanlarında kullanılmasına öncelik verileceğini açıkladı.

Bir kısmımız bu bağışın ne kadar Türk Lirası ettiğini bile hesaplayamadı, biliyoruz!

(Çünkü ben de bilemedim!) 

Buyrun Türk Lirası olarak karşılığı: 86.054.400.000 TL

Prens Talal'ı bu kararından ötürü tebrik ediyoruz! Umarız zenginler listesindeki her isimden benzer kararlar görürüz... 👏

Prens Talal'ın bu davranışı ile ilgili sizin düşünceniz nedir? Siz olsanız, ne yapardınız?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
2
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
hipotalamus

Haberin ana başlığını görünce hayırdır dedim ama derneğin adını görünce olay netleşti.Eğer bir derneğin adında filantropiyi görüyorsanız emin olun ki şahane ... Devamını Gör

feyk

acikcasi banada hos kokular gelmedi ama sonucda bagisdir hayir isidir diye fazla ses etmek istemedim. filantropinin olayi nedir.

Tolgahan Hasanoğlu

Ateistler gelmeden , Allah kabul etsin diyip kaçayım.

bağış yaparken (sakada) sağ elin verdiğini sol elin görmemesi lâzım ama bununkini görmeyen kalmamış

Recep Yılmaz

İslami açıdan bakıyorsanız, Kur'an'a göre hayır işleri gizli veya açık yapılabilir. Bakara/274: Mallarını Allah yolunda gece ve gündüz, gizli ve açık inf... Devamını Gör