Sürekli Kola ve Kekle Beslendikleri İçin Dişleri Çürümüştü: Çocuklarına Bakmayan Babaya Hapis Cezası

 > -
Abone ol

Fransa'da okuma yazması olmayan ve alkolik olduğu iddia edilen bir baba, çocuklarına karşı babalık görevini yerine getirmediği gerekçesi ile hapis cezasına çarptırıldı. Üç ay hapis cezası alan adamın üç ve dört yaşındaki iki çocuğu hakkında bilgi veren yetkililer, çocukların yorganı olmayan bir şiltede yattıkları ve sağlıklı beslenemedikleri bilgisini verdi. 

BBC Türkçe'nin aktardığı habere göre, Fransa'da üç ve dört yaşlarında iki çocuğu olan bir baba çocuklarına karşı babalık görevini yerini getirmediği gerekçesiyle üç ay hapis cezasına çarptırıldı. Çocuklar ise koruyucu bir ailenin yanına yerleştirildi.

Limoges Mahkemesi, adı açıklanmayan adamın 2016-2018 yıllarında babalık görevlerini yerine getirmediğine hükmetti.

Savcılar ayrıca üç ay hapis cezası verilen alkolik olduğu iddia edilen babanın çocuklarına ve eşine şiddet uyguladığını belirtti.

'Baba durumun ciddiyetinde değil.'

Yardım kuruluşu France Victimes 87'nin temsilcisi Carole Papon, babanın "okuma-yazma bilmediğini, sayı sayamadığını, durumun ciddiyetinin farkında olmadığını ve aldığı sosyal yardım ödemelerinin tümünü alkole harcadığını" belirtti.

Papon ayrıca, "ailenin yiyecek hiçbir şeyi olmadığını ve içecek olarak sadece kola bulunduğunu" anlattı.

Büyük çocuğun yedi dişinin çürüdüğü, küçük erkek çocuğunun ise konuşamadığı açıklandı. Savcı Yardımcısı Bruno Robinet ise bunların yanında iki erkek çocuğun "tamamen tek başına bırakıldıklarını" söyledi.

Robinet, çocukların yaşadıkları evde buzdolabı olmadığını, tek yiyeceklerinin kola ve kek olduğunu söyledi. Savcı Yardımcısı, çocukların çarşafsız ve yorgansız bir şiltede uyudukları bilgisini de verdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir