Standart Güzellik Tanımının Hayatta ve Başarıda Çok Önemli Olmadığını Gösteren 13 Ünlü

375PAYLAŞIM

Birçoğumuz başarılı olmanın mükemmel bir dış görünüşe sahip olmakla alakalı olduğunu düşünürüz. Fakat bunun tam tersini kanıtlayan yıldızlar var. Bright Side'da derlenen galeride kişilik, yetenek ve tutkunun başarılı olmak için güzellikten daha önemli olduğunu gösteren 13 ünlü bir araya getirildi.

1. Tilda Swinton

"Güzel olmadığımı her zaman biliyordum ve bu benim için çok büyük bir avantajdı. Bütün güzel arkadaşlarım bir noktadan sonra güzelliklerini pazarlamaya başladılar. Ve yalnızca seksten bahsetmiyorum. Her zaman kumral saçları, mavi gözleri, dolgun dudakları olduğunu ve buna göre davranmaları gerektiğini söyleyip durdular. Benim gözümde bu durum, kurtulduğum bir baskıdan ibaret."

2. Hugh Laurie

Hugh Laurie, kendisinin "yakışıklı" sıfatından fazlasıyla uzak olduğunu ve aktörlerin de buna çok fazla takılmaması gerektiğini düşünüyor. Söylediğine göre, aktörler yeni yıl ışıkları gibi parlayana kadar izleyiciler gerçek sinemayı göremeyecekler.

3. Eva Green

Eva şimdiye kadar ideal güzelliğin temsilcisi değildi. Fakat kendine has görünüşü ve yeteneği ile fark edilmeyi başardı. 

"Los Angeles'tayken kendimi çirkin ördek yavrusu gibi hissediyorum. Sanki Venüs'ten veya başka bir yerden gelmişim gibi."

4. Benedict Cumberbatch

Benedict, yüzünü alfabenin sessiz harfleri ile kıyaslıyor. Sert, köşeli ve gergin... "Başlangıçta unutulacağımdan korktum. Fakat zaman içerisinde bulunduğum yerin yalnızca yetenek ile hak edilecek bir yer olduğunu fark ettim. Ve şükürler olsun ki bunu gördüm. Çok çalışmaya başladım ve başarı sonunda geldi!"

5. Björk

"Yalnızca yorgun olduğumda kendimi beğenmiyorum. Eğer bana birinde çirkin olduğum diğerinde yorgun olduğum iki fotoğraf gösterirseniz, yalnızca yorgun olduğumla ilgili endişelenirim."

6. Daniel Craig

Daniel Craig, James Bond olduğunda ortaya çıkan öfkeyi hayal etmenin imkanı yok. Craig, hem görünüşünden ötürü hem de oyunculuğundan ötürü fazlasıyla eleştirildi. Fakat herkese haksız olduklarını mükemmel oyunculuğu ile kanıtladı ve şimdiye kadar en fazla kazanan Bond oldu.

7. Cate Blanchett

Dünyanın en güzel elf kadını olan Cate, bir zamanlar okulda ağzının büyüklüğünden ötürü "kurbağa" olarak, boyundan ötürü "sırık" olarak adlandırıldı ve aşağılandı. Kendisi de korkunç kulakları olduğunu ve çok küçük gözleri olduğunu düşündü. 

"Yıllar geçtikçe kendimle ve görünüşümle ilgili çok fazla düşünmemeye başladım. Yaşlanmanın doğal ve gelişimimizin bir parçası olduğunu düşünmeye başladım."

8. Vincent Cassel

Doğa kendisine mükemmel bir dış görünüş vermedi belki ama kötü karakter rolünü karizmayla birleştirdi. Hatta öyle ki biraz da olsa sempati hissetmedik desek yalan olur. Kötü karakter rolünü oynamak konusunda olan ustalığı birçok kadının gözünde çekiciliğini arttırdı.

9. Hilary Swank

Dış görünüşünde değişiklik yapmak konusunda veya kalabalığın önüne farklı çıkmak konusunda tereddütlü davranmıyor Hilary. Tatlı oyuncu en iyi rollerinin kadın gibi olmadığı roller olduğunu söylüyor. Hiçbir zaman güzel olmak gibi bir hayali olmadığını da eklemeyi ihmal etmiyor. 

"16 yaşındaydım ve o zamanlar kendime artık bir çocuk olmadığımı, bir genç kadın olduğumu söylemekte zorlanıyordum. Başarılı olmak için bu şekilde davranmalı ve görünmeliydim. Fakat bütün bunlar beni endişelendiriyordu."

10. Javier Bardem

Javier Bardem, dış görünüşünden ötürü hep sert adam olarak düşünüldü fakat utangaç ve hassas bir karakteri olduğu için bu duruma çok üzülmüş. İnkar edilemeyecek bir şey varsa, o da Javier'in kamera önünde oynamadığı, yaşadığıdır. Dış görünüşü ile ilgili ise şöyle bir yorumda bulundu:

"Kendimi dergi kapaklarında gördüğümde, dünyanın kafayı yediğini düşünüyorum."

11. Chloë Stevens Sevigny

İlk filmi olan 1995 yapımı Kids'teki rolü ile popüler oldu Chloë. Fakat hayran kitlesinin oluşmasında etkili olan şey güzelliği değil, mizacıydı. 

"Ben, güzellik standartlarına uyan bir kadın değilim ve kızların da mükemmel olmak için kendilerini heba etmemeleri gerektiğini düşünüyorum."

12. Jim Roth

Tim görünüşü hakkında "Çok çirkin biriyim ve kabul edelim ki sonuçta Brad Pitt de değilim." diyor.

13. Sarah Jessica Parker

Sarah, bilinen güzellik anlayışına uymadığını kendisi de biliyor. Fakat bunun başarısını ve öz güvenini etkilemesine izin vermiyor.

"Yaşıma uygun giyinmeyi denerim ve dış görünüşümle ilgili kendime gerçekçi davranırım. Eğer fiziksel görünüşümle ilgili endişelerim olsaydı, bundan ötürü gerilirdim. Ben, bundan daha önemli şeyler için endişelenirim. Çocuklarım ve çocuklarımın sağlığı, eşim ve eşimin sağlığı, gelecek iş fırsatları benim için endişelenecek konulardır; fiziksel görünüşüm değil."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
leesin

Amk çirkin diye koyduklarının hepsi benden yakışıklı/güzel bunlar çirkinse ben öleyim aq

kutudakikeci

Sen ona javier bardem demişsin ama bildiğin jeffrey dean morgan sinir bozucu derecede benziyolar

berkmuhendis

eva green , cate blanchet , daniel craig in ne işi var la bu listede allah çarpar

can-ates3

12 alyanak reyiz

r-atakan-tezeren

Bir Allahın kulu da demiyorki, "yaratanın kulu her haliyle güzeldir" diye..

Görüş Bildir