Görüş Bildir
Haberler
Sporcularla İlgili Ödül Yönetmeliğinde Değişiklik Yok

Sporcularla İlgili Ödül Yönetmeliğinde Değişiklik Yok

Enver K.
19.08.2015 - 14:46
İçeriğin Devamı Aşağıda

Milli atlet Aslı Çakır Alptekin'in dopingli çıkması ve 8 yıl ceza alması sonrasında ödül yönetmeliği tartışmaya açıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığının ödül yönetmeliğini değiştirmeyeceği bildirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın, milli atlet Aslı Çakır Alptekin'in dopingli çıkması ve 8 yıl ceza almasının ardından ödül yönetmeliğinde değişikliğe gitmeyeceği bildirildi.

Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, 2012 Londra Olimpiyatları sonrasında ödül miktarları yarı yarıya indirildi ancak doping konusunda bir gerileme olmadı.

2012 Olimpiyatları'nın ardından kamuoyunda ''Ödüller fazla, dopingi teşvik ediyor'' algısı oluşurken, 2012 Olimpiyatları'nın ardından Bakanlık ödülleri yarı yarıya indirdi. Ödemeler de taksitlendirildi.

Kamuoyunun kendilerini başarıya zorladığını anlatan Bakanlık yetkilisi, gündemlerinde ödül yönetmeliği ile ilgili bir değişikliğin söz konusu olmadığını ifade etti.

Ödül yönetmeliğinde 2013'de yapılan değişikliğe göre birinci olanlara, Olimpiyat Oyunları için iki bin yerine bin, Dünya Şampiyonası'nda bin yerine 500, Avrupa Şampiyonası'nda da 500 yerine 300 Cumhuriyet Altını karşılığı para ödülü veriliyor. 

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0