Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Spor Yapanları Camdan Seyreden 12 Yaşındaki Suriyeli Çocuğa, Spor Salonundan Ömür Boyu Üyelik!

2.8bPAYLAŞIM

12 yaşındaki Muhammet, ülkesindeki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan çocuklardan yalnızca bir tanesi. 

Kışın ortasında giydiği terlikler ve sırtındaki boyacı sandığı, çalışmak zorunda kalan çocuklar hakkında çok şey anlatıyor bize!

Adıyaman'da bulunan spor salonunun üyelerinden biri, salonu dışarıdan izleyen bir çocuğun fotoğrafını sosyal medya hesaplarında paylaşmıştı.

Spor salonunu büyük bir hevesle izleyen o çocuk 12 yaşındaki Muhammet Hüseyin'di. Savaştan kaçmış olsa da, kışın ortasında terliklerle gezmek ve ayakkabı boyacılığı yapmak zorunda kalsa da hayallerinden vazgeçmemiş azimli bir çocuk.

Adıyaman'daki spor salonunun sahibi Engin Doğan da fotoğrafı görünce böyle düşünmüş olacak ki; Muhammet'e ulaşıp salonun ömür boyu üyeliğini ona hediye etti.

Hatta birlikte spor yapmaya başladılar bile...

Belli ki, spor salonundaki ağabeyler onu sahipsiz bırakmayacak. Dahası; Muhammet'e yardım etmek isteyenler salon sahibi Engin Doğan'ı aramaya devam ediyorlar. 🎉

Muhammet her daim zayıflama hayalleri kurduğunu ve artık bunu başarabileceğini söylüyor.

Savaş görmüş 12 yaşındaki bir çocuğun, hayallerine giden yolda desteklenmesi kimin içini ısıtmaz ki! 😭

Sporu sevse de sevmese de Muhammet'e yardımcı olmamız şart diyen Engin Doğan ve arkadaşlarına kocaman bir alkış! 👏

Güzel yüreklerin çoğalması umuduyla... 🙏

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zehra-yilman

Mutlu oldum. :) Allah razı olsun..

zezee

Birincisi spor salonunun sahibi Mustafa Küçükkaya' dır. Engin Doğan değil. İkincisi reklam için yapmıştır diyen arkadaşlar var yorumlarda. Adıyamanlı olduğum için biliyorum, Mustafa Hoca' nın şuan iki büyük şubesi var Olimpiyat Spor Salonu olarak ve her yaştan halihazırda büyük bir kitlenin ilgisi var zaten bu salonlara karşı. Çok fazla öğrencisi de var. Yani ne paraya ne de reklama ihtiyaçları olduğunu düşünmüyorum. Son olarak da ben Mustafa Hoca yı sosyal medyadan da takip ettiğim için paylaşımlarını gördüm, bu çocuğu bulmak için çok uğraştılar. Gerçekten ne niyetle yaptıklarını Allah bilir tabii ki ama sonuçta güzel bir hareket. Kötü düşünmeye gerek yok.

demistid

iyice alıştırın amk... bilsinler ki bu ülkede onlara herşey bedava...

svss2606

olm çok komik lan,erdoğan ülkeye alıyor demediklerini bırakmıyorlar,bi tane kürdo spor salonuna alıyor bir anda melek ilan ediliyor mk :d

irlilja

hala bu çocuğun dış görünüşüyle bile dalga geçenler var ya cidden iğreniyorum sizden

Görüş Bildir