Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Soy Devam Ettirme Sevdasını Bir Kenara Bırakıp Her Önüne Gelenin Ürememesi Gerektiğini Düşünüyorum! Neden mi?

1.3bPAYLAŞIM

Bakın ben ne diyom?

Geçen gün arkadaşlarımla bazı ülkelerin yaşam kalitesinden ve bununla birlikte de nüfuslarının azlığından bahsediyorduk. E haliyle 82 milyon nüfusa sahip Türkiye ile ilgili yorumlarımızı da yaptık.

O yorumlar bizde kalsın. Onlarla bir işimiz yok zaten. :)

Ben de naçizane fikirlerimi belirtirken konuyu çocuk meselesine bağladım ve "Abi yhaa biz neden bu kadar ürüyoruz ki? Herkes çocuk yapmamalı!" deyiverdim.

Bildiğiniz gibi bizim gibi toplumlarda her şey üreme üzerine kurulu. "Ne olursa olsun üreyeceksin" bunu karşılamıyorsan sen toplumun gözünde bir çöpsün. Abarttığımı düşünebilirsiniz fakat bu doğru. Anadolu'nun her yerinde bu düşünce hala hakim. Soyu devam etsin diye 2-3 kadınla evlenip erkek çocuk olana kadar çocuk yapmaya devam edenler var. Bu sadece filmlerde olmuyor. Kanlı canlı yanı başımızda mevcutlar. Kafanızı çevirip bu üreme merakına bakabilirsiniz.

Ben bu düşüncemi paylaşınca da her konuda olduğu gibi "özgürlük" meselesinden girip benim fikirlerimi çürütmeye çalışanlar oldu. Ama yemezler! Bu konuda kimse beni "Ama herkesin hakkı çocuk yapmak" diyerek ikna edemez.

Biraz daha açayım bu konuyu. Öncelikle ben kadın-erkek fark etmeden belirli suçları işleyen insanların üreme haklarının ellerinden alınması gerektiğini düşünüyorum. Bu size çok acımasız gelebilir fakat ben bunun uygulanması gerektiğini savunuyorum.

Peki nedir bu suçlar? Kadının ve çocuğun cinsel istismarı, kadına ve çocuğa yönelik taciz ve tecavüz suçlarını işleyen herkes bu "üreme hakkından" mahrum bırakılmalı.

Bu konuda belki çok katı olduğumu düşünebilirsiniz fakat bazı konularda katı olunması gerekiyor.

Ülkemizde maalesef bu suçları işleyen kişilerin ömür boyu ceza alması neredeyse imkansız. Bu nedenle belli bir yıl yatıp çıktıklarında hayatlarına kaldıkları yerden devam ediyorlar. Evleniyorlar ve çocuk sahibi oluyorlar. İşte olmamalı.

Yani bu insanların aynı iğrençlikleri çocuklarına da yaşatmayacaklarından emin miyiz? Ben emin değilim, içim de rahat değil. Sonuçta babaları tarafından tecavüze uğrayan, istismar edilen evlatlarımız var.

Ha diyeceksiniz ki "Bu suçları işlemeyip yine çocuklarına ve başkalarına zarar verenler de var." Hemen aşağıda cevabını vereceğim.

Burada da yine devletin geliştireceği uygulamalar devreye giriyor. Çocuk sahibi olmayı düşünen insanların belirli testlerden, görüşmelerden geçmesi gerekiyor. Öyle her önüne gelenin çocuk yapması engellenecek yani.

Şiddete eğilimi olup olmadıkları, ruhsal durumları vs. aklınıza gelebilecek her şeyin ortaya dökülmesi ve sonuca göre de yol çizilmesi gerekiyor.

E tabii belki kızacaksınız ama IQ'su düşük olan bireylerin de üremesinin önüne geçilmeli. Beyni ayarında işleyen sağlıklı bireylerin çoğalması daha iyi olmaz mı?

Bizim köyde delileri evlendiriyorlardı üstüne bir de çocuk sahibi oluyorlardı. O doğan çocuğa da yazık değil mi yahu? O çocuk nasıl normal akılla yetişsin büyüsün?

Uzun lafın kısası ipini koparan "Aman biz çocuk çok seviyoruz, istiyoruz." bencilliğiyle çocuk mocuk yapmayacak. Yok size üremek falan!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
_oishii_

bunu hitler düşününce diktatör, sen düşününce normal olmuyor sayın yazar.. aynı zihniyet

yilmaz-guney

Devletin doğum kontrolü politikası uygulaması ve bu konuda halkı bilinçlendirmesi gibi çok daha bilimsel ve toplum düzenini bozmayacak yöntemler var. Ama "sen katilsin sen üreyemezsin, sen hayvanseversin 30 tane doğurabilirsin" anlayışı Hitler'in "ari ırk" politikası ile yarışır.

yilmaz-guney

İşte kimlerin devlet yönetimine gelmemesi gerektiğine bir örnek. Herhangi birinin üreme hakkını elinden almayı aklından geçirebilecek faşist zihniyetler var. Bunu da aklınca şu anda toplum tarafından çok tepki gören bazı olayların failleri üzerinden anlatıyor ki, destekçi bulsun kendisine. Ak Parti'nin idamı savunurken çocuk taciz ve tecavüzcülerini de pakete eklemesi gibi. Bu ülke, "hukuk devleti" kavramını bir türlü sindiremiyor.

hakketmila

Bunu yazana fırsat verilirse tarihin en büyük faşistlerinden biri olmak için ciddi bir potansiyele sahip. Ne güzel yazmışsın diyenler de Nazi selamı veren kalabalıkları oluşturur.

enk-capital

Şu yazının alnı olsa da öpsem. Yazanın alnından öpüyorum.

Görüş Bildir