Sosyal Medya Saçmalığı Ofansif Şakalar ve Toplum Olarak İflah Olamayacağımızı Gösteren Kan Dondurucu Paylaşımlar

465PAYLAŞIM

Ölüm orucunda yaşam mücadelesi veren birinin ardından neden böyle bir şey söylenir ki?

Kutsallara, dogmalara, tabulara karşı yapılan ve ağır olmasına rağmen düşündürmeyi amaçlayan, bununla birlikte yıkıcılığı hedefleyen ofansif mizah maalesef ülkemizde bambaşka şeylerle karıştırılıyor.

Tecavüzcülerin yüceltilmesi, etnik bir kökene dair yalan yanlış inanışların yeniden üretilmesi ya da infial yaratan olayların ardından sanki hiçbir şey olmamış gibi konuşulması rezillikten başka bir şey değil.

Ve çağımızın en büyük sorunlarından biri ise hiç şüphesiz sosyal medyada ağzımıza geleni söylememiz gerektiğini zannetmemiz...

Gülüyoruz, eğleniyoruz ama bazı paylaşımlar var ki insanlığımızdan utandırıyor. Bugün de sizler için gördüğümüzde yerin dibine geçtiğimiz paylaşımları derledik.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tkc

Kısıtlamalarla dolu bir ülkede yaşıyoruz, ifade özgürlüğünün i'si bile yok. Bazı konuların normalleşmemesi adına esprisi yapılmaması gerektiğine ben de inanıyorum ama bu kadar hassas olmaya da gerek yok bence.

feyochan

ifade özgürlüğü başka şey hakaret başka şey

pazartesi

#5 cinsiyet değiştirme ameliyatı tercihe bağlı bir ameliyat. yok ilk adım vs felçli birinin tekrar yürümesi vb gibi ciddi bir şeye benzetmiş annesi. sanırsın en kötü hastalıkları yenip hayatta kaldı. annenin paylaşımını saygısızca buldum. yürümek gözünde tüten, büyük hasretle ve özlemle yürüyebildiği günleri anlatan, yürümesi tamamen imkansız olduğu halde sürekli fizik tedaviye gitmek isteyen eniştemi hatırladım. yürümeye hasret öldü. ilk adımmış. ilk adım hasretini umarım hiç çekmezsin ne diyeyim. #9 evde durabilen virüsten korunabilen kesimin parti yapıp sonra hashtag açmasını hicvetmiş. iyi de yapmış. malum birileri evde durmama, metrobüse otobüse binme fantazimiz varmış gibi davranıyor ve konuşuyor.

onur-onal

İnsanların hassas olması bile birilerini rahatsız ediyor artık. Neymiş 'Doyar Gasmayın, oooo efsoduyar, duyarcılar geliyor' bilmem ne... Benim hassas ve kolay etkilenen birisi olmam sizi niye bu kadar delirtiyor internet kodoşları? Hassas ve ciddi konular ile taşak geçip sözde şaka görmenin neresi havalı lan tik tok laleleri? Şu geri zekalı söz öbeğini her gördüğümde kalbim ağrıyor resmen. Hem ağır itici bir kalıp olduğu için hem de malum kitlenin umursamazlığı arttığı için. 'Kara mizah, ofansif mizah' diye bir şey olması, illa yapılacağı anlamına gelmiyor. Nerede antipatik, yanlış, saygısızca, zararlı bir şey varsa neredeyse alayını yapar oldu birçok kişi. Sizin o pişkin pişkin 'DuYaR KaSmAk' diyen çaput ağzınıza sıçayım.

onur-onal

İşinize gelmeyince de anca 'duyar kasmayın' der durursınuz zaten. Sizin ben sosyal medya jargonunuza sıçayım. 'Ofansif mizah, kara mizah' arkasına sığınıp paso alay ediyorsunuz. Başka da bir şey değil. İşin sınırını bilmeyip kalp kırdığınız yetmiyor da bir de duyar muyar deyip duruyorsunuz koduğumun kitlesi sizi. Zaten şu 'duyar kasmak' kalıbını ilk kim bulduysa onun bulduğum yerde ağzını burnunu dümdüz edeceğim. Etrafta şu ana kadar gördüğüm en sevimsiz, en umursamaz, en geri zekalı kitle kitle geziyor. Sosyal medya ile beyni sulanmış z kuşağı ve ergen kafalı ağırlıklı bir kitle... 20 tane kelime ezberlemişler ve her bir yere aynı şeyleri yazıp yazıp duruyorlar özenti sığırlar. Sizin ben o antipatik yaşam tarzınıza sıçayım.

hasan-oten2

1. Fotodaki benim fotoğrafta bi aşağılama ya da engelleriyle alakalı dalga geçme söz konusu değil aynı tweeti o yıl binlerce kişi attı hatta instagram komedi sayfaları paylaştı yüzbinlerce insanda gülüp beğendi o tweette dalga geçmek ve aşağılamak söz konusu değil turnuva boyunca zaten o tarz vuruşlar defalarca kez gerçekleşti ben de akrep vuruşuna benzettim komik geldi paylaştım benim paylaştığım şeyi diğer tweetlerdekilerle karşılaştırmayın dediğim gibi o tweette insanların engelleriyle dalga geçilmiyor vuruşun fantastik olması herkese komik gelmiştir

hasan-oten2

Bu arada tweeti binlerce kez paylaştı ben ne ilk paylaşanım ne son paylaşanım adamlar binlerce fav almışlar linç edilmemişler benim tweet 5 fav bile almadı niye ben linç edildim sadece onu anlamadım?

eskicigeldi

özrün kabahatinden beter.

Görüş Bildir