Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sorumlusu Bizleriz: Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlara Ait Bu Hüzünlü Fotoğraflar İçinizi Acıtacak

-

Doğal hayata verdiğimiz zarar, artık geri döndürülemeyecek bir noktaya varıyor. Habitatları yok ediyor, hayvanların nesillerinin tükenmesine sebep oluyoruz. Verdiğimiz zararın ucu bize dokunmayacakmış gibi davranıyoruz, ancak gerçeklerin biz de farkındayız.

Tim Flach hiç şüphesiz eşsiz bir fotoğrafçı. Çektiği fotoğraflarda nesli tükenmekte olan hayvanların duygularını aktarıyor. Vahşi yaşamda bu fotoğrafları yakalayabilmek için birçok zorluğa katlanıyor ancak ortaya çıkan sonuçlar iyi ki dedirtecek türden.

Kaynak: http://www.businessinsider.com/tim-flach...

Tim Flach, fotoğraflarında hayvanların duygusal ve insani yönlerini göstermesiyle tanınan bir fotoğrafçı.

Flach'in fotoğrafları, doğal yaşamla aramızdaki ilişkiyi yeniden düşünmemizi sağlayacak şekilde hayvanların duygularını, ifadelerini ve vücut dillerini yakalıyor.

Son çıkan kitabı Endangered,  Zoolog Jonathan Baillie tarafından yazılmış bazı metinleri de içeriyor ve okuyucuların hayvanlar üzerindeki etkilerini ve kaybolmalarının onlar için ne ifade edeceğini düşünmelerini sağlamaya çalışıyor.

Flach, hayvanların kendileriyle birlikte yaşam alanlarını da fotoğraflıyor.

Karıncayiyenler, yasadışı hayvan ticaretinden en çok etkilenen hayvanlardan biri. Bu beyaz karınlı karıncayiyenin annesinin kuyruğunda asılı olduğu görülüyor.

Flach, Siaga antilobunun fotoğrafını çekebilmek için günlerini donmuş karın içinde geçirdi.

Saiga antilobu buzul çağından beri hayatta olan bir tür. Zamanında dünyayı yünlü mamutlar ve kılıç dişli kedilerle paylaşan bu antiloplar, korkunç bir hastalık ve yasa dışı avlanma sebebiyle kritik bir konumdalar.

Flach fotoğraf çekebilmek için köpek balıkları ve hipopotamlarla yüzdü ve insanlar tarafından oluşturulan vahşi hayatı farklı bir açıdan görebilmek için hayvanat bahçelerini ziyaret etti.

Hipopotamlar, etleri ve fildişi rengindeki dişleri sebebiyle avlanıyor.

Hayvanların yaşadığı birçok ekosistem, şehirlere ve tarım alanlarına yer açılması için çoktan yok edilmiş durumda.

Sarı gözlü ağaç kurbağaları iklim değişikliğinden etkileniyor. Ormanlarda yayılan mantarlar tarafından tehdit ediliyorlar ve yumurtaları ısıya duyarlı oldukları için erken kırılıyor.

Bu habitatları yok ederek, dünyanın en eşşiz canlılarından bazılarının yaşayabileceği nadir bölgeleri ortadan kaldırmış oluyoruz.

Madagaskar kaplumbağası, dünyanın en nadir bulunan kaplumbağalarından. Burada onları koruma alanında görüyorsunuz.

Yunnan çimdik burunlu maymunlarının neslinin 1962'de tekrar görülmelerinden önce tükendiği düşünülüyordu. Şu anda popülasyonları çok az ve izole bir yaşam sürüyorlar.

Ateş böcekleri bize dirimsel ışıldamanın nasıl çalıştığını gösteriyor. Ancak azalan ormanlık alanlar ve ışık kirliliği sebebiyle tehlike altındalar.

Filipinler, Filipin kartallarının içinde yaşayabilmesi için ormanları yeniden ağaçlandırıyor ve yasadışı avlanmanın önüne geçmeye çalışıyor.

Ak sırtlı akbaba gibi leşçiller, hastalıkların yayılmasını önlerler ve av bekçilerini kaçak avcılara karşı uyarırlar. Ancak bazı avcılar, yasa dışı avlanmaya dikkat çeken nesli tükenmekte olan kuşları yok etmek için öldürdükleri avları zehirlemeye başladılar

En nadir kedi türlerinden kar leoparları, ısınmakta olan Himalaya'nın yamaçlarına doğru ilerleyen ormanlar sebebiyle habitatlarını kaybediyorlar.

Karadeniz'de ve Hazar Denizi'nde yaklaşık beş metre uzunluğunda bir Beluga balığı bulmak önceden mümkündü. Ancak bu "devler" artık ortadan kayboldular ve küçük olanlarsa yumurtalarını almak isteyen insanlar tarafından tehdit altındalar.

Sudan, dünyadaki son erkek kuzey beyaz gergedan.

Bazılarının bakışları size de "Neden?" diye düşündürtmüyor mu?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
justice_fighter

yunan maymununun neslinin tükendiğin düşünmüyorum,heryerde var ondan😊

dilek.yilmaz.98434

İNSAN IRKI YOK OLSA HERŞEY DÜZELECEK ASLIN DA YA...İNSAN OLMAYI KABUL ETMİYORUM!!!

bioshock

Bu günde insanlık adına utandık hadi gidip yatalım.

goofy

sonra vay efendim uzaya gidip koloni kuracağız yeni dünya bulacağızi hazır elimizdekinin kıymetini bildik de

boa

yunnan maymununu görünce aklıma instagram keşfet geldi direk

yori

yalniz diyilsin ordaki kizlara benziyor botokslu dudak estetik burun tipki

Başlıklar

Filipinler
Görüş Bildir