Sokağa Bırakılan Evcil Hayvanlara Dikkat Çekmek İçin Çizgi Filmleri Kullanan Sanatçının Çalışmaları İçinizi Burkacak!

93PAYLAŞIM

Her yaz, bir anlık hevesle alınıp sonra sokağa terk edilen yüzlerce evcil hayvan var. Bu zavallı canlılar, alıştıkları evden ve aile ortamından uzaklaştırılıyor ve vicdansızca tek başlarına bırakılıyorlar...

Kaynak: https://www.instagram.com/nicolasamiard2...

Nicolas Amiard adlı Fransız bir grafik tasarımcı ise bu acı tabloya dikkat çekmek amacıyla ünlü çizgi filmlerden ilham alarak çarpıcı bir işe imza atmış.

Amiard'ın çalışmalarında The Simpsons, Red Kit, Tenten, Pokemon ve Mickey Mouse gibi sevilen çizgi filmlerdeki karakterleri, maceraları boyunca onlara yoldaşlık eden hayvan dostlarını geride bırakıp yola çıkarken görüyoruz.

Bu çalışmalarda esas karakterlerimiz çizgi film kahramanları olsa da aslında bu manzaralar bize hiç yabancı değil...

Zira bir canlıyı sahiplenmenin büyük bir sorumluluk olduğunu hala kavrayamamış olan ve birilerine evcil hayvan hediye etmekte hiçbir sakınca görmeyen insanlarla bir arada yaşıyoruz.

Her yıl, bir anlık hevesle satın alınan hayvanları gittikleri tatil bölgelerinde bırakan insanlarla ilgili pek çok haber görüyoruz. Geride bırakılan bu zavallı canlılara ne oluyor peki?

Sahipleri tarafından terk edildikleri için büyük bir travma yaşayan bu dünya tatlısı hayvancıklar ya yemeden içmeden kesilip kendini öldürüyor ya da dikkatsiz bir sürücünün aracının altında kalıyor...

İçlerinde şanslı olanlar ise bir hayvansever tarafından barınağa götürülüyor, yeni bir yuva ve yeni bir aile bulacaklar mı belirsiz...

Lütfen, siz bu acımasızlığa sebep olanlardan biri olmayın. Evcil bir hayvan sahibi olmak yalnızca iki gün süren bir gönül macerasından ibaret değil.

Bu canlılar ölene kadar size sonsuz bir sevgi ve sadakatle bağlanıp hem bir evlat hem de bir can yoldaşı olacaklar...

Onları böyle bir yalnızlığa mahkum etmeyin!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
vladimir

la insan evladını sokağa terk edermi. vicdanını ziktiklerim

vemrv

Oğlum '50 milyon dolarım olsa.İstanbul kadar büyük bir bahçe alırdım; çöpün kenarında yemek bekleyen kedi-köpeklere,birde ormanda ki yalnız (polenezköy yol üstünde bırakılan köpekleri kast ediyor)kalmış köpeklere mama ve su alıp onlarla yaşardık anne dimi 'diyor. Bilse ki bazı yaratıklar bu hayvanlara tecavüz ediyor,ayaklarını kesiyor,susuz bırakıyor....Umudunu kırmadım inanıyorum yapacaksın dedim.

emre.c

Yapmayın lan böyle şeyler . Evimde 4 kedim var .Lucy,miami,yumurta ve güneş 😄 Hepsini sahiplendim. Lucy 2 yaşındaydı ,müteahhit-hemşire bir çift tarafından çok masraflı oluyor diye sokağa atıldı ,ben aldım üstelik öğrenci bursumla ona baktım,ilk kedimdi. miami'de 1 aylık filandı,kulağında akıntı var diye çok çirkin demişler ,kimse sahiplenmemiş ,5 kediden tek sahiplenmeyen oydu,veterinerden ben aldım .14 gün kulak akıntısını peçeteyle sildim ,gören bir daha bakmak istiyor şu an 😊 Yumurtayı da Eskişehir'deki porsuk çayına girip çıkardım. Salak karton bi kutunun içinde kalmış😌,üniversitenin arkadasındaki sütlüce tarafında denk gelmiştim ,onuda evime aldım.Güneşi'de bu kış sokakta kar yağarken denk geldim,onuda aldım 😊

hayatmematmeselesi

Ghost u da aşkım diye sahiplenen orospu çok tüy döküyor diye 7 ay sonra kızımı terketmiş. unutmadık umarım öbür dünya diye biyer vardır azına sıçıcaz beraber aşkım diyen orospunun.

emre.c

Kapımın önünde 7, bahçemde 9 kedim var . Anadolu üniversitesi kampüsünde devamlı baktığım 5 kedim var ,özellikle öğrenciler yazın gidince daha çok aç kalıyorlar. Ayrıca 2 tane dünya güzeli 20 günlük yavrum var. Birinin tek gözü akıntıdan kapanmıştı . 😊scarface ve ketçap isimleri 😊 15 gün boyunca çaylı peçeteyle sildim şu an gözü açıldı 😃 Sahiplenmek isteyen olursa mesaj atabilir, fotolarını gönderebilirim ,eğer istemeyen olursa anlayışla karşılarım ,sorun değil 👍😊 Ayrıca sokağa bırakmayın, yani ne bileyim ben yapsam o travmayı ömür boyunca atlatmam mümkün değil. Neyse çok uzun bir yazı oldu . Son olarak evcil hayvanlarını terk edenlerin allah bin belasını versin 😄😄😄

emre.c

Ömer Kaya ,insanlar böyle şerefsiz işte. Benim kedilerim de çok tüy döküyor ama sokağa asla terk etmem .Biraz pahalı bir elektrik süpürgesi aldım sırf o yüzden ,birde tarak aldım,hallettim.Nasıl bir vicdandır ben anlamıyorum. 3 kedimi kısırlaştırdım , yemin ederim veterinerin önünde 1 paket sigarayı akşama kadar tüketmişim stresten. Ne sokağa bırakması ne terk etmesi, birde bunun barınağa bırakan şerefsiz modelleri var ki sorma . Hastalığın ortasına bırakıyorlar resmen..

samyeli90

Yaaa çok üzücü ama 😔

erlik

Şu anda bizim evdeki şerefsize tam olarak yapmak istediğim şey bu. Sabaha kadar oğlumun yanında yatıyor. Yetmiyor uyanmak üzere olduğunu anlayıp, başına dikiliyor. Bizim çocukta az değil. Hemen kopeee sarılıyor. Şerefsiz kalkıp birde baba de. Ben bizim köpeğe gene ayar olmaya başladım.

doctor-what

insanın evladını kıskanması da bir başka oluyordur herhalde :) en azından hayvan sevgisi ile büyüyor fena mı jdjddjjd

erlik

Tabi ki şaka yapıyorum. Köpeğimiz 8 senedir bizimle. Tatile giderken bile onunla gidebileceğimiz opsiyonları seçiyoruz. Bahçeli evde otururken bile evin bahçede kalmadı. Geceleri hep yanımızda yatar. Her sabah onun için 1 saat erken kalkar dolaştırırız. 30 kilo demem sahilde omzumda taşırım şerefsizi ayakları yanmasın diye. Eşim evde yalnız kalmasın diye işe götürüyor. Ama kıskanılmayacak gibi değil ki arkadaş. Oğlanı yanına yatıyorum. Bakıyorum suratımda ıslak bir burun. Bildiğin taciz. Çocuk ile azıcık oynamak istiyorum, hop bizim köpekten göbek şov. Oğlan uyanacak oluyor bir bakmışsın bizim şerefsiz mirket gibi ayağa dikilmiş yatağa bakıyor. Oğlanı bisikleti ile gezdireyim diyorum, hop etrafımızda dönüyor. Tam oğlan uyuyacak bakıyorum yanına kafayı koymuş bile.

erlik

Hain hayvan ben evden çıkarken artık götünü milim kıpırdatmıyor. İnsan dışarı çıkarırım belki diye bir kuyruk falan sallar. Azıcık hareketlenir. Yok. Bizim oğlanın ses gelene kadar mal gibi yatıyor. Geçen boğazıma fıstık kaçtı ölüyordum umurunda olmadım, oğlan evde koşarken yere düşüp ağladı diye koklamadığı yeri kalmadı. Sanırsın evin köpeği değil paramedik. Bak gene ayar oldum bizim köpeğe. Resmen bizim oğlanın babası sanıyor kendini düdük makarnası. Söyle şimdi ben ne yapayım :) Tabi birde oğlanı sevmek isteyip, hırlayıp yada kolunu kaptığı insanlar var. Ben bu kadar kıskanmıyorum oğlumu

Görüş Bildir