Snooker Duayeni 85 Yaşındaki Fatma Teyze Eurosport'a Röportaj Vererek Babaanne Algımızı Yıktı Geçti

839PAYLAŞIM

86 yaşında bir babaanne ile sporu bağdaştırmak pek kolay değil. Hele snooker gibi kitlelerin afyonu olmayan bir spordan bahsediyorsak... Fakat Fatma Babaanne alışılmışın dışında, “snooker sever”, tatlı mı tatlı bir kadın. 😍

Fatma Bostan 85 yaşında çok tatlı bir Trabzon kadını. Ailemizde görmeye alıştığımız minnoş ninelerden.

3 oğlu, 2 kızı, bir sürü de torunu var. 33 yaşında Trabzon'dan İstanbul'a gelmiş ve Kadıköy'ün bir sakini olmuş.

Taaaaa 1967'den beri.

Ama görmeye pek alışkın olmadığımız bir özelliği var: Fatma Babaanne, her şeyden önce tam bir “sporsever”.

Ailesindeki herkes bir şekilde sporla, bilhassa da futbolla ilgili. Ama spor spikeri torunu onu çok niş bir spora alıştırmış.

Trabzonlu olmanın getirdiği fabrika kurulum ayarlarından biri, futbolla direkt ilgili olmak.

Snooker bir bilardo türü. İngiliz bilardosu da denebilir. Yetenek kadar taktiğin de önemli olduğu bir oyun.

Gerçekten çok az insan takip ediyor. Hatta Türkiye'de Snooker ile özdeşen Emre Özcan ile bunun epey dalgası geçiliyordu.

Fatma Teyze'ye torunu Snooker maçları izletmeye başladı. Yavaş yavaş kurallarını, oyuncularını, hatta onların özel hayatını takip etmek onu epey sardı.

Babaannemiz hiçbir snooker turnuvasını kaçırmıyor. Her turnuva öncesi Eurosport’ta snooker spikeri olan Emre Özcan’la konuşup maçların saatlerine dair bilgi alıyor. Maç saati geldiğinde ise televizyonun karşısına geçiyor.

10 yıldır hiçbir maçını kaçırmıyor, her şeyi ayrıntısına kadar biliyor. Zaten spor camiasına yakın olan ailesinin haberdar etmesiyle Eurosport da bilgi sahibi oldu. Aslında hep röportaj yapmak istiyorlardı...

Yalnızca izlemeye dayanan bir ilgi ve sevgi de değil Fatma Babaanne’ninki. Snooker’ın taktiksel boyutuna da oldukça hakim. Birçok kez snooker maçı izleyince bile kolayca anlaşılamayacak teknik detayları çok iyi biliyor. Anlamayanlara ise kızıyor: “Mavinin doğru tarafını nasıl bilmezsin?”

Ama o heyecanlandı, bu yaştan sonra olmaz dedi ve evinde maçları izlemeye devam etti. Yine de Emre Özcan onunla devamlı telefonda konuşup yorumlarını almaktan vazgeçmedi.

Fatma Babaanne’nin favori oyuncusu ve favori spikeri dahi var. En sevdiği oyuncu Ronnie O’Sullivan. En sevdiği spiker ise, “oğlum” dediği Emre Özcan.

Sonunda kıramayıp Emre Özcan'ın Eurosport röportaj teklifini kabul etti ve bu aşırı tatlı kare ortaya çıktı.

Maç ya da turnuva ayırt etmiyor Fatma Bostan. Yavaş oynayanlara kızsa da ilgisini kaybetmiyor. Bir kez izlediğini de unutmuyor. Snooker spikerlerine taş çıkartacak derecede bilgili. Kendisine sorulan, hiç de kolay olmayan on sorudan yedisini rahatlıkla bilmiş babaannemiz. Emre Özcan’ın dahi bu soruların tamamına cevap veremediğini ekleyelim.

Siz Fatma Teyze deyin, ben "Babaannemiz" diyeceğim. :)

Her gördüğünüz babaanneye izdivaç programı fanı demezsiniz artık. :)

Bu sporu herkesten çok daha iyi takip edecek kadar vaktim var evladım dediğini duyar gibiyim...

Ve cevap verdi. :)

Bir fotoğraf ile heyecanlanmıştık ki teaser heyecanımızı katladı. 😀

Veee sonunda Fatma Teyze'nın röportajının tamamı yayınlandı. Herkesin izleyince yanağını sıkmak istediği, her sporseverin “keşke benim babaannem de böyle olsa da beraber maç ve yarış izlesek” diyeceği Fatma Babaanne’yi daha yakından tanımak için videonun tamamını izleyebilirsiniz. 😍

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yolcum

86 yaşında böyle duruş, böyle akıcı konuşma ve böyle hafıza... Allah uzun ömürler versin ellerinden öperim. Dikkatle izledim babaannemizi. Benimki de 101 yaşındayken yürüyebiliyor ve adımızı unutmuyordu, o yaşta rahmetli olmuştu. Bunların nesli, eski toprak denen nesil... Kolay hasta olmazlar, unutmazlar.. Hepsi zamanında doğal besinlerle beslendi, tarlada, yollarda işe gidip gelirken yürüyerek, çalışıp yorularak doğal spor yaptı. Şimdi ise GDO'lu tohumlar, GDO'lu ürünler, telefon/telsiz/manyetik sinyaller, kanserojenli maddeler, her hastalıkta antibiyotik vermeler, rengarenk genetiği bozulmuş gıdalar, kirli hava, hareketsiz yaşam, oturarak çalışma vs.. ne kadar sağlıksız şey varsa, bize ve çocuklarımızın dönemine denk geldi. İnsanoğlu olarak doğayı ve dünyayı her geçen gün daha da bok ediyoruz. İlerde bu babaannenin yaşını hafızasını doğal yollarla görüp böyle dinç ve sağlıklı nesil olabilmek, bana pek pek mümkün görünmüyor...

c10

Hey gidi. Benim babaannem de çok iyi kırbaç sallardı. Arkadaşımla günün birinde at arabasının arkasına takılalım dedik sene 96-97 hey gidi. çocuğu bir kırbaç darbesiyle aşağı atıverdi. Evladım dedi, 1 tane arkadaşın olsun sağlam olsun adam olsun dedi. Dedim babaanne işte o 1 arkadaş az önce kırbaçladığın arkadaş :( Hey gidi.

jr.aykut

Babaannemizin ellerinden öperim kendi adıma. Helal olsun ona ki zihnini diri tutacak bir uğraş bulmuş kendine. Biraz bizlerin de etkisiyle, yaşlı insanlar adeta ölümü bekleyen insan gibi hissediyor kendilerini. Fatma teyzemiz bu algıyı da kırabilmek adına çok güzel olaya imzasını atmış, Tebrik ederim kendisini. Allah sağlıklı, afiyetli uzun ömür versin. Bol potlu, frameli ve sonookerlı günler diler, saygıyla ellerinden öperim.

corpse-bride

güzelmiş carkıfelek ızlemesınden bın kat ıyı eskıden trt 2 yayınları olurdu buz balesı,odullu yabancı fılmler felan ızlerdık ahhh be

nukleerbaslikliterlik

Mark Selby'e bu video İngilizce altyazılı olarak kesinlikle izletilmeli. İşimize gelince sosyal medyada böyle etkiniz diyoruz bir etiket belirlensin dünyada 1 numara yapalım o zaman kayıtsız kalamazlar eminim. Bence teyzemizi de bir maçına götürmeliler. Bu kadar tatlı olur anca ya. Süper bir de öyle maçı izleyip bırakmıyor. Tüm hayatlarını da biliyor.

Görüş Bildir