Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Size Hem Çok Yakışıp Hem de İçinize Tamamen Sinecek Hayalinizdeki Gelinliği Bulmanız İçin İzlemeniz Gereken 6 Adım

-
Abone ol

Bu adımları uyguladıktan sonra hayalinizdeki gelinliği bulmanız çok kolay!

Kaynak: https://www.independent.co.uk/life-style...

1. İlk olarak mağaza araştırmasına başlayın.

Sınırsız sayıdaki seçeneği düşününce kendinizi kaybetmiş hissetmeniz oldukça normal. Sosyal medya, dergiler, mağazalar, televizyon programları derken bu kadar çok seçenek bu hissi arttırıyor olabilir. Şimdi hepsini gözünüzün önünden kaldırın ve 3 ile 5 arası sayıda mağaza seçip gitmeye hazırlanın. Ancak çıkmadan önce bu mağazaların prensiplerini öğrenmeniz iyi olacaktır, çünkü bazıları gelinliklerin sadece bir kısmına bakmaya izin verirken bazıları ise sadece bakmanıza izin verip denemenize izin vermeyebilir. Diğer önemli nokta ise randevuyla gidilen mağazalara randevu almayı unutmamalısınız!

Bunu yapmanızdaki amaç ise nelerden hoşlanıp hoşlanmayacağınıza dair fikir edinmektir.

Bütün gelinliklere bakın. Eğer izin veriliyorsa kumaşını inceleyin ve dokunun. Raftan birkaç gelinlik seçip askıyı üzerinize doğru tutarak size yakışıp yakışmadığına bakın. Bu noktada aslında gelinliğiniz olan elbiseye değil de benzerlerine bakıyor olacaksınız ve en azından çevrenizde gelinlik deneyen insanlar ve gördüğünüz taç, ayakkabı ve aksesuarlar sayesinde bu konsepte daha az yabancı olmuş olacaksınız.

2. Nefret ettiğiniz modeller de dahil olmak üzere her şeyi deneyin.

Birçok mağazayı gezdikten sonra şimdi randevu alma zamanı. İlk resmi gelinlik provanızda muhtemelen satış danışmanı nelerden hoşlandığınız soracak ve ona göre size denemeniz için birkaç seçenek sunacaktır. Şu an ne isteyip istemediğinize dair az da olsa bir fikriniz olduğuna göre artık gelinlik denemeye başlayabilirsiniz. Eğer size yakışmayacağını düşündüğünüz bir gelinlik size gerçekten olmadıysa hislerinizle hareket edebilirsiniz ya da aklınızda spesifik bir model oluştuysa bu işleri daha da kolaylaştıracaktır.

Ayrıca kıyafet denemeyi seven bir insansanız, gelinlik provaları sandığınızdan daha eğlenceli geçecektir.

Bu o kadar eşsiz bir andır ki hayatınız boyunca hiç giymeyeceğiniz dramatik modelleri üzerinizde görüp eğlenmekten kendinizi alamayacaksınız. Bu yüzden her modeli deneyin. Hatta bir arkadaşınıza ve akrabanıza bu gelinlik modelleriyle sizin fotoğrafınızı çekmesini söyleyin. Birkaç gün sonra bu fotoğraflara tekrar baktığınızda hangi modelin size daha uygun olduğunu anlayacaksınız.

3. Ne olursa olsun gelinliğiniz size tam olarak olacaktır.

Söylemesi daha kolay geliyor sanki değil mi? Bazı kadınların böyle bir derdi olmasa da bazılarının "gelinliğe sığamayacağım" diye endişeleri olur ve "düğün vaktine kadar zayıflarım" düşüncesiyle gelinlik almak oldukça korkutucu ve risklidir. Burada varılmak istenen nokta aslında eğer vücudunuza uygun bedende bir gelinlik bulamadıysanız endişelenmeyin. Satış danışmanına ölçülerinizi verirseniz o da elinden geleni yapacaktır. Zaten denediğiniz çoğu gelinlik ya biraz büyük ya da biraz küçük gelebilir. Ancak  birkaç terzi işleminden sonra çözülmeyecek şey yoktur. Eğer kesin bir şekilde karar verdiyseniz gelinliğinizi satın alabilirsiniz.

4. Gelinliğinizi seçmiş olmanız sadece bir başlangıç.

Eğer gelinliğinizi birkaç provadan sonra seçtiyseniz şimdi onu tekrar denemek için randevu almanız gerekmektedir. Bu esnada gözünüze takılan bir model olursa denemekten asla çekinmemelisiniz. Eğer gelinliğinizi emin olup satın aldıysanız şimdi sıra elbiseniz için yapılması gerekenlerde. Yani randevuların ve provaların sonu hemen gelmiyor gördüğünüz gibi... Elbise içinize tam olarak sinene kadar birçok kez terziye gidip gelebilirsiniz. Eğer kuyruk ve kemer gibi istediğiniz özel bir şey varsa elbisenize bunları da ekletmeyi unutmayın.

5. Eğer yurt dışında evlenmeyi düşünüyorsanız bir eylem planı yapın.

Gelinliğinizi seçtiniz, aldınız ve bütün tamir işlemleri bittiğine göre eğer başka bir ülkeye gidecekseniz gelinliğinizi bir bavulun içine koymaya gönülsüz olmakta çok haklısınız, çünkü en son isteyeceğiniz şey gelinliğinizin kaybolmasıdır ve onu bavula koyup kaybolmamasını umut etmek çok risklidir. Bunu önlemek için ilk olarak belirli bir hava şirketiyle irtibata geçebilirsiniz. Bazıları gelinliğinizi güvenli bir bölgeye koymayı önerirken bazıları da yanınıza almanıza izin verebilir. Bunun dışında yapabileceğiniz diğer bir şey de gelinliğinizi el bagajı yapmak. Biliyorum güzelim tüllerin kırışmasını istemezsiniz ancak bu da en güvenli yöntemlerden bir tanesi. İndiğiniz zaman gelinliğinizi kuru temizlemeye verirseniz eski canlılığına hemen kavuşacaktır.

6. Sinirlerinizi bozmamaya çalışın.

Evet, düğün alışverişi oldukça sıkıntılı olabiliyor. Gerçi düğün planlamasının her aşaması stres veriyor insana. Ama eğlenceli tarafı da bu zaten! Giydiğiniz kıyafet sizi harika hissettirmeli. İçinde rahat hareket etmelisiniz. Gelinlik mağazasında belirli bir modeli denerken ve sürekli bunu yaparken arada sırada oturun. Düğününüzün bir kısmını oturarak geçireceksiniz ve herhangi bir sürpizle karşılaşmak isteyeceğinizi düşünmüyorum. Eğer bir konuda eksiklik hissederseniz (gelinliğiniz rengi veya başka bir detayı) bu bedeninizde bir değişiklik gerçekleştirmeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Sizin bedeninize uyacak bir şey bulmalısınız, diğer türlü olmamalı. Gelinlik endüstrisinin sizi alaşağı etmesine izin vermeyin. Bu iş sizde.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
merve-yildiz24

bulunduğum yerdeki bir gelinlikçe gidip vintage bir gelinlik istiyorum deyip bir model gösterdim tamam daha güzeli yaparım dedi. tamam dedim yarım saat sürdü o da ben değil gelinlikçi konuştu. abartılacak bir durum yok

Görüş Bildir