Şişman Olduğu Gerekçesiyle Çalıştığı Mağazanın CEO'sundan Mail Alan Kızın Muhteşem Cevabı

23bPAYLAŞIM

Shrene Zarrabi, Amerika'nın Oklahoma eyaletinde okuyan bir üniversite öğrencisi.

Sherene geçtiğimiz Eylül ayında Dainty Hooligan adlı zincir bir giyim mağazasında çalışmaya başlamış.

Çoğu çalışan gibi mağazadan giysiler ile çektiği fotoğrafları Instagram'da paylaşmış.

Buraya kadar bir sorun yok, ancak mağazanın CEO'sunun kendisine attığı bir mail her şeyi değiştirmiş.

Bu sert mail, kişisel saygısızlık boyutlarına ulaşmış.

CEO mailinde; "Merhaba, aklında tuttuğunda emin olmak istediğim bir şey var. Ben elbiselerimize modellik etmesi için küçük beden ve bu işe uygun bir ‘model’ istiyorum. Eğer ürünlere modellik yapabilecek birisini bulamazsan, lütfen bizim modellerimizin fotoğraflarını kullan. Bunu kimseyi eleştirmek için değil, sadece markamızın sunumundaki beklentilerimizi bildirmek için söylüyorum. Kişisel olarak algılama, tüm istediğim markanın iyi sunulması. Kararında özgürsün ancak senden kriterleri yerine getiremeyen birisinin fotoğrafları olan sayfadan o fotoğrafları kaldırmanı istiyorum." yazıyor.

CEO'nun kast ettiği markanın örnek bir katalog fotoğrafı:

Sherene bu maile oldukça güzel bir karşılık veriyor.

"Şunu söyleyerek başlamak istiyorum: Görüntümden ve karakterimden son derece memnunum. Son zamanlarda Dainty Hooligan’ın sahibi tarafından saldırı ve ayrımcılığa uğradım. Mağazanın Instagram hesabına girdi ve benim elbiselere modellik yaptığım resimlerin hepsini sildi, ardından bu e-mail’i müdürüme yolladı. İşte bu genç kızların vücutlarının görünümleriyle ilgili sorunlarının sebebi. Bu mide bulandırıcı. Hemen işimi bırakıyorum. Aileme, arkadaşlarıma Dainty Hooligan’dan alışveriş yapmamalarını tavsiye edeceğim. Nasıl görünürseniz görünün, kendinizi sevin."

Bu cesur hareketin ardından CEO Jessica kendisinden özür dilemiş.

Sherene; "Kendini benim yerine koyup, nasıl hissettiğini söyledi. Ben de bana ulaşmak için vakit harcadığı için onu takdir ettim. Ancak bu onun bana iğrenç şeyler söylediği gerçeğini değiştirmez. Ben ona hiçbir şekilde kötü davranmadım. Ne onun, ne de markası hakkında bir şey hissetmiyorum. Şu andan itibaren kendi işimi yapmayı düşünüyorum." diyor.

Kendi bilekliklerini yapıp satmaya başlayan Sherene, yaşadıklarını tüm mağaza personellerine örnek olması için paylaşmış.

Güçlü duruşuyla kendinden ödün vermeyen bu yürekli kızı kutluyoruz!

“Aldığım her mesaj, her arama ve her paylaşımı takdir ediyorum. 9 yaşındaki kardeşimin 'Her insan güzeldir' lafını tüm bu olanların öncesinden beri kendime rehber ediyorum. Ne kadar üzücü değil mi, küçük bir çocuğun orta yaşlı bir kadından daha büyük bir kalbinin olması? Önceki mesajımda dediğim gibi kendinizi sevin. Birileri sizi üzmek istiyorsa bilin ki onlar kendileri ile barışık değildir.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
frost

CEO kesinlikle haklı. Hiç öyle çok güzel cevap vermemiş ayrıca, ben işi bırakıyorum demiş, ne var lan bunda? Yazılara duygusallık eklemeye kalkıcaz diye bokunu çıkarmayın.

emrekarayel

CEO haklı. Sunum önemli. Sonuçta mağazanın hesabından paylaşılmış. CEO'nun her türlü tasarruf hakkı var bu konuda.

inceayar

Bileklik reklamı için güzel fikir..

g.lothlorien

adamın üslubu ters olabilir ama haklı sonuçta.

bahar.gulozen

Ben de zayıflamış falan zannettim..

Görüş Bildir