Görüş Bildir

'Sırat Köprüsünden Mercedes'le Geçilmiyor'

Anasayfa > Gündem

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 'Ey Diyanet İşleri Başkanımız, sevgili hocam sırat köprüsünden mersedesle geçilmiyor ha haberin olsun' dedi.

Selahattin Demirtaş, Bağcılar Meydanı'nda partisinin düzenlediği 3. Bölge mitinginde partililere seslendi. Burada parti otobüsünün üzerinden yaptığı konuşmasında hükümeti eleştiren Demirtaş, 'Herkes görüyor ki devleti ele geçirmiş, kendisi ve akrabaları için kullanan zalimliğe dönüşmüş bir iktidar var. Hükümetler, iktarlar halkı doğru temsil etmek isyorsa aralarına mesafe koymamalıdır. Kendisine oy veren ve vermeyen halk arasında ayrım yapmamalıdır' dedi.

'SAVAŞIN ORTASINDA KARNIN DOYSA NE OLUR DOYMASA NE OLUR'

Adaletin önemli olduğunu söyleyen Demirtaş, 'Halk sana soygun yap diye oy vermedi. Bir beklentisi vardı. Halk, AKP adaletsiz davransın diye oy vermedi. Biz hiçbir zaman vicdansız davranmadık. Kim bu ülkede faydalı iş yapmışsa Allah razı olsun dedik. Doğru adım attın diye senin zulmünü de hoş görmek zorunda değiliz' diye konuştu. Demirtaş, 'Açlık, yoksulluk ve işsizliği çözmek için barışa ihtiyacımız var. Savaşın ortasında karnın doysa, ne olur doymasa ne olur. Barış ve ekmek bir arada olmalı. Barışı sağlarsak o zaman istihdamı sağlamak kolay olur' diye konuştu.

'BİN TL NEDİR BİLİYOR MUSUNUZ SARAYDAKİ BARDAKLARIN BİR TANESİDİR'

Ataması yapılamayan öğretmenlere seslenen Demirtaş, 'Haziran ayında mecliste güçlü olursak Temmuz ayında atanamayan bütün öğretmenler görev yapacak' dedi. Ücretli öğretmenlerin okullarda köle gibi çalıştırılığını ve bin TL para verildiğini söyleyen Demirtaş, 'Bin TL nedir biliyor musunuz saraydaki bardakların bir tanesidir' ifadeleirni kullandı.

'SIRAT KÖPRÜSÜNDEN MERCEDES'LE GEÇİLMİYOR'

'Bir makam aracı için çerez parası diyenlere sesleniyorum' diyen Demirtaş, 'Bu lüks, bu kadar afra tafra haram değil mi, suç değil mi? Diyanet İşleri Başkanına özellikle soruyorum. Kenisine lüks zırhlı mersedes armağan edilecek... sizin paranızla. Hocamıza sormak isttiyorum sen bir din alimisin. Acaba bu mersedesin zırhı seni günahlardan da koruyor mu? O zırh günahları da geçiriyor mu, geçirmiyor mu?.. Bak burada Bağcılar Meydanı'nda binlerce yoksul var. Bir çok arkadaşımın cebinde akşam eve giderken bir kilo et alacak, parası yoktur. Bu utanılacak bir şey değil ama gerçek. Hükümetin utancı, ama gerçek. Yav halkı bu kadar fakir fukara olan bir ülkede böylesine bir lüksü israfı niye halkın gözüne soka soka yapıyorsunuz yav. Bu utancı niye bu halka yaşatıyorsunuz. Ayıptır ayıp. Ayıptır her şeyden önce. Ey Diyanet İşleri Başkanımız, sevgili hocam sırat köprüsünden mersedesle geçilmiyor ha haberin olsun' dedi.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Mehmet Rockefeller

Kaçak elektrik de işlemiyor sırat köprüsünde kese kağıdı.

kartacali

Allah başımızdan mercedesi eksik etmesin!!!

Cengiz Bekarli

Hele bak dinime küfreden müslüman olsa Ermeni istedemeden vermeli =)

Mert Çağlayan

Bir konuda eleştiride bulunmak için o konuya inanmak değil bilmek gerekir. Eski ahit ve yeni ahit okuyarak eleştiride bulunabilirsin illa yahudi olman gerekmez.