Silopi'de PKK Saldırısı: 4 Sivil Hayatını Kaybetti

-

Şırnak'ın Silopi ilçesinde PKK'lılar, yola yerleştirdikleri bombayı akşam saatlerinde polis aracının geçişi sırasında patlattı. Şırnak Valiliği saldırıda 4 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 6 vatandaşın da ağır yaralandığını duyurdu. Valilik hedef alınan araçtaki 5 polisin de hafif şekilde yaralandığını bildirdi. Saldırının bir halı saha yakınında gerçekleştiği, ölen ve ağır yaralanan sivillerin de burada top oynayan gençler olduğu belirtiliyor. 

Twitter'da paylaşılan bu fotoğrafın saldırıya uğrayan polis aracına ait olduğu öne sürülüyor

Saat 19.15 sıralarında Silopi'nin uluslararası İpekyolu üzerindeki bir halı saha yakınlarında, polis aracının geçişi sırasında PKK'lılar yola yerleştirdikleri bombayı uzaktan kumanda ile infilak ettirdi.

Olay yerine çok sayıda ambulans ile güvenlik görevlileri sevk edildi.

Halı sahada top oynayan siviller hayatını kaybetti

Fotoğraf: Twitter

Anadolu Ajansı 4 vatandaşın olay yerinde hayatını kaybettiğini, zırhlı araçtaki 5 polisin de yaralandığını duyurdu. 

Patlamada ölen ve yaralanan sivillerin yakındaki halı sahada top oynayanlar ve yoldan geçen vatandaşlar oldukları belirtildi.

Şırnak Valiliği: 4 vatandaşımız hayatını kaybetti, 6 vatandaşımız ağır yaralı

Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Silopi ilçesinde 10. Cadde üzerine PKK/KCK  terör örgütü mensuplarınca konulan patlayıcının patlaması neticesinde meydana gelen hain saldırıda; 4 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 6 vatandaşımız ağır şekilde yaralanmıştır.  

5 polis memurumuz  ve 8 vatandaşımız ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır."

Hayatını kaybedenler AKP'li ve HDP'lilerin akrabaları

Al Jazeera muhabiri Abdülkadir Konuksever'in verdiği bilgilere göre saldırıda hayatnı kaybedenlerin isimleri İsa Torlak, Ekrem Birlik, Davut Yoksul ve Halime Birlik. 

Halime Birlik, AK Parti eski Milletvekili İbrahim Hakkı Birlik'in annesi. Ekrem Birlik ise AK Parti eski il başkanı Rızgin Birlik’in ağabeyi. Bu isimler aynı zamanda HDP Milletvekili Leyla Birlik'in de akrabaları.

Ajanslar

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiHDPHalkların Demokratik PartisiPolisŞırnakTerörTwitterolay
Görüş Bildir