Görüş Bildir
Haberler
Silahla Kuyumcuyu Soymaya Çalışan Adam Sahte Altınları Alıp Kaçtı

Silahla Kuyumcuyu Soymaya Çalışan Adam Sahte Altınları Alıp Kaçtı

Konya’da çeyrek altın alma bahanesiyle kuyumcuya gelen şüpheli, tabancayla iş yeri sahibini tehdit ederek vitrindeki bilezikleri alıp kaçtı.  Soyguncuya verdiği bileziklerin imitasyon olduğunu belirten Mehmet Bağcıatal (24), ''Kendi canımı tehlikeye atmak istemedim. Teşhir olarak koyduğumuz demo altınları bilerek verdim'' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Olay, saat 16.00 sıralarında Meram ilçesi Şükran Mahallesi Tevfikiye Caddesi'ndeki Hüsnü Bağcıatal'a ait kuyumcuda meydana geldi. Çeyrek altın alma bahanesiyle içeri giren şüpheli, iş yeri sahibinin oğlu Mehmet Bağcıatal'a, çeyrek altın almak istediğini söyledi. Çeyrek altın çıkarmak için Bağcıatal’ın tezgahın altına girmesiyle soyguncu, belindeki tabancayı çıkartıp, 'Dağıtırım beynini, altınları doldur diyerek tehdit etti.

Bağcıatal da, vitrindeki bilezikleri torbaya koydu.

Bağcıatal da, vitrindeki bilezikleri torbaya koydu.

Soyguncu torbayı alıp iş yerinden kaçtı. Soygun anları ise güvenlik kamera kayıtlarına yansıdı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis sevk edildi.

'Kendimi riske atmak istemedim'

'Kendimi riske atmak istemedim'

Mehmet Bağcıatal, soyguncunun torbasına vitrindeki sahte altın bilezikleri koyduğunu belirtti. Kendi canını riske atmak istemediğini ifade eden Mehmet Bağcıatal, ''Çeyrek altın sordu. Daha sonra silahını çıkardı. 'Doldur buraya' dedi ve biraz kelime oyunu yaptı. Kendimi riske atmak istemedim. Sahte olduğunu bildiğim için demo altın bırakıyoruz. Beni ‘öldürürüm seni, beynini dağıtırım' diyerek tehdit etti'' dedi.

Olay güvenlik kamerasına yansırken polis soyguncunun kimliğini belirlemek için çalışma başlattı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
148
131
23
3
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Söyledim gitti

Şiiiişşt bu bilgiyi yaymayın da hiç değilse acemi hırsızlar bu şekilde devam etse.

Pasif Kullanıcı

Bilinmesinin bir sakıncası olacağını sanmam, gelen hırsız sahte bunlar dese bile, kuyumcu yok abi valla gerçek dediğinde tutup da sahte mi gerçek mi analizi ... Devamını Gör

Realistic Man

Şimdi yarın bir gün niye sahte bilezik verdin lan deyip vurmasın bu adamı

arslanoglu

Hayır maskeyi de takmıyor yüzünü gösteriyor bir de bu ne rahatlık