Görüş Bildir
Haberler
Sierra Leone'deki Tanker Patlamasında 100'e Yakın Can Kaybı

Sierra Leone'deki Tanker Patlamasında 100'e Yakın Can Kaybı

Afrika ülkesi Sierra Leone'de kaza yapan bir tankerin patlaması sonucu en az 99 kişi hayatını kaybetti. Ölenler arasında tankerden sızan benzini toplamaya çalışan kişilerin olduğu bildirildi.

Fotoğraflar: Reuters

Reuters'a konuşan Sağlık Bakanı Yardımcısı Amara Jambai, olayda en az 99 kişinin hayatını kaybettiğini, 100'den fazla kişinin de hastanelerde tedavi gördüğünü söyledi.

Patlamada yaralanan onlarca kişinin de hayati tehlikesinin sürdüğü bildirildi.

"Akan benzini toplamak için toplandılar"

"Akan benzini toplamak için toplandılar"

Kazanın, başkent Freetown'da bir otobüsün benzin tankerine çarpması sonucu gerçekleştiği bildirildi. Görgü tanıklarının verdiği bilgilere göre, kaza sonrasında tankerden akan benzini toplamak için çok sayıda kişinin olay yerine toplandığı, bu sırada patlamanın meydana geldiği belirtildi. 

Kentin dış mahallelerinden Wellington'daki bir benzin istasyonunda yaşandığı belirtilen kaza sonrası AFP'ye konuşan bir Kızılhaç görevlisi, 'Dün gece olay yerinden ambulanslarımızla 80 ceset taşıdık' demişti.

Facebook'tan açıklama yapan Freetown Belediye Başkanı Yvonne Aki-Sawyerr de patlamanın, çevredeki insanların kazada hasar gören tankerden sızan benzini toplamaya çalıştığı sırada meydana geldiğini ve ölenler arasında bu kişilerin de olduğunu belirtti. Ancak paylaştığı metinde daha sonra değişikliğe giden Aki-Sawyerr, benzin toplayan kişilerle ilgili kısmı açıklamasından çıkardı. 

Belediye Başkanı ayrıca kaza sonrası yayınlanan görüntülerin 'yürek parçalayıcı' olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Julius Maada Bio da hayatını kaybedenler için başsağlığı mesajı göndererek hükümetin yaşamını yitirenlerin ailelerine her türlü desteği vereceğini kaydetti.

Olay yerinden görüntüler 📷

Olay yerinden görüntüler 📷
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın