Seyirci Kitlesi Tarafından Büyük İlgi Gören, Netflix'in İlk Avusturya Yapımı Yeni Dizisi: Freud

918PAYLAŞIM

Merakla beklenen Freud, 23 Mart itibariyle yayına girdi. Biz de 'Peki izlemeye değer mi?' sorusuna sizler için ışık tutmaya çalıştık...

Gelin birlikte karar verelim...

Dizideki Freud karakterini Robert Finster canlandırıyor.

Kendisi bir Avusturyalı ve 1984 doğumlu. Ayrıca bazılarınız onu Krieg (2017), The Way to Live (2011) ve My Brother's Keeper (2014) filmlerinden hatırlayacaktır.

Dizinin yönetmenlik koltuğunda ise Marvin Kren oturuyor.

www.instagram.com

Ayrıca dizinin çekimleri de Viyana ve Prag'da yapılmış...

Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor ve her bölüm ortalama 45-55 dakika arasında değişiyor.

Peki Freud aslında kim?

Avusturyalı bir sinir bilimci olan Sigmund Freud psikanalizin babası olarak kabul görmektedir. Bunun en büyük nedeni de insanın 5 farklı dönemden geçtiğini anlatan bir kuramın kurucusu olmasından ve aynı zamanda bilinçaltından bahseden ilk insan olmasından kaynaklanır. Ayrıca kendisi bir psikoterapi yöntemi olan psikanaliz ile de uğraşmaktadır.

Tabii dizide bilinçaltının önemini de oldukça sık görüyoruz…

Özellikle de ilk bölümde yer alan hipnoz sahnesinde hepimizi şaşkına çevirecek bir durum yaşanıyor...

Peki dizinin konusu ne?

www.instagram.com

19. yüzyılda Viyana'da adını herkese duyurmak ve çalışmalarında takdir görmek isteyen Freud, ne olduğunu anlamakta güçlük çekeceğiniz bir gizemi çözmek için bir medyum ve dedektif ile iş birliği yapar. Bu noktadan sonra ise başına gelenler oldukça enteresanlaşmaya başlayacaktır...

Dizi henüz çok yeni olmasına rağmen 'Netflix Türkiye Top 10' listesinde de kendine yer bulabildi.

www.instagram.com

Ayrıca dizinin IMDb puanı ise 6.7.

Peki dizinin ikinci sezonu olacak mı?

www.instagram.com

Netflix, dizinin 2.sezonunun olacağı hakkında bir açıklama yaptı. Dizinin ana karakteri olan Sigmund Freud'u Robert Finster canlandırmaya devam edecek. Psişik bir medyum karakteriyle Fleur Salomé yani Ella Rumpf ise kendisine eşlik edecek. Dedektif Alfred Kiss'i ise Georg Friedrich canlandıracak.

'Sizce bu dizi izlenmeli mi?' diye bir anket yapıldığında insanların yanıtları:

Dizinin fragmanı ise YouTube’da bir milyon izlenmeye ulaştı bile…

İsterseniz biraz da insanlar bu dizi hakkında ne düşünüyorlar onlara bakalım:

👇

👇

👇

👇😂

👇

👇

👇

Peki siz ne düşünüyorsunuz? İzleyecek misiniz yoksa başka bir diziye mi geçeceksiniz? Yorumlarda buluşalım...

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adammama

Sinematografisi netflix in diğer yapımlarının çok üzerinde. Konu olarak Sigmund Freud un üzerinden hayal ürünü bir hikaye yaratılmış. Yer yer çok konunun dışına çıksa da dönemin yansıtılması sanatsal açıdan harika. Diziyi izler izlemez yönetmenine , görüntü yönetmenine baktım öncedende yaptıkları güzel işler var. Boş beleş çoğu popüler Netflix dizisinden iyi özellikle görsel olarak.

sadik-sonmez1

Alttaki yorumu sildim çünkü altına yorum atamadığım yorum bana ait olamaz.Tekrar ediyorum freud ahlaksızın önde gidenidir;travmaları çocukluk cinsel arzularına dayandıran,ensesti normal gören ve çoğu şeyi cinselliğe dayandıran insanın akıl sağlığı yerinde olabilir mi? Carl Jung gibi akılcı,spiritual insann çok derin bilinçaltı çalışmaları olan adam varken,sapık adamı örnek almayın,sadece freud değil birçok bilim insanı bilinçaltı çalışması yapmıştır.Yine siz bilirsiniz zorla size Freudun sapık olduğu gerçeğinin kabul ettiremem,adam baldızıyla ilişkiye girmiş aloo.

bus_13

İnsanların özel yaşamı bizi ilgilendirmez. Bir bilim insanı olarak psikolojiye yaptığı katkılar yadsınamaz. Jung, Freud ve niceleri katkı sağladıkları için bugün psikoloji bu kadar gelişmiştir. Evet eleştirebilirsiniz fakat saygısızca bir bilim insanına hakaret etmeniz üzücü. Ekol olarak Jung'u benimsemiş olmanız Freud'a küfür edebileceğiniz anlamına gelmez. Ben eğitim hayatımın çoğu alanında Freud'un kuramlarını duydum. Kuramlarının bazı noktaları cinsellik içeriyor diye hocalarımız bize anlatmamazlık yapmadılar ve onlardan sonra gelen hocalar da anlatmamazlık yapmayacaklardır.

joliie

Eğitim hayatımızda çektirdiği yetmedi bir de dizisi mı çıkmış 😅

pro_boy_emarmut

Geçen ay Freud'u araştırmıştım ne ara dizisi çıkı aq

factotumolog

başlamadan soğudum

Görüş Bildir