Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Senin Ruhun Dünyanın Hangi Kıtasına Ait?

1.1bPAYLAŞIM

Dünya üzerindeki kıtalar birbirlerinden çok başka şeyleri temsil eder. Hepsinin üzerinde yaşayan insanlardan geçen birer ruhu vardır. Sen de soruları cevapla senin ruhun hangi aslında kıtaya ait sana söyleyelim. Ne dersin?

1. Hemen başlayalım! Türkiye'de kaç farklı şehir gezip gördün?

2. Söyle bakalım önceden gittiğiniz bir tatilde hiç araba kiraladınız mı?

3. Peki yaz tatili için ülke içinde bir yerlere gideceksin. Araç kiralayıp gitmek ister misin?

4. Bunlardan kaçı seni tanımlamak için kullanılabilir bize söyleyebilir misin?

5. Hayatta en çok zevk aldığın şey bunlardan hangisi?

6. Haydi bizim için boşluğu sana en uygun şekilde doldur.

7. İyimser misin kötümser mi? Bardağın....?

Daima dolu tarafını görürüm.
Daima boş tarafını görürüm.
Genellikle boş tarafını görürüm.
Genellikle dolu tarafını görürüm.
Duruma göre değişir.
Bardağı bile görmem.

8. Az kaldı. Yasaklarla ve kurallarla aran nasıldır?

9. Son soruya geldik bile. Ortada bir sebep yokken çevrendekilere kötü davranıp sonra üzüldüğün olur mu hiç?

10. Ruhun Afrika kıtasına ait!

Senin ruhun Afrika'ya ait. Sen yüzyıllar boyunca adı acı ve gözyaşı ile anılmış, zenginlikleri başkaları tarafından yağmalanmış, kara bahtlı kıta Afrika'ya aitsin. İnsanlığın çıkış noktası olan ve insanlarca yerleşilmiş ilk yer olarak kabul edilen bu kıta aynı zamanda pek çok inanışa da ev sahipliği yapıyor. Bu mistik ve tarih boyunca daima haksızlığa uğramış kıta senin ruhunun aslında ait olduğu yer! Sen adil ve zorluklarla baş etmeyi bilen birisin. Bu eski kıta senin aslı meskenin.

11. Ruhun Amerika kıtasına ait!

Senin ruhun Amerika'ya ait. Amerika kıtası aslında pek çok farklı kültüre ev sahipliği yapıyor. Kanada'dan Şili'ye kadar o kadar değişik kültür bu kıtaya yayılmış ki hepsini tek bir potada ifade etmek oldukça zor. Senin ruhun daha çok insanlarının rahatlığıyla anılan, telaşeden uzak, eğlenceye düşkün, maddi olarak çok iyi durumda olmada da eğlenmeyi seven, capcanlı kıta Güney Amerika'ya ait! Sen aslında okyanusun kenarındaki bir balıkçı köyünde sakin bir hayat sürüp keyfine bakan birisi olmalıydın.

12. Ruhun Asya kıtasına ait!

Senin ruhun Asya'ya ait. Asya en kalabalık kıta. Aynı zamanda da geniş topraklarıyla gezegenimizin bir ucundan diğerine uzanmakta. Sen çalışkansın ve ön planda olmaktan çok da hoşlanmıyorsun. Kuvvetli bir inancın var ve zengin olmasan da gönlün oldukça geniş. Senin kalabalıkları seven ruhun Asya'nın o sonu gelmez, bereketli topraklarına ait!

13. Ruhun Avrupa kıtasına ait!

Senin ruhun Avrupa'ya ait. Sen kendi ufacık ama sahip olduğu kültürler ve dünya üzerindeki etkisi çok büyük, zengin kıta Avrupa'ya aitsin. Fazla gelenekçi değilsin. Yeniliklere açık, yeni insanlar tanımaktan hoşlanan bir yapın var. Sorgulayıcı bir karaktersin. Senin için medeniyet her şeyden önce geliyor. Nazik ruhun tamamen baskın kıta Avrupa'ya ait!

14. Ruhun Avustralya kıtasına ait!

Sen Avustralya'ya aitsin. Dünyanın bir ucunda, kendi kültürünü yaratmış, muhteşem doğası ile bilinen Avustralya senin aslında ait olduğun yer. Sen zaman zaman kendini diğer insanlardan soyutlayarak, kendinle baş başa kalarak yaşamayı seviyorsun. Yalnızlık senin için çok da sorun değil, üstesinden kolayca gelebilirsin. Senin ruhun tamamen dünya dertlerinden uzak, o çok uzaklardaki cennet kıta Avustralya'ya ait!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alp_er

Avrasya :))

hz.damla

Asya çıktı tam tersi Amerika olması lazımdı

emir-eren-carti

amerika kıtası

selahattin-kurt1

Avrupaymış 😑😑 Gönlümden avustralya geciyodu oysaki

kusursuzlugunkusuru

Avrupa mı? Soğuk ve kasıntı geliyor bana. Hiç ruhuma uygun değil.

Görüş Bildir