Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

etiket Senin "Portekizce" İsmin Ne?

Anasayfa > Test

Portekiz isimlerini biliyoruz. Ortalama 1 metre uzunluğunda, tek nefeste söylenmesi imkansız isimler. Peki hiç düşündün mü sen Portekizli olsaydın ismin ne kadar uzun olurdu? Üzülme her zaman olduğu gibi biz senin için düşündük.

Cinsiyetin?

1. Suya yakın bir yerde yaşıyorsun diyelim, hangisi hayalindeki yere en yakın?

2. Öldürsen içeri girmem dediğin kapı?

3. Hangisi en "hipster"?

4. Çalıştığın iş yerinde hangi tipin bulunmasını asla istemezsin?

5. “Sevimli” kelimesinin karşılığı hangi şıkta verilmiş?

6. Bunu keşke ben yazsaydım... Hangisi?

7. Hangi ülke mutfağı?

8. Sevdiğin insanda hangisi mutlaka bulunmalı?

9. Bir tatil…

10. Son olarak bize birbirine en yakışan çifti söyler misin?

Senin adın "Lynildes Carapunfada Dores Fígado"

Senin adın "Lynildes Carapunfada Dores Fígado"

Sen sevimlilik abidesisin. Hayatına girdiğin insan için bir hediyesin. Onun iyi ve kötü günlerinde yanında olan, destek çıkan, hayatına resmen renk katan birisin. İyi niyetli, temiz düşünceli bir arkadaşsın. Hayat seni yıpratamamış, yıpratmasına da izin verme.

Manuelina Terebentina Capitulina de Jesus Amor Divino

Manuelina Terebentina Capitulina de Jesus Amor Divino

Sen doğrucusun, hatta dosdoğrucusun. Bunun adımla ne ilgisi olabilir ki diye düşünebilirsin, yok zaten. Bunun senin kişiliğinle ilgisi var. Sen her insanın hayatında mutlaka olması gereken kişilerden birisin. Her zaman doğruları söyleyen, kırılmasın, gücenmesin diye kıvırmayan, gerçekleri görmek isteyenlerin tek adresisin. Bundan vazgeçecek gibi de görünmüyorsun ki vazgeçme zaten.

Senin adın "Safira Azul Esverdeada Rodela D'alho"

Senin adın "Safira Azul Esverdeada Rodela D'alho"

Sen sessiz kahramansın. Çok fazla konuşmayan, içine kapanık, hatta yer yer asosyal ithamlarıyla karşı karşıya kalan birisin, ama iyi ki de böylesin. Çünkü bu sana insanları dinlemek, gözlemlemek, anlamak için zaman yaratıyor. Böylece son derece doğru tespitler, saptamalar, yapabiliyor, doğru kararlar verebiliyorsun. Bu yüzdendir ki çoğu insanın akıl hocasısın aslında.

Senin adın "Abrilina Décima Nona Caçapavana Piratininga de Almeida"

Senin adın "Abrilina Décima Nona Caçapavana Piratininga de Almeida"

Sen bayan mesafelisin. Gerçi öyle değilsin ama insanlar seni ulaşılmaz, zor, erişilmez görüyor. Hareketlerini soğuk buluyor. Aslında öyle değilsin ama tavırların böyle algılanmana yol açıyor. Ancak sen son derece rahatsın, çünkü kalabalıklardan hoşlanmayan, kendine kalmayı daha çok seven birisin. Kör istemiş bir göz Allah vermiş iki göz, tam da seni anlatıyor.

Senin adın "Brígida de Samora Mora Belderagas Piruégas"

Senin adın "Brígida de Samora Mora Belderagas Piruégas"

Sen enerjik misin nesin? Yerinde duramıyorsun, herkesin yardımına koşuyorsun vee karşılık beklemiyorsun. Hepimizin senin gibi arkadaşı olsa keşke. Zor durumdakilerin ablası, arkadaş toplantılarının neşesi, sınıfın başkanısın sen. Ama dikkat et, senin gibiler çok az ve kötü niyetliler tarafından kullanılmak istenen birisin. Sen iyi niyetlisin ama herkes öyle değil ki?

Senin adın "Alencar da Corte Real Sampaio Carneiro de Souza e Faro"

Senin adın "Alencar da Corte Real Sampaio Carneiro de Souza e Faro"

Sen tam bir hayalperestsin. Kötü anlamda alma bunu, ama kurduğun hayaller olmasa dayanamazsın sen. Gerçekle hayal arasındaki ayrımı yapabiliyorsun ama hayallerin hep sana daha güzel geliyor. Ve günün birinde tüm hayallerini gerçekleştirebileceğin günleri görebilmek umuduyla yaşıyorsun. Hiç bozma, biz inanıyoruz sana.

Senin adın "Darcília Abraços de Carvalho Santinho"

Senin adın "Darcília Abraços de Carvalho Santinho"

Sen çok narinsin. Bir küstüm çiçeği gibisin, sert müdahalelere, kırıcı sözlere dayanamıyorsun. Hele bu sözler yakınlarından gelirse. Çünkü sen arkadaşları, dostlarıyla var olan birisin, kendini onlarla tanımlıyorsun. Onlar bile anlayamıyorsa seni… Ama üzülme, sevgin, verdiklerin, güler yüzün daima karşılık buluyor. Yanakları sıkılasıca birisin. Uzat sıkıcaz.

Senin adın "Isabel Defensora de Rainha Aquino Rego"

Senin adın "Isabel Defensora de Rainha Aquino Rego"

Gerçek, hep gerçek, daima gerçek. Sen bayan mantıklısın, duyguların var ama karar alma mekanizmanda yerleri yok. Sen mantığıyla hareket eden, gerçeklerden kaçmayan, hayal alemine dalmayan birisin. Sen Alice, Pamuk Prenses veya Sindirella değilsin. Sen acımasızlıkları, acıyı, kederi bilen birisin. Tüm duyguları yaşayan, hisseden ama mantığına göre davranan birisin. Böyle iyi, bizce bir sakıncası yok.

Senin adın "Vitória Carne e Osso Delícia do Casal Carvalho"

Senin adın "Vitória Carne e Osso Delícia do Casal Carvalho"

Sen biraz ürkek misin? Hayat korkutuyor mu seni? Her an birileri seni kıracakmış, incitecekmiş gibisin. Bu kadar ürkek olma, görmüyor musun yeri geliyor hayata karışmaktan bile alı koyuyor seni bu hallerin. Biraz kafanı kaldır, korkularınla yüzleş, bırak canın yansın, biraz ağla, yorul, hırpalan… Emin ol daha güçlü çıkacaksın bu mücadeleden inan bize.

Senin adın "Benedito Frôscolo Jovino de Almeida Aimbaré Militão de Souza"

Senin adın "Benedito Frôscolo Jovino de Almeida Aimbaré Militão de Souza"

Sen halı saha maçlarının değişmezisin, sen sahile inerken arabanın ön koltuğuna oturansın, sen evden alınansın… Sen vazgeçilmezsin, kıymeti bilinensin. Ne mutlu sana ki böyle güzel bir çevre edinebilmişsin, aslında bu senin güzelliğin. Sende insanları çeken, etkileyen bir şeyler var. İlk tanışmada dahi kendini sevdiren, ilk iş görüşmesinde işe giren adamsın sen. ADAM.

Senin adın "Carlos Alberto Santíssimo Sacramento Cantinho da Vila"

Senin adın "Carlos Alberto Santíssimo Sacramento Cantinho da Vila"

Sen muhafazakar birisin. Ama bu bildiğin gibi bir muhafazakarlık değil, sen yeniliklerden, değişimden çekinen, onu zor kabul eden birisin. Hayatını bir düzene oturttuğunu düşünüyorsun ve bu düzenin bozulmasını istemiyorsun. Her değişimin seni kötü etkileyeceğini, seni alıştıklarından koparacağını düşünüyorsun. Ama düşünme, netice olarak bugün standart gördüklerin de bir zamanların yenileriydi. Nasıl tespit ama?

Senin adın "Arquibaldo Nana do Mercado de Andrade"

Senin adın "Arquibaldo Nana do Mercado de Andrade"

Sen güçlüsün, tek başına yıkılmadın, ayaktasın. Ensen kalın, çünkü kendi işini kendin görüyorsun. Kimseye muhtaç olmayan, muhtaçların yardımına koşan, hayatını dolu dolu yaşayan birisin. Kendin yaşadığın hayattan memnun olmayabilirsin ama emin ol sana gıpta ile bakanlar çok. Gücün insanın içinde olduğuna inanan, onu bulup çıkarmış nadir insanlardansın. Bu sözlerimizi ciddiye al, hala içindeyse güç çıkar artık.

Senin adın "Antonio Treze de Junho de Mil Novecentos e Dezessete"

Senin adın "Antonio Treze de Junho de Mil Novecentos e Dezessete"

Sen hedeflerin insanısın, planlı, programlı ve ne yaptığını bilen birisin. Bu yüzdendir ki fazla hayal kırıklığı yaşamıyor, fazla üzülmüyorsun. Hedeflerin var ama bunlar asla gerçekleşmeyecek, hayal mahsulü şeyler değil, ne yaptığını bilen, adımlarını sağlam atan birisin. Bizden duymuş olma ama iyi yerlere geleceksin, 3 hafta mı desek, 3 ay mı desek…

Senin adın "Dezêncio Feverêncio de Oitenta e Cinco"

Senin adın "Dezêncio Feverêncio de Oitenta e Cinco"

Senin en belirgin özelliğin sabırlı olman olabilir mi? Bizce öyle. Bir konuya uzun süre tahammül edebiliyorsun, 3.5 saatlik Tarantino filmini bir oturuşta izliyorsun, Mentalist'in bir sezonunu bir gecede gömebilecek sabır var sende. Belli bir yere kadar yapılan hataları görmezden gelebilirsin, ancak haksızlığa uğradığını, kandırıldığını veya üzüldüğünü hissedersen vay karşındakinin haline. Senin için yakın ilişkiler, konforlu bir düzen de çok önemli, bunun da belirtmeden geçmeyelim dedik.

Senin adın "Homem Bom da Cunha Souto Maior"

Senin adın "Homem Bom da Cunha Souto Maior"

Sen zekisin arkadaşım, savaşçı bir ruha sahipsin. Hiçbir zaman içine kapanık biri olmadın, zorlama olamazsın da.  Sende idealist bir düşünce yapısı var. Ama bu seni biraz bencil mi yapıyor ne? diğer insanların duygularına ve düşüncelerine pek önem vermiyor gibisin. Tamam insanın kendine güvenmesi kadar güzel bir şey yok ama bunu bencilliğe çevirme. Çeviriyorsun demiyoruz bak, çevirme diye kibarca uyarıyoruz.  Bunun yanında deli dolu ve macera yaşamaya bayılan bir kişi olduğun da gözümüzden kaçmıyor.

Senin adın "José Amâncio e Seus Trinta e Nove"

Senin adın "José Amâncio e Seus Trinta e Nove"

Sen her şeysin arkadaşım, her insandan, her aile bireyinden iyi özellikleri toplayarak seni oluşturmuşlar gibi. Sanki bir proje insanıymışsın da proje çok başarılı olmuş gibi. Kişiliğinin bu kadar renkli ve çeşitli olmasının en büyük sebebi belki de bu. Senin sezgilerin de inanılmaz derecede kuvvetli. Belki bunu yazacağımızı bile sezdin, o derece. Son olarak acayip şefkatli ve merhametli olduğunu da eklememize izin ver, güçlü biri olabilirsin, güçlü görünebilirsin ama içinde pamuktan bir kalp var değil mi? Öyle öyleee…

Senin adın "Napoleão Sem Medo e Sem Mácula"

Senin adın "Napoleão Sem Medo e Sem Mácula"

Sende öyle bir kendine güven var ki, bu ister istemez etrafındaki herkesi etkiliyor. Hiç kimsenin istemediği bir şeyi, herkese kabul ettirebilecek birisin sen. Aslında seninle geçinmek pek kolay değil, yine de hayatında olduğun insanların hayatında olmasaydın onların birçok şeyden mahrum kalacağını söylemek de yanlış olmaz, çünkü sen sürükleyici birisin. Sen yaptıklarının arkasında duran, sonucu ne olursa olsun sorumluluk almasını bilen yiğit bir delikanlısın. Helal be!

Senin adın "Sete Chagas de Jesus e Salve Pátria"

Senin adın "Sete Chagas de Jesus e Salve Pátria"

Hoş geldin bay denge. Bu hallerin değişik zamanlarda, değişik sebeplerden ötürü değişim gösterebilir, kimi zaman beklenmedik davranışlar sergileyebilecek potansiyele sahip olsan da netice itibariyle dengeli birisin. Hayatını kendi isteklerine, kendi zevkine göre dizayn etmeye çalışan bir insansın. Mantığının el vermediği işlere bulaşmak sana göre değil, aklının kabul etmediği bir işin içinde hiç görmüyoruz seni maşallah.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1554
478
338
283
166
118
21
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
filmkolik oyunsever

sesli okuyayım dedim sonlarına doğru sesim çıkmadı.

Seren Duran

Gel tanışalım önce ben kısaca Vitória Carne e Osso Delícia do Casal Carvalho :D

Heisenberg

"José Amâncio e Seus Trinta e Nove" Bu nasıl isim lan? Devlet dairesinde adımı sorsalar ben söyleyene kadar mesai biter. :D