Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Senin Hangi Çakranın Kapalı Olduğunu Söylüyoruz!

-

Evrendeki her şeyin özünün enerji olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki ya bu enerji formunun içinden sen hangisini daha az kullanıyorsun? Testi çöz, yetersiz kalan çakranı bul.

1. Cinsiyetini öğrenelim.

Kadın
Erkek

2. Kaç Yaşındasın?

3. Kendinizi nasıl tanımlarsınız?

4. Kendinle ilgili seni en çok rahatsız eden durumlar hangisi?

Sinirli, eleştirici olmak
Takıntılı, alıngan olmak
Duygusal konularda dengesiz, bağımlı, korkularla dolu olmak
İletişim sorunlarımın olması, konsantrasyon sorunum, hayır demeyi bilemeyişim
Zihinsel karmaşalı, bunalımlı, mutsuz olmak
Umutsuz, huzursuz, kaderi sorgulayan olmak

5. Hayatında bir zorluk çıktığı zaman nasıl tepki verirsin?

Özgüvenim azalır, enerjim düşer.
Kendimi suçlu hissederim.
Hırslanırım ve bu zorluğu oluşturanlara öfkelenirim.
Korkularım başlar ve çevremle uyumsuzlaşmaya başlarım.
Sorun yokmuş gibi davranır görmezden gelmeye çalışırım.
Kafam çok karışır ve hep uyumak isterim.
Acı çekerim ve belki kendimi yalnız hissederim.

6. Hangi rengi fazla sevmezsin?

Kırmızı
Turuncu
Sarı
Yeşil
Mavi
Lacivert
Mor

7. Seni en çok rahatlatan şey nedir?

Doğada yürüyüş yapmak.
Banyo yapmak, denize ya da havuza girmek.
Kitap okumak.
Sevdiğim insanlarla bir arada olmak.
Müzik dinlemek.
Uyumak.
Meditasyon yapmak.

8. En az gelişmiş olan duyunuz hangisidir?

Koku almak.
Tat almak.
Görmek.
Dokunmak.
İşitmek.
Sezgilerim çok gelişmemiştir.
Bütünü algılayabilme yeteneğim çok gelişmemiştir. Detaylara takılırım.

9. En çok hangisini tüketiyorsunuz?

Et
Su
Karbonhidrat
Sebze
Meyve
Yemek ayırt etmem, en çok temiz havaya ihtiyaç duyarım.
Yemek ayırt etmem, hepsinden dengeli tüketirim.

10. İnsanların en çok hangi özelliklerini anlamakta zorlanıyorsun?

Hareketlerini
Duygularını
Düşüncelerini
Egolarını
İnkar etme huylarını
6. his dedikleri duyuyu
Dinsel inançlarını

11. Hangi özelliğinizin daha gelişmiş olmasını isterdiniz?

Gerçek potansiyellerimi kullanmak ve daha pozitif bir insan olmak isterdim.
Kendime ve yaşama daha çok güvenmek isterdim.
Daha ön yargısız bir insan olmak isterdim.
Beni üzen insanları ve olayları daha kolay unutmak isterdim.
Sezgilerimin daha güçlü olmasını isterdim.
İçimden geçenleri ve hislerimi daha kolay ifade etmek isterdim.
Daha cesur olmak isterdim.

Birinci Kök Çakran!

Senin kök çakran düzgün çalışmıyor olabilir. Kök çakranın rengi kırmızıdır. Kuyruk sokumunda bulunur. Birinci çakra olmasından dolayı en güçlü çakra olarak kabul edilmiştir. Güvenlik ve hayatta kalma iç güdümüz bu çakradan gelir. Bu çakra sağlıklı çalıştığı zaman kendimizi güvende hissederiz.

 Eğer bu çakranız bloke olmuşsa ya da düzgün çalışmıyorsa sürekli maddi endişeler içerisinde ve kolay sinirlenebilen bir insan olursunuz. Kaygı, öfke, terk edilme korkusu, sindirim bozuklukları gibi sorunlarda baş gösterebilir. Bu çakrayı tıkayan enerji korkudur. 

Kırmızı renk giysiler giymek, ayakları yere basarak yapılan tüm aktiviteler, toprak altında kalan veya toprak ile bağlantılı besinlerle beslenmek sana yardımcı olabilir.

İkinci Sakral Çakran!

Senin sakral çakran düzgün çalışmıyor olabilir. Sakral çakranın rengi turuncudur. Göbek deliğimizin iki parmak altında bulunur. Yaratıcılığımız ve hayal gücümüz bu çakradan gelir. 

Eğer bu çakranız bloke olmuşsa ya da düzgün çalışmıyorsa sıkıntılı ilişkiler yaşarsınız, ifade güçlüğü çekersiniz, idrar yolları enfeksiyonu, üreme organlarında ve böbreklerde meydana gelen sıkıntılar baş gösterir, özgüveniniz düşük olur. Bu çakrayı bloke eden enerji suçluluk duygusudur.

Turuncu giysiler giymek, suda yapılan bütün aktiviteler, bol su içmek, turuncu renkli besinlerle beslenmek sana yardımcı olabilir.

Üçüncü Solar Pleksus Çakran!

Senin karın çakran düzgün çalışmıyor olabilir. Bu çakranın rengi güneş sarısıdır. Göbek deliğimizin üç parmak yukarısında bulunur. Gücü temsil eder. Cesaret ve irademiz bu çakradan gelir.

 Eğer bu çakranız bloke olmuşsa ya da düzgün çalışmıyorsa özgüven eksikliği ve depresyon yaşarsınız. Mükemmeliyetçilik bu çakra merkezinin en büyük sorunlarından birisidir. Bu çakrayı bloke eden enerji utanç duygusur.

Sarı renk giysiler giymek, güneş ışığı ve açık havada yapılan tüm aktiviteler, neşeli filmler seyretmek ve sarı renkli besinlerle beslenmek sana yardımcı olabilir.

Dördüncü Kalp Çakran!

Senin kalp çakran düzgün çalışmıyor olabilir! Bu çakranın rengi yeşildir. Göğüs kafesimizin ortasında bulunur. Huzuru ve sevgi enerjisini temsil eder. Mutlu, huzurlu ve sevgi dolu hissetmemiz bu çakradan gelir.

Eğer bu çakranız bloke olmuşsa ya da düzgün çalışmıyorsa öfke ve kıskançlık gibi duyguları çok sık yaşarsınız. Astım gibi solunum hastalıkları, akciğer rahatsızlıkları, uykusuzluk, huysuzluk, yorgunluk gibi rahatsızlıklar da fiziksel etkileridir. Bu çakrayı bloke eden enerji keder duygusudur.

Yeşil renk giysiler giymek, doğada ve açık havada yapılan tüm aktiviteler, neşeli filmler seyretmek ve yeşil besinlerle beslenmek sana yardımcı olabilir.

Beşinci Boğaz Çakran!

Senin boğaz çakran düzgün çalışmıyor olabilir. Bu çakranın rengi mavidir. İletişimin merkezidir. Gerçekliği temsil eder. Kendimizi iyi ifade edip sağlıklı iletişim kurmamızı sağlar.  Bu çakra aracılığı ile kişi korkularını ve zayıf taraflarını ifade edebilme yeteneğine sahip olarak gerektiğinde hayır diyebilmektedir. Boğaz çakrayı sağlıklı tutmak için doğruyu söylemek çok önemlidir.

Eğer bu çakranız bloke olmuşsa ya da düzgün çalışmıyorsa kendimizi ifade etmekte zorlanırız. Bu çakrayı bloke eden enerji yalandır. Guatr, boyun ağrısı, ve ses telleri rahatsızlıkları sorunları gibi çeşitli rahatsızlıklarda fiziksel etkileridir.

Mavi renk giysiler giymek, doğada ve açık havada yapılan tüm aktiviteler, mavi ve mor besinler (yaban mersini, mor lahana, böğürtlen erik, patlıcan vb.) ile beslenmek sana yardımcı olabilir.

Altıncı Göz Çakran!

Senin göz çakran düzgün çalışmıyor olabilir. Bu çakranın rengi mavi-mor rengindedir. İki kaşımızın tam ortasındadır. Sezgileri ve içsel bilgeliği temsil eder. Üstün telepati gücü, odaklanma kabiliyeti ve algı yeteneği bu çakradan gelir.

Eğer bu çakranız bloke olmuşsa ya da düzgün çalışmıyorsa olayların iç yüzünü görmek zorlaşır. Sık sık yanlış kararlar alıp hatalar yaptığınızı düşünüyorsanız belki de sebebi budur. Görme problemleri, baş ağrısı, işitme kaybı, sinüzit gibi rahatsızlıklar bu çakranın çalışmamasının fiziksel etkileridir. 

İndigo renk giysiler giymek ve yumurta, ıspanak, kuruyemişler, süt ürünleri, yulaf, balık gibi hafızayı güçlendiren besinler yardımcı olabilir.

Yedinci Tepe Çakran!

Senin tepe çakran düzgün çalışmıyor olabilir. Bu çakranın rengi mordur. Başımızın üst noktasında yer alır. İlahi gücü temsil eder. Kişinin özbenliğini bulması, yaşam amacını bulması ve anda yaşamaya başlamasını sağlar. Bu çakrayı bloke eden enerji dünya malına aşırı bağlılıktır. 

Eğer bu çakranız bloke olmuşsa ya da düzgün çalışmıyorsa, kişiler kendilerini boşlukta hisseder ve amaçsızdırlar. Sürekli engellenmiş hissederler ve yıkıcı duygular taşırlar. Baş ağrısı, depresyon, stres, endişe ve kafa karışıklığı gibi sorunlar yaşarlar.

Meditasyon ile kişi kendi sınırlarını ortadan kaldırabilir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozge-robyn

çüncü Solar Pleksus Çakran! Üçüncü Solar Pleksus Çakran! Senin karın çakran düzgün çalışmıyor olabilir. Bu çakranın rengi güneş sarısıdır. Göbek deliğimizin üç parmak yukarısında bulunur. Gücü temsil eder. Cesaret ve irademiz bu çakradan gelir. Eğer bu çakranız bloke olmuşsa ya da düzgün çalışmıyorsa özgüven eksikliği ve depresyon yaşarsınız. Mükemmeliyetçilik bu çakra merkezinin en büyük sorunlarından birisidir. Bu çakrayı bloke eden enerji utanç duygusur. Sarı renk giysiler giymek, güneş ışığı ve açık havada yapılan tüm aktiviteler, neşeli filmler seyretmek ve sarı renkli besinlerle beslenmek sana yardımcı olabilir.

orhan-ulusoy

Birinci Kök Çakran! Sanırım söyledikleri doğru

isi-nuriyev

6 ci goz cakran

gzm-ynklr

Senin sakral çakran düzgün çalışmıyor olabilir. Sakral çakranın rengi turuncudur. Göbek deliğimizin iki parmak altında bulunur. Yaratıcılığımız ve hayal gücümüz bu çakradan gelir. Eğer bu çakranız bloke olmuşsa ya da düzgün çalışmıyorsa sıkıntılı ilişkiler yaşarsınız, ifade güçlüğü çekersiniz, idrar yolları enfeksiyonu, üreme organlarında ve böbreklerde meydana gelen sıkıntılar baş gösterir, özgüveniniz düşük olur. Bu çakrayı bloke eden enerji suçluluk duygusudur. Turuncu giysiler giymek, suda yapılan bütün aktiviteler, bol su içmek, turuncu renkli besinlerle beslenmek sana yardımcı olabilir.

ahmet-cerrah

yani gene kayısı kurtarıcak bizi... to the malatya!

sunset00

2.Sakral Çakran Evet, suçluluk duygusu asla peşimi bırakmıyor:/.

ahmet-cerrah

kayısı ye geçer bak nası rahatlıyon

alpha1488

hangi rengi seçersen onun rengine ait olan çakrayı çıkartıyor.

Görüş Bildir