Sen Şehrini Ne Kadar İyi Tanıyorsun?

-

Herkes şehrini tanır. Peki sen şehrini ne kadar iyi tanıyorsun. Haydi teste!

Hiç düşünmeden hangilerinin altına imzanı atardın?

Yaşadığım şehirde kaybolmadan bir uçtan bir uca rahatça gidebilirim.
Yaşadığım şehirde nerede yemek yenileceğini bilirim.
Yaşadığım şehirde gezilip görülecek yerleri bilirim.
Yaşadığım şehrin tarihini iyi bilirim.
Yaşadığım şehirdeki eğlence yerlerini bilirim.
Birisi bana adres sorduğunda rahatlıkla tarif edebilirim.
Arkadaşlarla dışarı çıkacağımız zaman buluşma yeri belirlemeyiz çünkü nerede buluşacağımız bellidir.
Yaşadığım şehrin hemen her köşesinde bir hatıram vardır.
Yaşadığım şehrin şivesini iyi bilir istediğim zaman o şiveyle konuşabilirim.
Başka bir şehre gittiğimde hemşehrimi bakışlarından, konuşmasından tanırım.
Başka bir şehre gittiğimde oradaki yerleri hemen kendi şehrimdeki yerlerle özdeşleştiririm. ( Aynı bizim Kızılay gibi yani! )
Yeni kurulmuş yerleşim yerlerinin eski halini bilirim. ( Buralar eskiden boş araziydi. Zamanında buradan bi’ arsa alsak şimdiye köşeyi dönmüştük.)
En pahalı, en ucuz mağazaları bilirim.
Taksinin nereden nereye, ne kadar yazacağını az çok tahmin edebilirim.
Hemen hemen her mahallede eş, dost, akrabam vardır.
Kentimin futbol takımının renklerini bilirim.
Yaşadığım şehirde piknik yapılacak, dinlenilecek parkları, bahçeleri bilirim.
Yaşadığım şehrin trafik kodunu mail adresimde geçirmeye çalışırım.
Yaşadığım şehirdeki toplu taşıma araçlarına oldukça hakimim.
Yaşadığım şehrin isminin nereden geldiğini bilirim.
Yaşadığım şehirden çıkan ulusal – uluslararası markaları bilirim.
Yaşadığım şehrin en ünlü yapısının önünde fotoğrafım yoktur. ( Her gün gördüğüm yer! )
Yaşadığım şehirden çıkan ünlü insanları bilir, hatta bazılarını bizzat tanırım.
Yaşadığım şehrin kütüphanesine üyeliğim vardır.
Başka bir şehre gittiğimde bir süre sonra yaşadığım şehri özlemeye başlarım.

Eğer seçmek istediğin tüm şıkları seçtiysen,Sonucu görmek için yandaki butona tıkla!

Sonucu Göster

Sen şehrin içinde değilsin, şehir senin içinde!

Sen şehrini çok seviyor ve seni sen yapan şeylerden biri olduğunu çok iyi biliyorsun. Bir kere gurbete çıkmayagör, hemen burnunda tütüyor. Peki bu çok sevdiğin, caaanım şehrinin fotoğrafını çekip oraya imzanı atmak istemez misin? Neden istemeyesin ki bu şehir senden soruluyor. O halde sana harika bir teklifimiz var. Bu güzel şehrin fotoğrafını çekerek, garanti.com.tr’de  yayımlanma şansı yakalayabilirsin. Ayrıca Canon eos 1300 D 18-55 kit fotoğraf makinası kazanma şansın da var :)  (Detaylar için tıklasana!) Kısaca sen tam yaşadığın şehrin insanısın, o güzel şehrin kokusu sinmiş üzerine; nereye gitsen seninle geliyor.

Alışıyorsun yavaş yavaş!

Sen yaşadığın şehre alışma aşamasındasın. Ya yeni taşındın ya da dışarı çıkmayı pek sevmiyorsun. Ama bizim seni dışarı çıkaracak bir fikrimiz var. Hemen dışarı çıkıp şehrinin fotoğrafını çekip oraya imzanı atmak istemez misin? Bizce istersin. Çünkü sana harika bir teklifimiz var. Bu güzel şehrin fotoğrafını çekerek, garanti.com.tr’de  yayımlanma şansı yakalayabilirsin. Ayrıca Canon eos 1300 D 18-55 kit fotoğraf makinası kazanma şansın da var. (Detaylar için tıklasana!) Böylece hem yaşadığın şehre alışacak hem de onun bütün güzelliklerini tanıma fırsatı bulacaksın. Hem unutma tanısan sen de çok seversin :)

Dışarı çık ve keşfetmeye başla!

Sen yaşadığın şehri pek iyi tanımıyorsun galiba. Hatta bazen yaşadığın şehirden gitmek istediğin de oluyor. Ama unutma ki ‘’Bu şehir arkandan gelecektir, sen yine aynı sokakta dolaşacaksın.’’ O yüzden dışarı çıkıp, sevmeye çalışsan daha iyi olur. Çünkü sana harika bir teklifimiz var. Bu güzel şehrin fotoğrafını çekerek, garanti.com.tr’de  yayımlanma şansı yakalayabilirsin. Ayrıca Canon eos 1300 D 18-55 kit fotoğraf makinası kazanma şansın da var. (Detaylar için tıklasana!) Unutma mutlu olmanın ilk şartı yaşadığın yeri sevmektir.

Hadi sen de anlat kendi şehirini ve böylelikle Canon eos 1300 D 18-55 kit fotoğraf makinası kazanma şansın da var! #anlatşehrini

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zeynep-ceren-oksuz

istanbul

sunflower

Sen şehrin içinde değilsin, şehir senin içinde!Sen şehrini çok seviyor ve seni sen yapan şeylerden biri olduğunu çok iyi biliyorsun. Bir kere gurbete çıkmayagör, hemen burnunda tütüyor. Peki bu çok sevdiğin, caaanım şehrinin fotoğrafını çekip oraya imzanı atmak istemez misin? Neden istemeyesin ki bu şehir senden soruluyor. O halde sana harika bir teklifimiz var. Bu güzel şehrin fotoğrafını çekerek, garanti.com.tr’de yayımlanma şansı yakalayabilirsin. Ayrıca Canon eos 1300 D 18-55 kit fotoğraf makinası kazanma şansın da var :) (Detaylar için tıklasana!) Kısaca sen tam yaşadığın şehrin insanısın, o güzel şehrin kokusu sinmiş üzerine; nereye gitsen seninle geliyor. -- İZMİR ANLATILMAZ YAŞANIR CANIM. NE ÖYLE FOTO MOT. GEL YAŞA VE KALACAN ZATEN GARİ :))

batuhancs

Doğduğumdan beri Adana'dayım ama gelmiş bana "Alışıyorsun" diyorsun. Sen hayırdır gardaş?

arzu-cinar

Sen yaşadığın şehri pek iyi tanımıyorsun galiba. Hatta bazen yaşadığın şehirden gitmek istediğin de oluyor. Ama unutma ki ‘’Bu şehir arkandan gelecektir, sen yine aynı sokakta dolaşacaksın.’’ O yüzden dışarı çıkıp, sevmeye çalışsan daha iyi olur. Çünkü sana harika bir teklifimiz var. Bu güzel şehrin fotoğrafını çekerek, garanti.com.tr’de yayımlanma şansı yakalayabilirsin. Ayrıca Canon eos 1300 D 18-55 kit fotoğraf makinası kazanma şansın da var. (Detaylar için tıklasana!) Unutma mutlu olmanın ilk şartı yaşadığın yeri sevmektir.

ahmet-kucukondr

Sen şehrin içinde değilsin, şehir senin içinde!

Görüş Bildir