Sen Daha Çok Doktor musun Mühendis mi?

-

Karakterin bu iki meslekten hangisine ait öğrenmek için hadi teste!

1. İlk olarak söyle bakalım, hangi zekâ türüne sahip olduğunu düşünüyorsun?

Analitik zekâ
Mantıksal-Matematiksel zekâ
Sosyal zekâ
Görsel zekâ

2. Bu çalışma ortamlarından hangisini tercih edersin?

3. Hangi cümle seni daha iyi anlatır peki?

Neden-sonuç ilişkisi kurmada üstüme yoktur
Yorumlayabilme becerim yüksektir
Haticeye değil neticeye bakarım
Küçük yaşlardan beri toplumsal sorunlara karşı ilgiliyim

4. Bir klasik olarak, lisede en sevdiğin dersi sorsak sana?

Matematik/geometri
Biyoloji
Edebiyat
Tarih

5. İzlemeyi en sevdiğin film türünü de söyle bakalım!

Komedi
Bilim kurgu
Aksiyon
Belgesel

6. Sence hangisinin yaptığı çalışmalar insanlık tarihi için daha faydalıdır?

Edison
Tesla
Hippocrates
İbn-i Sîna

7. Son soru! Dünyaca ünlü bir efsane haline geldin, adın dillerden düşmüyor, ismin Google’da aratıldığında 10 milyondan fazla sonuç listeleniyor. Hangi çalışmanla bu noktaya geldin?

Tüm dünyanın korkulu rüyası olan bir hastalığa çözüm üreterek milyonlarca insanın kalbini kazandım
Dünyanın dört bir yanındaki kısıtlı imkana sahip birçok çocuğa kaliteli eğitim fırsatı sunan bir yazılım geliştirdim
Genetik kodlama kullanarak organ yetmezliği yüzünden hayatı kabusa dönen birçok insana daha kaliteli bir yaşam imkanı sundum
Angarya işleri üstlenerek insanların zamanlarını daha verimli kullanmasına olanak sağlayan robotlar ürettim

Sen tam bir doktorsun!

Verdiğin cevaplardan anladığımıza göre sen kesinlikle doktor olmak için doğmuşsun! Şu dünyadaki tek amacın insanlığa yardımı dokunacak bir şeyler bırakabilmek ve bu konuda oldukça tutkulusun. Bu nedenle de bu mesleği harika bir şekilde yapacağını düşünüyoruz. Senin gibi parlak bir geleceğe sahip kişilere de söylemek istediğimiz bir şey var ayrıca: “İstinyeli Yetişir, Dünya Değişir” sloganıyla öne çıkan, Liv Hospital ve Medical Park hastanelerinin eğitimdeki gücü İstinye Üniversitesi’nin Tıbbi Yapay Zeka Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde kendin gibi Türkiye’nin en iyi doktor ve mühendis adaylarıyla birlikte dünya standartlarında kaliteli işler ortaya koyabilir, dünyanın değişimine katkıda bulunabilirsin. Üniversitemizin en iyilere sunduğu olağanüstü desteklerin her zaman yanında olacağı bu bilimsel yolculuğa çıkmak için İstinye Üniversitesi’nde yerin hazır. Başvurmak için hemen tıkla!

Sen tam bir mühendissin!

Verdiğin cevaplardan anladığımıza göre sen kesinlikle mühendis olmak için doğmuşsun! İnanılmaz pratik bir zekâya sahipsin ve hayatının her alanında zekânı kullanmayı çok iyi biliyorsun! Bu nedenle de bu mesleği harika bir şekilde yapacağını düşünüyoruz. Senin gibi parlak bir geleceğe sahip kişilere de söylemek istediğimiz bir şey var ayrıca: “İstinyeli Yetişir, Dünya Değişir” sloganıyla öne çıkan, Liv Hospital ve Medical Park hastanelerinin eğitimdeki gücü İstinye Üniversitesi’nin Tıbbi Yapay Zeka Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde kendin gibi Türkiye’nin en iyi doktor ve mühendis adaylarıyla birlikte dünya standartlarında kaliteli işler ortaya koyabilir, dünyanın değişimine katkıda bulunabilirsin. Üniversitemizin en iyilere sunduğu olağanüstü desteklerin her zaman yanında olacağı bu bilimsel yolculuğa çıkmak için İstinye Üniversitesi’nde yerin hazır. Başvurmak için hemen tıkla!

Görüş Bildir