Görüş Bildir
Haberler
Selvi: 'Selahattin Demirtaş'ta Eksik Olan Bir Şey Var, O da Yeterince Cesur Olmaması'

Selvi: 'Selahattin Demirtaş'ta Eksik Olan Bir Şey Var, O da Yeterince Cesur Olmaması'

Batuhan
02.04.2021 - 08:59

Hürriyet yazarı Abdulkadir SelviEdirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın önerilerinin siyasette karşılık bulduğunu belirtti. Selvi, 'Selahattin Demirtaş’ta eksik olan bir şey var, o da yeterince cesur olmaması' görüşünü savundu.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, 'Meclis’te güvenlik soruşturması krizi' başlıklı bugünkü yazısında Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın önerilerinin siyasette karşılık bulduğunu belirtti. Selvi, 'Selahattin Demirtaş’ta eksik olan bir şey var, o da yeterince cesur olmaması' görüşünü savundu.

Selvi yazısında, 'HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın üçüncü ittifak önerisi siyasette karşılık buldu. Ama HDP’liler bu öneriden pek memnun kalmadı. Demirtaş’ın, “demokrasi ittifakı” istediğini söylemek zorunda kaldılar. Selahattin Demirtaş’ın önerileri siyasette karşılık buluyor. Özellikle HDP tabanını ve Türk solunu etkiliyor. Ama bu durumdan HDP yönetiminin ve Kandil’in memnun olduğunu söylemek mümkün değil' düşüncesini dile getirdi.

"Demirtaş da Kandil’den ve İmralı’dan rahatsız"

"Demirtaş da Kandil’den ve İmralı’dan rahatsız"

Selvi, yazısında ayrıca şu ifadeleri kullandı:

'Demirtaş da Kandil’den ve İmralı’dan rahatsız. Bir ara yeni bir parti projesi geliştirmişti. PKK damgasını taşımayan ve Türk solunu da içine alan yeni bir parti. Hatta cezaevinde ziyaretine gelen bazı önemli isimlerle de paylaşmıştı. Ancak ne zaman ki Kandil’in haberi oldu, Kandil’in baskısı üzerine Başak Demirtaş alelacele yalanlamak zorunda kaldı. Demirtaş’ın yeni parti konusundaki yaklaşımı sağlıksız değil. Terör ve şiddet damgasını taşımayan, Kandil ve İmralı vesayeti altında olmayan yeni bir arayışı dillendiriyor. Doğru düşünüyor. Sırtında PKK damgasını taşıyarak Türkiye partisi olmak mümkün değil. Bu yaklaşım Kürt seçmen ve Türk solunun bir kısmında karşılık bulabilir. Ama Selahattin Demirtaş’ta eksik olan bir şey var. O da yeterince cesur olmaması. O nedenle İRA terörüne karşı çıkan Sinn Fein lideri gibi bir Gerry Adams olamıyor.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11
9
7
4
3
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
recepgkkaya10

Selahattin Demirtaş teröristir.

Pickle Rick

Gardiyana kafa mı atsın, ne yapsın?

Pasif Kullanıcı

Abdulkadir Selvi Selahattin Demirtaş güzellemelerine başladıysa Akp ve Hdp el altından yine gizlice flörtleşmeye başladı demektir.