Şehirler Arası Otobüs Yolculuklarında Kadrolu Olarak Görev Yapan 13 İnsan Tipi

-

Şehirlerarası ulaşımda otobüs yolculuğu, çoğu kişi için en çok kullanılan alternatiflerden biri. Bazen mecburiyet, bazen de istek bizi otobüslerin koltuklarına bırakıyor. Sizin de yakın zamanda otobüs yolculuğu yaptığınızı tahmin ediyoruz. Bakalım bu içeriğimizdeki otobüs tipleri, size de tanıdık gelecek mi?

1. Hayatındaki bütün sorunları çözmek için bu yolculuğu bekleyip cep telefonuyla uzun uzun konuşan tip

Şu küçücük zaman diliminde tanımadığınız bir insanı ancak bu kadar yakından tanıyabilirsiniz. Ayşe aslında ne demek istemiş? Olsa yüzüne de söylermiş. Onun içi zaten rahatmış. Hele bi gidip dönsün de o zaman bakarmış... Hepsi bu görüşmede mevcut!

2. İhtiyaç molası sırasında yarım ekmek sucuk döneri gömdükten sonra otobüsün içinde geğiren haysiyetsiz

Yav sanki evinde yemiyor, sanki aynısı marketine gelmiyor... Sabah saat 3 olmuş, neredeyse koşa koşa döner makinesine sarılacak. Hayır bari yiyorsun, içine doğru boşalt o havayı. Pühh! Valla burnuma geldi kokusu yaaa...

3. Utanmasa yere döşek atacak kadar rahat davranıp koltuğunu geriye doğru yatıran geniş

Tamam o koltuklar biz uyuyalım diye var, kabul ediyorum. Evet, herkesin hakkı yatırmak ama nezaket diye de bir şey var. En azından şöyle ağız kenarıyla müsaade istesen ölür müsün? Çünkü belki çay üstüme dökülecek?

4. "Muavin Bey, çocuğun çişi geldi" uyarısıyla 5 km'de bir otobüsü tarlaya, tapana çektiren çılgın anne

Çocuk bu, diyecek bir şey yok tabii. Yalnız bu durum birden fazla gerçekleşince insanın sinirleri de bozulmuyor değil biliyorsunuz. Keşke molada yapsaydın çişini be yavrum!

5. Mola yerinde yarınlar yokmuşçasına tuvalet ihtiyacını giderdiği için bir otobüs dolusu insanı bekletmekten çekinmeyen rahatsız

Hastaysa bir şey diyemeyiz de bu işi keyife çevirdiyse onu Allah bildiği gibi yapsın. Üstelik o tuvaletler o kadar uzun vakit geçirmek için uygun da değil. Nasıl beceriyorlar acaba?

6. "Yanıyoruz şoför bey, klimayı açın" dedikten sonra "Buz kestik burda, kapatın şu klimayı" diyen gelgitli teyze

Her otobüste maaşlı olarak çalışan bu teyzelerin asli görevi klima ile cebelleşmektir. Başkası üşüyor mu, yanıyor mu hiç dert etmez. Önemli olan onun kan basıncıyla birlikte otobüsün klimasının senkronize olması.

7. İletişim kurmak için çeşitli yolların denendiği değişik muavin bey

Muavinlerin işi çok zor, bir kere bu konuda anlaşalım. Artık çeşit çeşit insanla uğraştıklarından mıdır, yoksa giderek hiçbir şeyi duymak istemediklerinden midir nedir, tek seferde kendileriyle iletişim kurmak oldukça zor oluyor.

8. Bedava diye otobüsteki topkek, çubuk kraker ne varsa üçer beşer saldıran açgözlü

Bazen bir tanesini alınca diğerinde insanın aklı kalıyor, bu doğru. Aslında diğerini isteyince veriyorlar ama canavar gibi saldırmanın da pek bir anlamı yok. Az ilerde zaten 1 TL kendisi canım kardeşim, neyin savaşını veriyorsun?

9. Yalnız insanların sinirlerini bozacak kadar mutlu olan sevgililer

İşte size gerçek bir sınav. 6 saati geçen uzun yolculuklarda eğer ki yalnızsanız ve yanınızda bu çifti görüyorsanız geçmişler olsun. İnsan gördüğü için mutlu oluyor ama 5 saniye sonra kendi yalnızlığı aklına gelince kuduruyor.

10. Zar zor uyunduktan sonra seri halde ağlamaya başlayan bebekler

Bu bebek arkadaşlarımız da tıpkı klima teyzesi gibi maaşlı bir emekçi. Hemen hemen her otobüste bu işi yapan bir bebek görmek mümkün. Annelerinin çaresizliği gerçekten çok fena. Sus diyor, susmuyor; yat diyor yatmıyor. Bu arada tabii biz de güme gidiyoruz.

11. Telefonun modelini eskitecek kadar interneti elinden bırakmayan bağımlı

Yolculuklarda film seyretmekten sonra yapılacak en iyi iş herhalde bu. Gündüz kitap okunabiliyor ama gece zor. Bir de o telefonun ışığı yandakinin gözüne gözüne girebiliyor bazen. Yapacak bir şey yok. (Bu kişi benim)

12. Otobüs fren yapar yapmaz kafayı uzatıp yola baktıktan sonra "Cık cık cık" yapan felaket tellalı

Bu kişilerin yaş grubu genellikle +45 oluyor. Koridorun ortasından uzanan bir kafa görürseniz bilin ki o felaket tellalı birazdan cık cık yapmaya başlayacak. Sanki direksiyonu ona verseler "Öyle kullanılmaz, böyle kullanılır" diyecekmiş gibi.

13. 5 tane il sınırı, 25 tane nahiye, 2 tane ihtiyaç molası geçtikten sonra bile horul horul uyuyan bebeksi insan

Şu hayatta en çok özendiğimiz insan herhalde bu insandır. Bir insan gürültüye, açılan ışıklara falan nasıl uyanmayabiliyor acaba? Biz olsak sabah kanlı gözlerle dolaşırız, bu maşallah turp gibi.

İmreniliyorsun horultulu insan!

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
diegosuz-frida

Rizeden İstanbula 18 saatlık yolculuk çekerdik uçak daha yaygınlaşmamışken, teyzenın bırı bırgün hamsikoli (hamsili ekmek) yapmış, şap şup yiyor al al evladım diye diye dağıtı verdi bütün otobuse hamsikolıyı bırı muavını cagırıyor bırı guluyor koku duman atıyor otobusun içinde :D sabaha yakında, gün açar açmaz yerlere bakanlar mandalına kabuklarını sere serpe buldular yerlerde bızım teyze ne yemısse atmış saçmış yerlere mazereti ise yaşlılık oğlum karanlıktı göremedm dedı :D cansın teyzeeem her nerdeysen sevgıler :)

stephaniestockhard

İyi bari Sevil Atasoy'u kaldırmışsınız.

crixcus

Herkes uyurken gizli gizli burun karıştıran ve bu sırada sağa sola bakıp kontrol eden MTA görevlisi.

crixcus

Gece herkesin uyuduğu sırada cips paketi açıp, haşır huşur sesler çıkararak o uyuyan bebekleri uyandirip tüm otobüsü ayağa diken tipler

crixcus

Ayakkabılarıni çıkarıp,tüm otobüsü radyoaktif serpintiye maruz bırakan tip

Görüş Bildir