Görüş Bildir

Savcı Sayan, Fatih'e Özendi: 'Nuh'un Gemisi Şırnak'taysa Karadan Yürütüp Getireceğim'

Haberler
> Savcı Sayan, Fatih'e Özendi: 'Nuh'un Gemisi Şırnak'taysa Karadan Yürütüp Getireceğim'

AKP'li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Nuh'un gemisinin Şırnak'ta olduğunu savunanların yalan söylediğini ileri sürerek, 'Eğer Nuh'un gemisi Şırnak'ta olsa bile karadan yürütüp Ağrı'ya getireceğim. Bu da böyle bilinsin' dedi.

Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok, 'Dünkü yazımda, Şırnaklılarla konuştuktan sonra Nuh'un Gemisi'nin bu kentte olduğuna kanaat getirdiğimi söylemiştim. Ardından aynı iddiayı, yönettiği Ağrı kenti için dile getiren Belediye Başkanı Savcı Sayan'a seslenip 'Bu tartışma benim için bitti' demiştim' ifadesini kullandı.

"Ağrı Dağı dururken Cudi'ye niye otursun?"

"Ağrı Dağı dururken Cudi'ye niye otursun?"

Altınok'un aktardığına göre Savcı Sayan daha sonra kendisini aradı ve Nuh'un gemisinin Şırnak'ta olduğunu söyleyenlerin yalan söylediğini belirtti. Sayan, şöyle dedi:

 'Kuran-ı Kerim'de Cudi diyor. Şırnak demiyor ki. Ağrı'nın da Cudi bölgesi var. Kaldı ki Nuh'un Gemisi 5137 metrelik Ağrı Dağı dururken 2 bin metrelik Cudi'ye niye otursun? O zaman Büyük Tufan'da, rakımı 2000 olan Erzurum'u su basmamış olmalı. Bıraksınlar bu işi. Ha şunu da söyleyeyim, eğer Nuh'un Gemisi Şırnak'ta olsa bile karadan yürütüp Ağrı'ya getireceğim. Bu da böyle bilinsin.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
19
6
5
3
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Halit Demir

Yalakanın önde gideni. Hiç sevmiyorum bunu.

Hayrettin Çelik

Fosfor eksikliği böyle yaparmış parlacık beyinleri...

Hakan Çınar

çok önemli bir tarihi zenginliğimiz var. Birde bunu yöneten akıl fakiri yöneticilerimiz var.