Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sarma Sigara İçenlerin Bildiği 9 Durum

212PAYLAŞIM
Sarma Sigara İçenlerin Bildiği 9 Durum

Kabullenin şimdi herkes en az 1 kere içmiştir bu meredi.

1. "Param var ama ben normal sigara içemiyorum kanki ya" diyen tip fakirdir.

Sarma hiç öyle zengin işi zevk işi falan değil bir zorunluluktur.

2. Öğrenci arkadaşların baş tacıdır.

İlk madde ile tamamen paralel bir durum. Öğrencilik= Fakirlik !

3. Kendine has leş kokusu, içiminin zor olması handikaplarından sadece küçük bir kısmıdır.

Abi izmariti bile bir çile.

4. 10 metre uzaklıktan bile tanırsınız dumanını.

Ufuklarda görülen bir sarma dumanını sigara içen, içmeyen herkes tanıyabilir.

5. Tütünü, çarşafı, makinesi derken yapımının bile büyük bir meşakkat olduğunu düşünebilirsiniz. Haklısınız da.

Filtresi içinde olan hazır çarşafı makinesinin ucuna tutturmak suretiyle, makinenin üst kısmına göz kararı koyduğumuz tütünü çok bastırmadan (Bu kısım önemli, çünkü sigaranın sık olmaması ve içilebilir olması adına) kapağı kapatılır ve makine 1 defa ileri geri hareketi ile tütün çarşafın içine koyulur.

6. Aman tütün dökülmesin abi.

Sarma sigaradaki tütün yani dışarıdan 5 lira vererek 10 paketlik sigara çıkarabileceğimiz tütünü rahatlıkla dökülebilmektedir. Bu yüzden tabla dan veya başka pakete ters bir şekilde koyduğumuz sarmayı içecek olan arkadaş sigarayı bir kere ağzı yukarı bakacak şekilde masaya vurmak suretiyle tütünün oturmasını dökülmemesini sağlamak ister. Yalan! sadece el alışkanlığıdır bu. Çünkü sararken de yapar bunu ve toplum içinde yaptığında façayı toparlayacağını düşünür.

7. Onun sarımı, muhafaza edilmesi, taşıması derken bir çocuk gibi üzerine titrememiz ona olan sevgimizden.

Tabi ucuzluğu ile alakalı olabilmektedir. Gelin bir hesap yapalım:

İçerisinde 200 adet bir paket filtreli boş çarşaf 10 lira.

Makinesi 10 lira.

Ve maksimum 10 liralık tütün.

Bu üçü ile 20 şer adetten toplam 10 paket sigara çıkarabilirsiniz ve iddialı olmak gerekirse üzerine tütününüz bile kalabilir.

8. O bir otlakçı savar.

Sevmeyeni çoktur seveni olduğu kadar. Bakınız bir ortama giren otlakçının en son alacağı sigaradır sarma. Tabi ki otlakçıya da bağlı bu durum. Eğer az buçuk gururu haysiyeti varsa az biraz seçici adamsa her sigara da otlanılmaz değil mi. Ben masada bu sigarayı görüp tövbe eden gidip şükür namazı kılan nice otlakçılar gördüm.

9. Reyizi çok gömdük ama o bir baş tacı, o bir dost, o bir otlakçısavar, o bir... o bir... O reyiz!!!111

Öğrencinin yakın dostu, dostun acı söyleyeni, o sigara zamlarına tepki olarak doğdu, o her tütüncüye Adıyaman'dan geldi ve o ucuzz!!! Demeyin reyizime bir laf seveni de çok sevmeyeni de. Seviyorsanız için ama sevmiyorsanız susun ve bırakın seven içsin.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
levent-asimgil

Yurt dışında,,ülkemizde ki fiyatların neredeyse yarısına satılan sigara..maalesef vergilere takılmış durumda...bu ülkede,,acenta çıkış fiyatı 21600 tl olan bir aracı 42500 tl ye alıyorsak,,sigaraya gelen zam ,,yanında,,devede kulaktır...tiryakilimizden,,hen sağlığımız hemde cebimiz için ferağaat etmek yerine,,,insan ister istemez,,yan sanayiye yöneliyor.

cigar_aficionado

Açık satılan ince kıyım orijinal Adıyaman tütünü candır ama rengi çok açık ya da koyu olmasın. Bu tütün kırmızı şarapla harmanlanırsa daha lezzetli bir sonuç elde edilir. Şarabın miktarı da deneme-yanılma ve zevkine göre artık. roarcraft. com.tr/blogs/trends/deri-tutun-kilifi-ve-tutun-tavsiyeleri

adiyamankervansaraykahvesi

resmen gömmüssünüz adıyaman tütününe valla varya admin elimize düsme sana pınar başında bir dal bile sigara yok haberin olsun şaka bir yana yeterli sen iste...

emre-yaykin

Ya bu içerikleri hazırlarken ne kullanıyorsunuz? Tütün candır. Daha az kimyasal daha az masraf ve alışabilme meselesidir.

hulusiminer

Tam tamına 2314 karakter içeren bir cevap vermiştim ki, Onedio bana şöyle dedi: 1000'den fazla yazamazsın... O kadar yazdım hacı, şimdi mi söylenir bu! Gelelim yazıyı yazan arkadaşa: Kelimenin tam anlamıyla g.tünden uydurmuş. Ne güzel madde madde yazmıştım nasıl uydurmuş, nerelerde uydurmuş, ne maksatla uydurmuş diye ama Onedio izin vermedi. Kısa ve öz olarak şöyle diyim: Neredeyse "dünya düzdür" kadar saçma ve kulaktan dolma bilgilerle dolu, cahillik fışkıran saçma sapan bir yazı olmuş. Yazanın eline emeğine sağlık demekten ziyade "arkadaş bişey bildiğini yok ne diye konuşuyon" diyorum.

Görüş Bildir